דלג לתוכן
שומרי משקל | דיאטה - מידע אודות השיטה

שומרי משקל | דיאטה - מידע אודות השיטה

דיאטת שומרי משקל: שיטה מוכרת וותיקה המאפשרת הרזיה של עד קילוגרם בשבוע ללא מזונות אסורים או התנזרות מפחמימות. הנה כל מה שצריך לדעת על שומרי משקל: מחיר, המלצות, יתרונות, קבוצות, ועוד.

חברת שומרי משקל הפסיקה את פעילות בישראל

* המידע האינפורמטיבי והפרסומי בעמוד זה נכתב ע"י אתר כמהזה, אינו מסופק מטעם חברת שומרי משקל ואין קשר או חסות של שומרי משקל לאתר.

שומרי משקל - דיאטת שיטת הנקודות

מה הייחודיות של דיאטת שומרי משקל לעומת שיטות הרזיה אחרות?

נקודות במקום קלוריות: רוב הדיאטות כוללות הגבלות קשות על סוגי המזון שמותר לאכול. בדיאטת נקודות מותר לאכול מה שרוצים, כולל דברים שאתם באמת אוהבים, אבל לכל דבר יש מחיר - הנקודות. כל מזון מקבל ניקוד מוגדר מראש וכך אין צורך בהתעסקות יומית בקלוריות. 

שומרי משקל קבוצות: בדיאטת הנקודות אתם לא לבד אלא בקבוצה, כלומר קיים תמריץ להראות התקדמות לעיני שאר חברי וחברות הקבוצה. אבל מעבר לאפשרות "להשוויץ" בהישגים שלכם, יש לכם מערך תמיכה בשבועות הפחות טובים כדי שלא תחזרו להרגלים הישנים. 

אפס נקודות: בדיאטת שומרי משקל חלק מהמאכלים הבריאים לא נספרים כלל - אפס נקודות. המשמעות היא שמותר לאכול מהם ללא הגבלה, כמעט. כך למשל בישראל מותרת אכילה חופשית של ירקות. 

כמה זמן דיאטת שומרי משקל קיימת?

שומרי משקל היא דיאטה ותיקה שקיימת כבר מ-1963. ב-1967 הדיאטה עשתה עלייה וקבוצות הרזיה ראשונות נפתחו בישראל. ההצלחה הייתה מסחררת, ועוד ועוד מדריכות הצטרפו כדי לעמוד בביקוש הגובר לקבוצות חדשות ברחבי הארץ. דיאטת שומרי משקל ממשיכה להתעדכן עם המדע ולהתפתח עם השנים, לבצע התאמות למוצרים חדשים, לשתף פעולה עם יצרניות מזון, להתאים מסלולים שונים ללקוחות בעלי רקע שונה, ובשנת 2001 הגיעה נקודת הציון החשובה: הסוף לקלוריות - תחילת עידן הנקודות, מה שכמובן הפך את שומרי משקל ל"דיאטת נקודות".

שומרי משקל: למי הדיאטה מיועדת?

תוכנית שומרי משקל מיועדת לכולם, מכל המגדרים ומכל המגזרים. מדריכות הקבוצות יבצעו התאמות לצמחונים וטבעונים. גם בעלי רגישויות למזון או הסובלים מנסיבות רפואיות כמו צליאק, סוכרת, לחץ דם גבוה ועוד, יקבלו תפריט מותאם. ניתן להצטייד ברשימת הגבלות או הוראות מהמרפאה המטפלת בכם וצוות המדריכות יתאים את התפריט למצבכם. ניתן להצטרף כבר מגיל 10 לקבוצות ייעודיות לבני ובנות נוער. 

מה המשקל שניתן להוריד וכמה זמן נמשך התהליך?

א.נשים שהתנסו בדיאטת שומרי משקל מדווחים על ירידה של בין חצי קילו לקילו בשבוע. לא מדובר בדיאטת בזק, אלא בשינוי אורח חיים. יותר מזה, מחקרים מראים שבעלי משקל עודף שמורידים ממשקלם לאט ולאורך זמן, צפויים לשמור על אורח חיים בריא גם לאחר מכן וייטו פחות לחזור להרגלים שמהם הם מנסים להיפטר. 

