דיאטה | תזונה נכונה ושיטות הרזיה

ההחלטה להתחיל דיאטה אינה פשוטה אך היא רק הצעד הראשון בתהליך ההרזיה. יש מגוון רחב של דיאטות ושיטות הרזיה בשוק. חשוב לבחור את התוכנית המתאימה ביותר לצרכים האישיים ולדרך החיים על מנת לראות תוצאות

 

אוגוסט 2020 | מערכת "כמהזה? בריאות"

"הגיע הזמן לקחת את עצמי בידיים ולהתחיל דיאטה!" זוהי תחושה שרבים מאיתנו מכירים מצויין. קרוב ל-50% מהאוכלוסייה חיה עם עודף משקל או מוגדרים כסובלים מהשמנת יתר. ירידה במשקל חשובה ומומלצת בראש ובראשונה בשביל התחושה הפיסית הטובה, מבחינה בריאותית וגם בשביל המראה כמובן. תהליך של דיאטה וירידה במשקל אינו פשוט הן במישור הפיסי והן במישור הרגשי, החל מקבלת ההחלטה "להיכנס בזה" דרך תקופת הדיאטה ועד שרואים תוצאות. 

יש כיום אינספור דיאטות ושיטות להרזייה כשכל אחד יכול לבחור מה הדיאטה שהכי נכונה לו בהתאם להרגלי החיים ולמצב הבריאותי. זאת יכולה להיות דיאטה מהירה, כדורי הרזיה, קבוצת תמיכה, דיאטה קטוגנית, דיאטת חלבונים, דיאטה 8 16, זריקות סקסנדה, דיאטת כאסח, דיאטה לפי סוג דם, מכונים לגמילה מסוכר תפריטי דיאטה שונים ועוד ועוד. ישנן גם דיאטות ידועות וותיקות כמו דיאטת דש, פליאו, דיאטת דוקאן, דיאטת אטקינס, סאות' ביץ', דיאטה ים תיכונית, דיאטת זון ועוד רבות.


רוצה לקבל ייעוץ על תוכנית דיאטה?

דיאטה

דיאטות בשילוב קבוצת תמיכה

חלק נכבד מהאנשים מתקשים להחזיק מעמד במשטר של דיאטה ותזונה נכונה לאורך זמן באופן עצמאי ומעדיפים לעשות זאת עם הנחייה ומסגרת תומכת, ולכן יש כיום בשוק המון דיאטות מונחות ושיטות הרזיה עם קבוצות תמיכה פרונטליות, פורומים אונליין, תמיכה בוואטסאפ, מפגשי זום וכד'. בין הדיאטות הבולטות בנישה הזו ניתן למצוא את שומרי משקל, חלי ממן, מכון אברהמסון, דיאטת דש, דיאטת לורן, אתגר 22 (טבעוני), חצי שירה ועוד.

דיאטות מותאמות אישית 

 • דיאטה לפי מיפוי חיידקי המעי
  דיאטה שמבוססת על מחקר שנערך במכון ויצמן אשר מצא כי כל אחד מגיב באופן שונה למאכלים זהים ושהרכב הייחודי של החיידקים במעי אצל כל אדם הוא מהגורמים העיקריים לתגובות הסוכר השונות למיני המזון. התהליך מתחיל בשליחת דגימת צואה למעבדה באמצעות ערכת בדיקה ביתית. לאחר מיפוי גנטי של הרכב החיידקים במעי ובשילוב תוצאות המיפוי עם נתונים רפואיים ואישיים ניתן לחזות את קפיצות הסוכר בדם בעת אכילה. עם נתונים אלה מקבלים המלצות לגבי אילו מזונות מומלצים לאיזון רמת הסוכר בדם וניתן לבנות תפריט מותאם אישית. הדיאטה פותחה במקור לטיפול בחולי סוכרת. חברת Day Two נותנת השירות כולל תמיכה בתהליך.
 • תזונה על פי DNA
  תזונה גנטית מתבססת על ההנחה שההרכב הגנטי הייחודי של כל אדם משפיע על הרגישות שלו למזונות שונים. תפריט דיאטה מותאם אישית לפי הרכב DNA מתחיל באבחון גנטי באמצעות בדיקת רוק. על פי התוצאות נבנה התפריט. חברת My Genes מבצעת את השירות ונותנת תמיכה בתהליך הדיאטה.
 • דיאטה לפי סוג דם
  דיאטה על פי סוג דם פותחה ע"י נטורופת אמריקאי בשם פיטר ד'אדאמו. לבני אדם ארבעה סוגי דם: A, B, AB, O ובבסיס הדיאטה עומדת הסברה כי כיוון שלכל סוג דם יש מולקות סוכר שונות, לכל סוג דם מתאימה תזונה שונה. בגדול ההמלצה לפי סוג הדם היא:
  סוג דם A – מומלצת תזונה צמחונית כמו דגנים וירקות ולהימנע מבשר.
  סוג דם B – מומלץ להתבסס על מוצרי החלב, בשר, פירות וירקות ולהימנע מחיטה, תירס, עגבניות ועדשים. 
  סוג דם AB – מומלצת תזונה צמחונית, מוצרי חלב ומאכלי ים ולהימנע מבשר ועוף.
  סוג דם O – מומלץ לצרוך חלבון בכמות גבוהה, משמע בשר, עוף ודגים ולהימנע מחיטה ותירס. דיאטת הפליאו מתאימה לסוג דם O.
  עפ"י ההמלצות הללו ניתן לסווג לכל סוג דם את הדיאטה המתאימה לו.

דיאטה בתמיכת מדכאי תאבון ותוספי תזונה

תהליך של דיאטה וירידה במשקל הוא תהליך ארוך שדורש זמן וסבלנות. לא מעט אנשים שמתחילים דיאטה מתקשים לרדת במשקל ולהוריד את אחוזי השומן בגוף מכל מיני סיבות שהן לאוו דווקא הרגלי התזונה שלהם והתפריט ולכן בדיאטות רבות נעזרים בתוספי תזונה ובמדכאי תאבון לתמוך בתהליך.
תוספי תזונה וכדורים לדיכוי התאבון נחלקים לסוגים רבים, טבעיים ולא טבעיים, במרשם רופא, תוספים שמגיעים בצורת כדורים, שייקים, סירופים ועוד.
ישנן דיאטות רבות שמשלבות תוספים בתפריט, אך יש תמיד לזכור כי זהו תחום פרוץ ומלא באפשרויות ומומלץ מאוד לבדוק היטב את הרכב התוספים שמוצעים לכם, האם הם מגיעים ממקור מהימן והאם הם מאושרים לצריכה ע"י גוף כמו משרד הבריאות.


רוצה לקבל ייעוץ על תוכנית דיאטה?
loading
דיאטה

דיאטה - חברות בתחום

בדיקת רוק גנטית MyBio

דיאטת לורן

בדיקת רוק גנטית - דנובה DNA

Day Two - דיאטת מכון ויצמן

בדיקת גנטית MyGenes

ארוחות בריאות עד הבית

דיאטה - סקירות בתחום

אולי יעניין אותך גם:

תגובות