דלג לתוכן
תא לחץ בתל אביב - אוקסיג'ן קליניק

תא לחץ בתל אביב - אוקסיג'ן קליניק

המרכז לטיפול בתא לחץ אמיתי (קשיח) Oxygen Clinic פועל בתל אביב בפיקוח רפואי ומציע טיפולים חדשניים שיזניקו את הבריאות שלכם קדימה. למי טיפול בתא לחץ מתאים, איך זה עובד, וכל מה שאתם צריכים לקראת התחלת סדרת טיפולים.

בשנים האחרונות אנחנו מתחילים לשמוע יותר ויותר על טיפולים בתא לחץ פרטי שמסוגלים לעזור למגוון מצבים בריאותיים ולשפר תסמינים רבים. רובנו הכרנו את תאי הלחץ הגדולים של בתי החולים שטיפלו בעיקר בכוויות קשות או בתאונות צלילה, ואכן עד לאחרונה זו הייתה האפשרות היחידה ליהנות מהיתרונות הרבים של טיפול בחמצן. כך נוצר מצב שבו יש תור ארוך, לעיתים אף חודשים, כדי להתקבל לתא לחץ במעט בתי החולים שמציעים את השירות, ולא כולם יכלו לקבל את השירות. כעת מרכזים רפואיים פרטיים החלו להציע את השירות, ואחד המובילים שבהם הוא מרכז אוקסיג׳ן קליניק שמספק פתרונות לשורה רחבה של מחלות וכאבים, וגם טיפולי אנטי אייג׳ינג ושיפור ביצועי ספורט.

מהו תא לחץ של אוקסיג׳ן קליניק?

תא לחץ שבו מקבלים טיפולי חמצן בריכוז של עד 100% הוא מתקן גלילי סגור שמיועד לשכיבה. תא הלחץ של אוקסיג׳ן קליניק הוא תא Oxy Chamber מתקדם שפועל בטכנולוגיה חדשנית שמפיקה עד פי 2 חמצן בדקה, זאת בהשוואה לתאי לחץ אחרים. התא במרפאה כולל מערכת ייחודית להעשרת חמצן שעומדת בתקנים המחמירים ביותר. לתא יש דלת שקופה, כך שלא תרגישו כלואים ומנותקים מהסביבה. 

במהלך הטיפול מוזרם אוויר בלחץ אטמוספרי גבוה וכיוון שמדובר בתא פרטי ולא בחדר עם מספר כיסאות כמו בבתי החולים, ניתן להתאים את הטיפול באופן אישי לצרכים של המטופלות והמטופלים. התא של אוקסיג׳ן קליניק עשוי מפלדה והוא תא קשיח. מחקרים אחרונים גילו כי תא לחץ רך פחות יעיל לשיקום והתחדשות רקמות ולטיפול במצבים כרוניים. 

איך תא חמצן משפיע על הגוף

בתאי הדם האדומים בגוף שלנו יש המוגלובין שקושר את החמצן ונושא אותו לתאי הגוף, ולא צריך לעשות תואר בביולוגיה כדי לדעת שהחמצן הכרחי להפקת אנרגיה לכל תהליכי החיים, ובלי חמצן אין חיים. רקמות בגוף שלא מקבלות חמצן הופכות לרקמות מתות. כחלק מתהליך ההזדקנות שלנו, הצינורות בגוף לצרים יותר ויותר כך שהרקמות מקבלות פחות חמצן. לעיתים הן מקבלות חמצן מועט, ובמקרים אחרים הן לא מקבלות חמצן כלל. 

האוויר שאנחנו נושמים מכיל רק 21% חמצן, כך שזה לא נותן מענה הולם לאותן רקמות. בתא הלחץ אנחנו מקבלים 100% חמצן, ללא כל הגזים והאבק והחומרים המזהמים שאנחנו נושמים באוויר הפתוח. הלחץ האטמוספרי בתא עולה, החמצן בדם מומס, וכך הוא יכול להגיע לרקמות שסבלו מאספקת חמצן לא טובה. כך הרקמות מתחדשות וההתעוררות הזו נמצאה יעילה למגוון מצבים חיוניים ובהם יצירת כלי דם חדשים, ריפוי פצעים קשים לריפוי, האצת התחדשות רקמת עצם, קטילת זיהומים אנאירוביים, הורדת בצקות ונפיחות, הורדת נזקים מרעלים, והגברת רמת החמצן ברקמות עם רמת חמצן נמוכה (היפוקסיה). 

