טיפול בתא לחץ

כל מה שצריך לדעת טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

מהו תא לחץ?
תא לחץ הוא תא סגור עם לחץ אוויר גבוה בו המטופלים נושמים חמצן בריכוז של 100% באמצעות מסכות. 
המטופל נכנס לתא לחץ, שוהה בו בישיבה או בשכיבה וחובש מסיכת חמצן. לתא מוזרם אוויר בלחץ גבוה שמעלה בהדרגה את רמת הלחץ בתא עד ללחץ העולה על הלחץ האטמוספרי. כאשר מגיעים ללחץ הטיפולי המתאים מינון החמצן עולה ומגיע עד לערכים של פי 20 מהרגיל.

מטרת הטיפול היא להעלות את כמות החמצן ברקמות הגוף, דבר המעודד יצירת כלי דם חדשים, מזרז ריפוי פצעים ויכול גם ליצור רקמת עצם חדשה ולהתגונן מחיידקים אנארוביים. הטיפול בתא לחץ נקרא גם טיפול היפרברי.

למה נועד הטיפול בתא לחץ?

במקור שימש תא לחץ לטיפול בנפגעי תאונות צלילה. עם הזמן גילו שהשימוש בו יעיל מאוד למטופלים שנותרו עם נזקים מהקרנות, לטיפול בפצעים שמתקשים להחלים, לשיפורים מנטליים לאחר פגיעות ראש וחבלות, לשיפור בזיכרון, מראה העור ועוד.

משרד הבריאות הגדיר התוויות המאושרות לטיפול בתאי לחץ במסגרת סל הבריאות והן נחלקות להתוויות חריפות ולהתוויות כרוניות, ניתן לקרוא עליהן ב: פירוט ההתוויות הרפואיות של משרד הבריאות.

מלבד התוויות משרד הבריאות בישראל ישנן התוויות מקובלות נוספות בעולם לטיפולים בתרדמת, במצבים לאחר אירוע מוחי, שיתוק מוחין, חבלות ספורט, חבלות עמוד שדרה ועוד.

כיום השימוש בתא לחץ מתאפשר לא רק במסגרת סל הבריאות אלא גם במסגרות פרטיות ומשמש למגוון רחב של בעיות כגון: מחלות כאב, פיברומיאלגיה, סכרת, פציעות ספורט, אנטי אייג'ינג ושיפור מראה העור, הפחתת נפיחויות ובצקות, פוסט וטרום ניתוח, בעיות זיכרון, חרדה ועוד ועוד.

סוגים של תאי לחץ

יש שני סוגים עיקריים של תאי לחץ:

תא לחץ לאדם בודד – התא נדחס ע"י 100% חמצן והמטופל נושם את האוויר שבתא. תאים אלו לרוב מוצעים בחברות פרטיות ומידות הלחץ עומדות בהם על 1.3.

תא לחץ למספר אנשים  - התא נדחס ע"י אוויר והמטופלים נושמים חמצן באמצעות מסכה. תא מסוג זה נמצא בבתי החולים ומידות הלחץ בו עומדות על 1.8-2. 

איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ אפשר לעבור באחד מהמרכזים בבתי החולים בארץ: אסף הרופא, יוספטל, אלישע ורמב"ם. במרכזים אלו ניתן לקבל טיפולים עבור התוויות של משרד הבריאות. לרוב זמני ההמתנה לתורים ארוכים.

בנוסף ניתן לפנות לתאי לחץ פרטיים כגון: ד"ר ג'וד, שי-לי, פז קאר ועוד. שם ניתן לטפל במגוון רחב יותר של בעיות כפי המוזכר מעלה. ניתן גם לפנות לטיפולים בתא לחץ בקפריסין באמצעות חברת Myoxy.

מה כולל הטיפול בתאי לחץ?

טיפול בתאי לחץ הוא למעשה סדרה של 20-40 טיפולים רציפים (יום אחר יום). אורך הסדרה נקבע לפי הנהוג בחברה וצרכי המטופל. בפעמים רבות הטיפול בתא לחץ מלווה בטיפולים מקבילים נוספים כגון דיקור, טיפול רגשי וכדומה.

כמה עולה טיפול בתא לחץ?

חשוב לדעת- מחיר טיפול בתא לחץ נקבע לסדרת טיפולים ולא לטיפול בודד. עלות סדרת טיפולים בתא לחץ היא בין 8,000 ₪ ל-20,000 ₪.


מאילו מרכזי טיפול בתא לחץ תרצה/י לקבל הצעות?
loading

עוד מידע על תא לחץ

טיפול בתא לחץ

טיפול בתא לחץ

תא לחץ בקפריסין - My Oxy

תא לחץ ד"ר ג'וד

הרשם לאתר כמהזה ותהנה ממערכת תזכורות לפני סיום מבצע וניוזלטר עם עדכוני מחירים