כיוון שמדובר בהקניית הרגלים חדשים, התהליך נמשך כל החיים. אתם כמובן לא חייבים להירשם לקבוצה לשארית חייכם, זמן ההשתתפות נקבע עבור כל משתתף ומשתתפת באופן אישי. מדריכת הקבוצה תקבע עבורכם את היעד על פי טבלאות משקל וגובה, נוסחת BMI, והתוכנית תבוצע בשלבים. היעד הראשון להורדה יעמוד על חמישה קילוגרמים, ולאחר מכן ייקבעו יעדים חדשים ולוחות זמנים על פי מצבכם האישי עד שתגיעו ל"משקל הכבוד". 

דיאטת שומרי משקל: יתרונות

ירידה במשקל: הדיאטה מככבת באופן קבוע בצמרת דירוגי הדיאטות שעובדות. היא מאפשרת הפחתת משקל באופן מבוקר ומסודר תוך מעקב ומערך תמיכה. תוכלו להפחית עד קילו אחד בשבוע. זה נשמע מעט לעומת דיאטות אחרות, אך מדובר בתהליך בריא הרבה יותר. זכרו, הסבלנות משתלמת!

דיאטה קלה לביצוע: התפריט יותאם אישית עבורכם עם מוצרים שקל למצוא בכל רשתות המזון. זה לא עוד טרנד מתורגם עם מוצרים שקל אולי למצוא על המדפים בארצות הברית, אבל בסופר השכונתי אין סיכוי למצוא אותם. הקבוצות מספקות גם אלפי מתכונים להכנה ביתית שמותאמים לשיטת הנקודות של הדיאטה.

אורח חיים בריא: התוכנית מאפשרת שינוי חשיבתי והתנהגותי שמעודד אורח חיים בריא. זו לא רק דיאטת נקודות, היעדים בתוכנית כוללים פעילות גופנית לצד אכילה בריאה. כך נוצרים הרגלים חדשים שנוח יותר להתמיד בהם גם לאחר ההגעה למשקל היעד. 

מסגרת ותמיכה: בדיאטה הזו שמים דגש חזק על תמיכה בתהליך. ניתן להצטרף לקבוצת שומרי משקל טלפון, שם מקבלים תמיכה טלפונית, וכן בצ'ט, במפגשים אונליין, ובמפגשים הקבוצתיים. 

שומרי משקל מחיר: כמה זה עולה לי?

קבוצה פרונטלית: עלות ההשתתפות נכון לחודש ספטמבר 2020 עומדת על 199 שקלים בחודש, בהרשמה לשלושה או ארבעה חודשים. 

קבוצה אונליין: עלות ההשתתפות בקבוצות זום עומדת על 129 שקלים בחודש, בהרשמה לשלושה או ארבעה חודשים מראש. 

חבר כבוד: לאחר ההגעה למשקל היעד, תזכו בתואר חבר או חברת כבוד ותוכלו להמשיך להשתתף ללא תשלום נוסף. 

שומרי משקל: מדוע הדיאטה מומלצת?

יעילות לאורך זמן: קצב הירידה ותמהיל המזון מאפשרים התמדה. אין "אסור פחמימות" ואין מבטי אימה אם לקחתם ביס ממשהו מתוק. 

הקניית הרגלים חדשים: השקילה השבועית שומרת עליכם בתלם. ואם סטיתם ממנו - קל לחזור ולהשתפר לקראת השקילה הבאה. 

בלי לחץ: משקל היעד, משקל הכבוד, לא נקבע כבר בהתחלה אלא לאחר שעמדתם ביעד הראשוני, הפחתת חמישה קילוגרמים. 

מים וספורט: אפליקציה תזכיר לכם לשתות מים והתוכנית מעודדת פעילות גופנית להאצת התוצאות. 

אוכלים בחוץ: הדיאטה הזו מבינה שבמאה ה-21 אי אפשר לדרוש מכם לאכול כל יום את כל הארוחות בבית, ויש תוכנית ניקוד גם לארוחות במסעדות. 

