טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

 

מרץ 2020 | מערכת "כמהזה?"

כבר שנים שטיפול בתאי לחץ קיים בישראל, אבל רק לאחרונה הוא נהיה זמין לכולם וללא צורך בהמתנות ארוכות. הוא מוצע בטווח מחירים רחב, כך שכל אחד יכול היום למצוא את הטיפול המתאים ביותר עבורו. מגוון חברות מציעות טיפול בתא לחץ שמטרתו היא בעיקר לשפר את איכות החיים שלנו: להקל על כאבים כרוניים, להחלים מפציעות קשות או ניתוחים מורכבים, לעזור בשיקום לאחר טיפולים ממושכים או אפילו לצורך חיזוק המערכת החיסונית או האטת הזדקנות וטיפולי אנטי אייג'ינג.

כשכל מה שנדרש מאיתנו הוא לשהות כשעה בתוך תא במסגרת סדרת טיפולים, בטיפול שהוא ללא כאבים או קושי, ברור למה תאי הלחץ נהיו פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות.


מתעניינים בטיפול בתא לחץ? פנו לנציג וקבלו את כל המידע


 

מהו תא לחץ?
תא לחץ הוא תא סגור עם לחץ אוויר גבוה בו המטופלים נושמים חמצן בריכוז של 100%. 
המטופל נכנס לתא לחץ, ושוהה בו בישיבה או בשכיבה (בהתאם לסוג התא). לתא מוזרם אוויר בלחץ גבוה שמעלה בהדרגה את רמת הלחץ בתא עד ללחץ העולה על הלחץ האטמוספרי. כאשר מגיעים ללחץ הטיפולי המתאים מינון החמצן עולה ומגיע עד לערכים של פי 20 מהרגיל.

מטרת הטיפול היא להעלות את כמות החמצן ברקמות הגוף, דבר המעודד יצירת כלי דם חדשים, מזרז ריפוי פצעים ויכול גם ליצור רקמת עצם חדשה ולהתגונן מחיידקים אנארוביים. הטיפול בתא לחץ נקרא גם טיפול היפרברי.

למה נועד הטיפול בתא לחץ?

במקור שימש תא לחץ לטיפול בנפגעי תאונות צלילה. עם הזמן גילו שהשימוש בו יעיל מאוד למטופלים שנותרו עם נזקים מהקרנות, לטיפול בפצעים שמתקשים להחלים, לשיפורים מנטליים לאחר פגיעות ראש וחבלות, לשיפור בזיכרון, מראה העור ועוד.

משרד הבריאות הגדיר התוויות המאושרות לטיפול בתאי לחץ במסגרת סל הבריאות והן נחלקות להתוויות חריפות ולהתוויות כרוניות, ניתן לקרוא עליהן ב: פירוט ההתוויות הרפואיות של משרד הבריאות.

מלבד התוויות משרד הבריאות בישראל ישנן התוויות מקובלות נוספות בעולם לטיפולים בתרדמת, במצבים לאחר אירוע מוחי, שיתוק מוחין, חבלות ספורט, חבלות עמוד שדרה ועוד.

כיום השימוש בתא לחץ מתאפשר לא רק במסגרת סל הבריאות אלא גם במסגרות פרטיות ומשמש למגוון רחב של בעיות כגון: מחלות כאב, פיברומיאלגיה, סכרת, פציעות ספורט, אנטי אייג'ינג ושיפור מראה העור, הפחתת נפיחויות ובצקות, פוסט וטרום ניתוח, בעיות זיכרון, חרדה ועוד ועוד.


מאילו מרכזי טיפול בתא לחץ תרצה/י לקבל הצעות? ד"ר ג'וד- ראשון לציון | אס"י - בנימינה (מול הרכבת)
loading

סוגים של תאי לחץ

יש שני סוגים עיקריים של תאי לחץ, בשניהם התא נדחס ע"י אוויר והמטופלים נושמים חמצן:

תא לחץ לאדם בודד – תאים אלו לרוב מוצעים בחברות פרטיות ומידות הלחץ בהם עומדות על 1.3. הטיפול נעשה בישיבה או בשכיבה.

תא לחץ למספר אנשים - תא מסוג זה נמצא בבתי החולים ומידות הלחץ בו עומדות על 1.8-2, הטיפול נעשה בד"כ אמצעות מסכה.

איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ אפשר לעבור באחד מהמרכזים בבתי החולים בארץ: אסף הרופא, יוספטל, אלישע ורמב"ם. במרכזים אלו ניתן לקבל טיפולים עבור התוויות של משרד הבריאות. לרוב זמני ההמתנה לתורים ארוכים.

בנוסף ניתן לפנות לתאי לחץ פרטיים כגון: ד"ר ג'וד, שי-לי, Oxylife, אס"י ועוד. שם ניתן לטפל במגוון רחב יותר של בעיות כפי המוזכר מעלה. ניתן גם לפנות לטיפולים בתא לחץ בקפריסין באמצעות חברת Myoxy.

מה כולל הטיפול בתאי לחץ?

טיפול בתאי לחץ נעשה ברוב הפעמים כסדרה של 20-40 טיפולים רציפים (יום אחר יום). אורך הסדרה נקבע לפי הנהוג בחברה וצרכי המטופל. בפעמים רבות הטיפול בתא לחץ מלווה בטיפולים מקבילים נוספים כגון דיקור, טיפול רגשי וכדומה. 

כמה עולה טיפול בתא לחץ?

לרוב מחיר טיפול בתא לחץ נקבע לסדרת טיפולים ולא לטיפול בודד. עלות סדרת טיפולים בתא לחץ היא בין 5,000 ₪ ל-20,000 ₪. 
עם זאת ישנם מקומות שאינם קובעים סדרת טיפולים והתמחור נעשה פר טיפול.

רוצים לקבל עוד מידע ופרטים על טיפול בתא לחץ?

בחרו את החברות מהן תרצו לקבל מידע, מלאו שם וטלפון, ונציג יחזור אליכם בהקדם!


מאילו מרכזי טיפול בתא לחץ תרצה/י לקבל הצעות? ד"ר ג'וד- ראשון לציון | אס"י - בנימינה (מול הרכבת) | שי-לי - ראשון לציון
loading

עוד מידע על תא לחץ

תא לחץ אס"י

תא לחץ שי-לי סנטר | טיפול בתא לחץ בראשל"צ

תא חמצן בלחץ גבוה ד"ר ג'וד | ראשון לציון

תא לחץ Oxylife | טיפול בתא לחץ בשוהם

תא לחץ בקפריסין - My Oxy

הרשם לאתר כמהזה ותהנה ממערכת תזכורות לפני סיום מבצע וניוזלטר עם עדכוני מחירים

תגובות