דלג לתוכן

סל הריון כללית

כל המידע על סל הריון בקופת חולים כללית. לאילו בדיקות וייעוצים אתן זכאיות במסגרת סל הבריאות וביטוחי כללית מושלם וכללית פלטינום. כל מה שצריך לדעת על החזרים, השתתפות עצמית ועלויות.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות לכללית

אפריל 2024

מתכננים הריון? הנה כל מה שכדאי לדעת על הריון בכללית

ראשית, כדאי לדעת שכמו כל אזרח במדינה, את זכאית לסל שירותי הבריאות הבסיסי הנתון במסגרת החוק. הסל כולל בדיקות ומעקבים במהלך ההיריון וניתן באמצעות קופת החולים בה את חברה. על בדיקות נוספות, ייעוץ אצל רופאים מומחים וכדומה ניתן לקבל החזרים בהתאם לתכנית הביטוח המשלים בה את חברה.

אולטראסאונד ביתי בכללית - לאחרונה החלה להציע קופת חולים כללית ללקוחותיה לרכוש מכשיר אולטראסאונד ביתי שמחובר למוקד של הקופה, ומאפשר שקט נפשי לאם ההרה על-ידי ניטור עצמי החל משבוע 14. על המכשירים, מחירם, אופן השימוש בהם ועל ההצעה הייחודית של כללית תוכלו לקרוא בסקירת אולטראסאונד ביתי

בדיקות גנטיות – אלו בדיקות שמומלץ לבצע טרם ההיריון (אם לא בוצעו לפני ניתן לבצע גם עם תחילת ההיריון). מטרת הבדיקות היא לבדוק האם לזוג ההורים יש סיכון ללדת ילדים עם מחלות גנטיות חמורות. כל זוג הורים מקבל רשימת בדיקות שונה בהתאם למוצא של כל אחד מבני הזוג ובהתחשב בשכיחות ובחומרת המחלה. הבדיקות מתעדכנות כל הזמן ולכן מומלץ לבדוק את הצורך בבדיקות לפני כל היריון.

ישנן מספר בדיקות גנטיות שכלולות בסל הבריאות ואינן דורשות תשלום, דוגמת: טיי זקס, ציסטיק פיברוזיס, דיס אנטומיה, קוקיין, SMA, קנוואן, MLD ,PCCA, קוסטף, X שביר. במידה ויש צורך בבדיקות גנטיות שאינן חלק מסל הבריאות הבסיסי, כללית מאפשרת לבצע את הבדיקות במכוני הסדר. ניתן לבצע כל בדיקה פעם אחת בלבד בתשלום מסובסד של 80 ₪ לבדיקה במסגרת הביטוח המושלם. בנוסף, קיימת אפשרות לביצוע בדיקה פרטית אחת בלבד, כאשר ההחזר הכספי נעשה באמצעות הגשת המסמכים הדרושים.

במהלך ההיריון, בדיקות כמו לחץ דם, משקל, חלבון בשתן ספירת דם, בדיקת רמות סוכר, בדיקות אולטרסאונד וכדומה אינן כרוכות בתשלום וכלולות בסל הבריאות הבסיסי.

לגבי שאר הבדיקות במהלך ההיריון:

בדיקת סיסי שליה – במסגרתה דוגמים רקמה מהשליה במטרה לזהות מחלות גנטיות חמורות. עד גיל 32 – ניתן לבצע את הבדיקה במכוני הסדר בהשתתפות עצמית של 800 ₪ ללקוחות כללית מושלם או 400 ש"ח ללקוחות כללית פלטינום או באופן פרטי עם החזר של עד 75% ועד 1620 ₪. מעל גיל 32 הבדיקה כלולה בסל הבריאות. (יש לציין כי ישנה זכאות לבדיקה אחת כזו במהלך ההיריון והיא חלופית לבדיקת מי שפיר).

שקיפות עורפית – בדיקת אולטרסאונד להערכת הסיכון לתסמונת דאון ניתנת ממסגרת סל הבריאות או במכוני ההסדר בהשתתפות עצמית של כ40 ₪. 

סקירת מערכות מוקדמת – סוקרת את אברי העובר ומטרתה לאתר מומים מולדים ולוודא את תקינות האיברים. הבדיקה נערכת במכוני הסדר וניתנת ללקוחות כללית מושלם בעלות של 114 ₪ וללקוחות כללית פלטינום ב-57 ₪ (בשני המקרים הזכאות נינת למימוש בסקירה מוקדמת או מאוחרת, אך לא בשתיהן). באופן פרטי ניתן לקבל החזר של עד 50% ועד 686 ₪. 

סקר ביוכימי – תבחין משולש/מרובע לאיתור מומים בתעלה העצבית של העובר ולאיתור ולהערכת סיכון לתסמונות דאון או הפרעות כרומוזומליות אחרות. בדיקת התבחין המשולש דורשת השתתפות עצמית והרביעית כרוכה בתשלום מלא.