לאילו בעיות רפואיות תא לחץ יכול לסייע

טיפולי חמצן בתא לחץ מתאימים למגוון בעיות בריאותיות ובהן פצעים קשים לריפוי על רקע סוכרת, נזקים שנגרמו לעצמות ולרקמות רכות בשל הליך קרינה, טיפולי שיקום כירורגיים משקמים לאחר טיפולי קרינה, זיהומי עצמות שלא מגיבים לטיפול, נזקי שאיפת עשן והרעלות כתוצאה מכך, אובדן ראייה בשל חסימת עורק הרשתית, שתלי עור במצוקה, זיהומי עצמות עמידים, נמק בשרירים, אנמיה קיצונית, זיהומים מפושטים ברקמה רכה, ועוד. 

המצבים שציינו כבר מאושרים על ידי משרד הבריאות לטיפול בתא לחץ, אך יש מצבים נוספים שמחקרים ועדויות מראים כי טיפולי חמצן יכולים לסייע ולהקל על תסמינים, ובהם פיברומיאלגיה, כאבים כרוניים, סוכרת, אלצהיימר ודמנציה, שבץ, טנטון, בצקות ודלקות, קרוהן, בעיות חרדה ודיכאון, פגיעות ופציעות ספורט, שיפור ראייה ושמיעה, ומצבים רבים נוספים. 

אנטי אייג׳ינג בתא לחץ

המועצה הבריטית לרפואת אנטי אייג׳ינג ורפואה משולבת אישרה כי טיפולי חמצן בתא לחץ יעילים להצערת העור, עיכוב תהליכי הזדקנות, ומסייעים לשיפור האסתטיקה. הטיפול בחמצן טהור משפר את גמישות העור, מסלק רעלנים ומסייע לתיקוני פגמים בעור. רשימת הסגולות הבריאותיות עוד לא הסתיימה: הטיפולים מעודדים צמיחת שיער בריא, מאיצים צמיחה לאחר השתלת שיער, מסייעים להפחתה במשקל, ויעילים בטיפול בצלוליט, אקנה, וקמטים. תא לחץ מפחית נפיחויות ובצקות לאחר ניתוחים פלסטיים או הזרקות, מתיחת פנים ושאיבת שומן, ובאופן כללי מסייע לזרז את זמן ההחלמה לאחר הליכים אסתטיים. 

כמה טיפולים צריך כדי להרגיש בשינוי

היינו ממש רוצים להגיד לכם שמספיק טיפול אחד, אבל זה ממש לא המצב לאף אחד מהמצבים הרפואיים, זו לא תרופת פלא וכדי לחוש בהשפעה יש לבצע סדרת טיפולים. אורך הסדרה משתנה מאדם לאדם, לכל אחד מהמטופלים והמטופלות מאפיינים אישיים שונים, סוג פציעה אחר, כאב בעוצמה שונה, אותה המחלה תתנהג אחרת אצל כל אחד מאיתנו, וכל גוף מגיב באופן שונה לטיפולים. ברוב המקרים נדרשים יותר מ-20 טיפולים והאגודה הבין-לאומית לרפואה היפרברית ממליצה על מספר טיפולים שמשתנה בהתאם לבעיה שתא הלחץ אמור לפתור. הצוות המקצועי של אוקסיג׳ן קליניק יתאים את מספר הטיפולים באופן אישי בשיחת הייעוץ וההיכרות. 

טיפול בתא לחץ לאנשים בריאים

גם אם אין לנו תסמינים לאף מחלה, אין מה לעשות - הגוף שלנו הולך ומזדקן, וזו עובדת חיים שאי אפשר לערער עליה. אבל כן אפשר להביא לשיפורים ולעכב תהליכים בעזרת טיפולים בתא לחץ. הטיפולים יכולים להביא לשיפור זיכרון, הגברת יכולות קוגניטיביות, ואנטי אייג׳ינג. אנחנו הרי לא יודעים על כל תא ורקמה שמתים, אבל החמצן שמועבר בלחץ אטמוספרי גבוה יודע להגיע בקלות לתאים המתים ולהחיות אותם. 

בנוסף, טיפול בתא לחץ משפר ביצועים ספורטיביים, מקצר את זמן ההתאוששות לאחר אימונים ותחרויות, ומעלה את הסיבולת והיכולת האירובית והאנאירובית. הטיפול בחמצן מאיץ את הליך ההחלמה והשיקום מפציעות ודלקות בכ-50%. לכן זה לא מפליא שגם ספורטאים מקצועיים הכניסו לשגרת האימונים שלהם טיפול בחמצן והפכו אותו לכלי משמעותי כדי לשמור על הגוף בשיא לקראת תחרויות ולהתגונן מפציעות. 

