דלג לתוכן

פרטנר בדרך להשקת רשת 5G Standalone

לאחר שחתמו על עסקה עם חברת אריקסון, והקימו יחד את רשת 5G Standalone מבוססת הענן, השקת הרשת בישראל קרובה מתמיד. כל הפרטים בסקירה הבאה

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות לפרטנר

לפני כשנה, קבוצת פרטנר המספקת שירותי תקשורת שונים, כמו: שירותי סלולר, טלפוניה, אינטרנט, סיבים אופטיים, טלוויזיה, חשמל ופתרונות לעסקים, חברה לחברת אריקסון שהיא חברת תקשורת וטכנולוגיית המידע (ICT) שמספקת ציוד, תוכנות ושירותים שונים בעולם הדיגיטלי המתקדם, במטרה לפתח את תחום ה- 5G. 

אלה חתמו על עסקה להקמת הרשת מבוססת הענן ולאחרונה אף הדגימו בהצלחה את שיחת הנתונים הראשונה על גבי הרשת שפיתחו הנקראת 5G Standalone. לאחר הניסוי המוצלח על גבי הרשת, פרטנר ואריקסון מתכוננים להשקתה בישראל בחודשים הקרובים. 

מהי רשת 5G Standalone?

מדובר ברשת המשודרגת של ה- 5G שכולנו כבר הספקנו להכיר, להשתמש בה וליהנות מיתרונותיה. רשת 5G Standalone היא רשת המבוססת ליבה עצמאית, המאפשרת למקסם את ניצול תכונות הדור ה-5, כמו: שיהוי נמוך, גלישה במהירות גבוהה, איכות גבוהה של תקשורת טלפונית (שיחות קול ווידאו), יציבות, אבטחה, הצפנה, גישה מהירה למדיה, רציפות וקיבולת גבוהה של הרשת. 

בנוסף, הטכנולוגיה החדישה שיכולה לשמש את המגזר הפרטי, יכולה לשמש גם את המגזר העסקי ולספק הזדמנויות חדשות עבור תעשיות, ארגונים ועסקים. זאת בזכות שתי תכונות עיקריות הקיימות בה: 'פרוסת הרשת' (Network Slicing) המאפשרת הקצאה בלעדית של נתח מהרשת לטובת לקוח או שירות ייעודי, תוך מענה גמיש למאפייניו וצרכיו הספציפיים ו'שיהוי נמוך' (Low Latency), תכונה המאפשרת זמני תגובה קצרים ומתאימה במיוחד לעיצוב חווית הגיימינג, ניהול ושליטה מרחוק בזמן אמת (חמ"לים, מוקדי רפואה וכו') וכן מסייעת למגמות IOT ואוטומציה תעשייתית. 

גם קבוצת פרטנר וגם חברת אריקסון רואים במהלך זה צעד לעבר התפתחות רשתות ושירותי התקשורת בישראל, שיוביל להזדמנויות חדשות, שיתופי פעולה, צמיחה וחדשנות. 

פרטנר- מסלולי סלולר