דלג לתוכן

כיצד נפיק אירוע פורים במשרד

בחג הפורים מצווה העם היהודי לחגוג ולשמוח וגם כשמדובר בתקופות קשות וכואבות, לא מדלגים על מצווה זו. כי משנכנס אדר מרבין בשמחה. במקומות עבודה ובמשרדים מנצלים את חג הפורים לאתנחתא מהשגרה היומיומית כדי לחגוג ולממש תחושה של קהילה וכיף. אירוע פורים יכול להעלות את המורל, לעודד את גיבוש הצוות וליצור זיכרונות נעימים. כיצד מפיקים מסיבת פורים מוצלחת במשרד? אתם מוזמנים לקרוא.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

שלב אחר שלב בתכנון מסיבת פורים במשרד

לפני שמתחילים בתכנון, מקימים צוות ייעודי שיעסוק בהפקת האירוע  מ-א' עד ת'. כך האחריות מתחלקת בין מספר אנשים ואפשר להעלות רעיונות מגוונים ולטפל בלוגיסטיקה, קישוטים, פעילויות, הזמנת בלונים לאירועים וכל מה שנדרש כדי להבטיח אירוע מרשים ומהנה. 

לאחר שנבחר צוות ההפקה, קובעים את תאריך ושעת האירוע. יש לשקול האם המסיבה תתקיים בשעות העבודה או אחריה. 

כעת יש לבחור תמה לאירוע. כשיש נושא אפשר לבנות את המסיבה סביבו מבחינת תחפושות, תפאורה והכיבוד שיוגש. נושא חביב ויצירתי יכול להוסיף עניין והתרגשות.

כמה זמן לפני האירוע מעדכנים את כל העובדים ביום, בשעה ובנושא האירוע כדי שכולם יפנו זמן ביומן ויתחילו לעמול על התחפושות. 

היום עצמו

ביום האירוע עצמו מקשטים את המשרד והופכים את חלל העבודה למקום חגיגי ויפה. אפשר להשתמש בכרזות צבעוניות, מסכות וסמלים, בלונים, פרחים וקישוטים צבעוניים כדי ליצור אווירה תוססת ושמחה. 

כדאי גם להכין פרסים ולעודד את העובדים מראש להשתתף בתחרות תחפושות. הפרסים יחולקו לתלבושות היצירתיות וההומוריסטיות ביותר. תחרות תחפושות מטפחת רוח צוות ומוסיפה אלמנטים של תחרות ידידותית לצד פרגון והרבה הומור וצחוק.

בנוסף לתחרות תחפושות כדאי גם לשלב פעילויות משעשעות ומרתקות כמו משחקים שונים, חידונים או חפש את המטמון. הכל ברוח פורימית מבדחת. הפעילויות עוזרות ליצור אווירה שמחה עם עניין והתלהבות.

גם הכיבוד עצמו הוא כמובן ברוח פורימית עם ואריאציות שונות על אזני המן עם סוגי מילוי שונים. אפשר גם להזמין קייטרינג או להגיש מגשי אירוח אסתטיים עם מאכלים שונים שאפשר לנשנש במהלך כל האירוע.

מצוות החג לפי המסורת היהודית היא חלוקת מתנות לאביונים ומסירה של משלוח מנות איש לרעהו. ברוח מצוות אלו אפשר לשלב גם אלמנט של נתינה באירוע ולאמץ את היבט הצדקה. ניתן לארגן מסע תרומות למטרה חשובה שמוסכמת על כולם או פעילות צדקה המאפשרת לצוות לתרום לקהילה.

וכמובן, לא לשכוח לשכור צלם כדי ללכוד את רגעי השמחה שישאירו זיכרון מתוק וחשק לעוד אירועים פורימיים בשנים הבאות. 

לסיכום, ארגון אירוע פורים במשרד הוא דרך נהדרת לחגוג ולגוון, להעלות את מורל הצוות וליצור סביבת עבודה פורה וחיובית. על ידי ביצוע הפעולות הללו והחדרת רוח פורים למקום העבודה, ניתן להפיק מסיבה בלתי נשכחת ומלאת שמחה המפגישה עמיתים ברוח החג.