מה עוד חשוב לדעת על תא הלחץ של אוקסיג׳ן קליניק

הטיפול בתא הלחץ של המרכז נמשך עד שעה וחצי והוא אינו כרוך בכאבים. לרוב לא תחושו בשינויים כלשהם במהלך השהייה בתא, אך בזמן העלאת הלחץ האטמוספרי ייתכן שתרגישו לחץ באוזניים שניתן להתגבר עליו בעזרת פמפום, שתייה, או השוואת לחצים. אסור להכניס לתא חומרים שעלולים לייצר חשמל סטטי כולל ביגוד שכזה, משום שהחמצן בריכוז גבוה דליק. לכן חל איסור מוחלט על הכנסת מציתים, גפרורים, ואיפור על בסיס שמן. 

טיפול בתא לחץ אוקסיג'ן קליניק- שאלות ותשובות

מהו טיפול בתא לחץ קשיח?

באוקסיג׳ן קליניק משתמשים בתאי Oxy Chamber קשיחים מפלדה, בטכנולוגיה מתקדמת שמפיקה עד פי 2 חמצן בדקה בהשוואה לתאי לחץ אחרים. התא. התאים מצוידים במערכת חדשנית להעשרת חמצן שמיוצרת על פי התקנים המחמירים ביותר. הודות לדלת השקופה לא תרגישו כלואים.  

באילו מצבים בריאותיים ניתן לעשות טיפול בתא לחץ?

טיפולי חמצן בתא לחץ מתאימים לשורה ארוכה של בעיות רפואיות כמו סיבוכי סוכרת, נזקי קרינה, זיהומי עצמות, הרעלת שאיפת עשן, אובדן ראייה בשל חסימת עורק הרשתית, שתלי עור במצוקה, נמק בשרירים, אנמיה קיצונית, זיהומים מפושטים ברקמה רכה, פיברומיאלגיה, כאבים כרוניים, אלצהיימר ודמנציה, שבץ, טנטון, בצקות ודלקות, קרוהן, בעיות חרדה ודיכאון, פגיעות ופציעות ספורט, שיפור ראייה ושמיעה, ומצבים רבים נוספים.

האם טיפולי חמצן מתאימים גם למצבים אחרים?

בהחלט! טיפולי חמצן בתא לחץ יעילים להצערת העור, עיכוב תהליכי הזדקנות, שיפורים קוסמטיים, גמישות העור, סילוק רעלנים, תיקוני פגמי עור, עידוד צמיחת שיער, זירוז צמיחה לאחר השתלת שיער, הפחתה במשקל, טיפול בצלוליט, אקנה, וקמטים, הפחתת נפיחויות ובצקות לאחר ניתוחים פלסטיים או הזרקות, שיפור זיכרון, הגברת יכולות קוגניטיביות, ושיפור ביצועים ספורטיביים.

האם יש צורך בסדרת טיפולים או שביקור אחד מספיק?

טיפולי חמצן אינם זריקת פלא ויש לעשות סדרת טיפולים כדי להרגיש בשינוי. אורך הסדרה משתנה מאדם לאדם, בהתאם למאפיינים הייחודיים של כל אחד מהמטופלים והמטופלות. לרוב מדובר ב-20 טיפולים ומעלה, על פי הבעיה הספציפית שתא חמצן בלחץ גבוה אמור לפתור. כל זאת לפי המלצות האגודה הבין-לאומית לרפואה היפרברית.

תא לחץ - סקירות בתחום

תא לחץ מחיר - כמה עולה טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול לסייע במגוון מחלות ובעיות רפואיות, בעיות נפשיות, וגם בתחום הצערת העור - אנטי אייג'ינג. למי זה מתאים, כמה טיפולים בתא לחץ צריכים,...

התוויות משרד הבריאות לטיפול בתא לחץ

מהם המצבים הבריאותיים המאושרים ע"י משרד הבריאות וכלולים בסל הבריאות לטיפול בתא לחץ?

הוריות (אינדיקציות) שאינן בסל ומשולמות באופן פרטי

להלן רשימה של מגוון בעיות רפואיות אשר טיפול בתא לחץ יכול להועיל להן אך הן אינן בסל הבריאות ויש לשלם עבורם באופן פרטי.

טיפול בתא לחץ לחולי סכרת

טיפולים בתא לחץ הפכו בשנים האחרונות לכלי משמעותי לטיפול בחולי סוכרת, עד כדי מניעת קטיעת גפיים במצב של רגל סוכרתית. למי הטיפול מתאים, כמה ביקורים...