נקודות במקום קלוריות: אם בעבר כל כמות קלוריות מסוימת חושבה כנקודה, היום החישוב שונה ונותן עדיפות למזונות על ולמוצרים בריאים. 100 קלוריות של גלידת שמנת לא שוות ל-100 קלוריות של פירות, למשל. החישוב לנקודות כבר נעשה עבורכם, מה שהופך את המעקב לפשוט.

שומרי משקל סניפים: היכן מתקיימות קבוצות בארץ?

עם כ-500 קבוצות פעילות מקריית שמונה ונהריה בצפון עד אילת בדרום, ניתן למצוא קבוצת שומרי משקל כמעט בכל מקום בארץ. כמובן שיש קבוצות רבות בערים גדולות כמו תל אביב, חיפה, ירושלים, ובאר שבע, אך גם ביישובים קטנים יותר כמו טבריה, ראש פינה, קריית גת, ושדרות. גם בקיבוצים ובכפרים לא תתקשו למצוא קבוצה. אם בשבוע מסוים לא תוכלו להגיע ביום שקבעתם לקבוצה, תוכלו להגיע לקבוצה אחרת ללא עלות נוספת.

שומרי משקל בזום: אם לא מצאתם קבוצה באזור מגוריכם או שאתם מעדיפים לעשות את התהליך בבית, תוכלו להצטרף לקבוצה אונליין בזום. כל המידע יועבר אליכם במייל ויהיה נגיש באפליקציה, שם תוכלו ליצור קשר עם המדריכה ולקבל תמיכה מחברים וחברות אחרים. 

עוד מידע על דיאטות

דיאטה מומלצת - איך לבחור דיאטה?

לעיתים תכופות אנו שומעים על "דיאטה מומלצת חדשה שאתם חייבים לנסות!". ריכזנו עבורכן ועבורכם דיאטות מומלצות, בדקנו האם יש הבדל בין דיאטה מומלצת לנשים...

דיאטה | תזונה נכונה ושיטות הרזיה

ההחלטה להתחיל דיאטה אינה פשוטה אך היא רק הצעד הראשון בתהליך ההרזיה. יש מגוון רחב של דיאטות ושיטות הרזיה בשוק. חשוב לבחור את התוכנית המתאימה ביותר...

דיאטה ותזונה נכונה: השיטות המובילות בישראל

שומרי משקל, חצי שירה, חלי ממן, דיאטת לורן, דיאטות מותאמות אישית מבוססות בדיקת מעבדה - בדקנו מה הן הדיאטות המובילות כיום בישראל

מרזים ביחד: קבוצות תמיכה להרזיה

בכל דיאטה שננסה יהיו רגעי משבר ואין מישהו או מישהי שלא חוו "נפילה". במקום להיכנס להלקאה עצמית שברוב המקרים לא עוזרת ואפילו מזיקה, אפשר להצטרף אל...

דיאטה און ליין - לרזות בלי לצאת מהבית

כל מה שאתם צריכים וצריכות לדעת על הרזיה בטוחה אונליין. אילו סדנאות מתקיימות ברשת, מי מציע קבוצות תמיכה דיגיטליות, איך אפשר לקבל תפריט מותאם אישית,...

תזונה מותאמת אישית על סמך בדיקות מעבדה

תזונה מותאמת אישית עשויה לעזור איפה שדיאטות כלליות נכשלו. איך עובדת בניית תפריט תזונה אישי לפי בדיקת דם, מהי בדיקת רוק גנטית, איך מתחילים דיאטה לפי...

אולי יעניין אותך גם:

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

גמילה - איך נפרדים מהרגלים רעים?

מוחו של האדם בנוי באופן כזה שנותן הוראות לפעולות ומעניק גמול ועונג על ביצוען. כתוצאה מכך אנו נולדים עם נטייה להתמכרויות, ולא משנה אם אלו התנהגויות או...

מימוש זכויות רפואיות - המדריך השלם

פגיעה בעבודה, קצבאות נכות, קצבת נכות ביטוח לאומי, קצבת ילד נכה, תו נכה, החזרים, הקלות ופיצויים - המדריך שעושה סדר בהטבות שמגיעות לכם ואתם אולי לא...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.