דלג לתוכן

מכניסים את הטבע פנימה - כיצד נטפח את הגינה במשרד?

טיפוח גינת המשרד תורמת לסביבת עבודה פרודוקטיבית ונעימה. בתוך ההמולה והאינטנסיביות של שגרת בעבודה, נעים לראות גם ירוק בעיניים ולעבוד בתוך סביבה הרמונית ופורחת. אחת הדרכים לשפר את סביבת העבודה היא על ידי טיפוח הגינה בשטח המשרד או בכניסה אליו. מעבר לאסתטיקה והדקורטיביות, שמירה על גינה מטופחת תורמת משמעותית לאווירת עבודה פורייה וחיובית. מה החשיבות של גינה מטופחת וכיצד לשלב צמחייה בסביבת העבודה? את כל הפרטים אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

כותב: מערכת כמהזה,

חשיבותה של גינה משרדית

כבר הוכח ונטען רבות שככל שסביבת העבודה נקייה, מסודרת ומטופחת יותר, כך עולה הפרודוקטיביות של העובדים, המורל והמוטיבציה שלהם. לנוכחות של צמחים, פרחים וירק יש השפעה מרגיעה ומפחיתת מתח והיא מקדמת אווירה נינוחה יותר. מחקרים הראו כי ככל שחשיפה לטבע גבוהה יותר, גם בסביבה מקורה, כך משתפר מצב הרוח ומגביר את שביעות הרצון הכללית של המבקרים והעובדים במקום.

טיפוח משרד, בין אם הוא מתבטא בניקיון, עיצוב מיוחד או גינה פורחת המקבלת את הפני הנכנסים והיוצאים משדר אחריות ואכפתיות ומכאן הזדהות גבוהה יותר עם מקום העבודה. העובדים חשים כי קיימת מחשבה על רווחתם ולא רק על תפוקותיהם. אלו מגיעות כפועל יוצא מכך. 

וכאשר מדובר בחלל ירוק ומוצל בו העובדים יכולים לצאת להפסקה, לנשום קצת אוויר ולנוח, הם שבים למשימותיהם מלאי כוחות כשהמצברים שלהם מלאים.   

מה מתאים לגינה משרדית? 

לגינה משרדית מומלץ לבחור בצמחים הדורשים תחזוקה נמוכה אשר יכולים לשגשג גם בחלל פנימי. למשל סוקולנטים המגיעים במגוון רחב של גדלים ומינים. או פוטוס המכניס מראה ירוק ונעים לכל מקום בו הוא נמצא ומסתגל בקלות לסביבות שונות. סנסיווריה, הוא צמח עמיד ואצילי המתאים לסביבה פנימית וירקה מצויצת המשגשגת היטב באור נמוך ונחשבת למטהרת אוויר טבעית.  

כאשר מחליטים להקים גינה במשרד יש לשקול היטב את פריסת השטח הכולל. הצמחים צריכים לקבל מקור אור כלשהו מחד ומאידך להיות בעיקר באזורים משותפים אך גם בין תחנות העבודה כדי למקסם את השפעתם. מיקום אסטרטגי מבטיח שכולם יוכלו ליהנות מהיתרונות של סביבת עבודה ירוקה. 

במידה וניתן לשלב עצים באזור המשרד ובכניסה אליו חשוב להקפיד על גיזום עצים קבוע ונכון כדי לקדם את בריאות העץ ואריכות הימים שלו ושל הצמחים שבקרבתו. גיזום ענפים ועלים יבשים מסייע בשמירה על גינה מטופחת ובריאה.

לסיכום, טיפוח גינה במשרד הוא השקעה קטנה שמניבה תשואות משמעותיות מבחינת רווחת העובדים ותפוקתם. באמצעות הרבה טבע ירוק, צמחים דקורטיביים ומראה אסטטי כללי, נעים יותר להגיע לעבודה ולהישאר בה במהלך שעות היום. סביבה מטופחת ונעימה מפחיתה מתחים ומשפרת את שביעות הרצון הכללית בעבודה וצמחייה משגשגת בין קירות המשרד מאפשרת לעובדים ולעסק לפרוח כאחד.