בדיקת מי שפיר – יכולה לאשר או לשלול חשד לתסמונת דאון (הינה בדיקה חלופית לסיסי שליה). עד גיל 32– ניתן לבצע את הבדיקה במכוני הסדר בהשתתפות עצמית של 800 ₪ ללקוחות כללית מושלם או 400 ₪ ללקוחות כללית פלטינום או באופן פרטי עם החזר של עד 75% ועד 1620 ₪. מעל גיל 32 הבדיקה כלולה בסל הבריאות.

סקירת מערכות מאוחרת –הבדיקה נערכת במכוני הסדר וניתנת ללקוחות כללית מושלם בעלות של 114 ₪ וללקוחות כללית פלטינום ב-57 ₪. או לבצע את הבדיקה במכון פרטי ולקבל החזר בהתאם לתנאי הביטוח המשלים.

לקוחות כללית פלטינום בהיריון:

אם צברתן 6 חודשי וותק בתכנית הפלטינום, אתן זכאיות ליהנות מסל הריון מורחב של 2187 שקלים להריון ועד 8750 שקלים בסה"כ בתקופות החברות (במקרה של הריון מרובה עוברים הסל יורחב ל-4374 ₪ להריון ובכל מקרה עד 8750 ₪ לכל התקופה). סכומי ההחזר על הטיפולים יהיו עד ל-75% מההוצאה בפועל.

את ההחזרים תוכלו לקבל על הבדיקות השונות במהלך ההיריון, אלו שצוינו מעלה ועוד נוספות במידת הצורך. כמו כן ניתן לנצל את ההחזרים גם על שירותים תומכי לידה ולאחר לידה כמו דולה, הבראה לאחר לידה, אחות פרטית בבית היולדת, ייעוץ שינה לתינוק ועוד.

עבור דולה / תומכת לידה תוכלו לקבל החזר של 75% מההוצאה ועד 1614 ₪. 
בשירותי הבראה- 3 ימי הבראה ומילד רביעי והלאה, שלושה ימי הבראה נוספים על הזכאות במושלם - ניתן לקבל החזר של 75% ועד 437 ₪ ללילה.
אחות בבית היולדת- ניתן לקבל החזר של 75% ועד 437 ₪ לביקור.
ייעוץ שינה וייעוץ תזונה ופעילות גופנית ליולדת ניתן לקבל החזר של 75% ועד 437 ₪ לייעוץ.

הצטרפות לכללית

סלי הריון בקופות החולים

סל הריון לאומית

סל הריון בקופת חולים לאומית- כל מה שצריך לדעת על סוגי הבדיקות במהלך ההיריון, כל המידע על ההחזרים והשתתפות עצמית במסגרת הביטוחים המשלימים לאומית כסף...

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה...

סל הריון מאוחדת

כל מה שצריך לדעת על הריון בקופת חולים מאוחדת: מידע על הבדיקות ועל ההשתתפות העצמית וההחזרים הניתנים במסגרת תכניות מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא.

סל הריון מכבי

הריון בקופת חולים מכבי: כל מה שחשוב לדעת על בדיקות ההיריון הנדרשות. העלויות וההטבות לחברות במכבי זהב ובמכבי שלי ומידע נוסף על חבילת הריון ולידה.

מעבר לקופת חולים כללית

מעבר בין קופות חולים

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

אולי יעניין אותך גם:

בדיקות הריון לפי שבועות

אילו בדיקות עושים במהלך ההריון, מתי צריך לעשות כל בדיקה, מה בוחנים בכל אחת מהבדיקות, וכמה זה עולה לך? ההריון היא תקופה מרגשת אך גם מבלבלת, אז כדי...

NIPT - בדיקת דם ניפט במקום מי שפיר?

בדיקת NIPT - האם ניתן לעשות בדיקת דם ניפט במקום דיקור מי שפיר? למי הבדיקה הזו מתאימה, מתי כדאי להיעזר בה, אילו חברות פועלות בתחום, איך זה עובד, וכמה...

בדיקת מי שפיר | דיקור מי שפיר

בדיקת מי שפיר מסוגלת לשלול חשד לתסמונת דאון ולאתר מחלות גנטיות ומומים אחרים בעובר. למי כדאי לעשות את הבדיקה, איך עושים דיקור מי שפיר, מתי עושים אותו,...

בדיקת NIPT - השוואת מחירים

בישראל קיימות כמה חברות שמבצעות בדיקת דם פשוטה שנקראת NIPT. האם הבדיקה יכולה להחליף דיקור מי שפיר? באילו חברות ניתן לעשות את הבדיקה, כמה היא עולה,...

תגובות