דלג לתוכן

מדריך למציאת הפרקט המושלם למשרד

חלל משרדי מעוצב יוצר רושם מצוין על הלקוחות ותורם ליצירת סביבת עבודה נוחה ונעימה. אם אתם מרגישים שרצפה חשופה היא לא הדבר הרצוי, אתם במקום הנכון.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רצפת פרקט, בעלת אלגנטיות, איכות וסטייל מובהקים, תורמת את חלקה בהפיכת החלל המשרדי לסביבה עדכנית, מתוחכמת ומזמינה. וכעת, איך בוחרים את הפתרון הנכון, מבין שלל פרקטים אפשריים? במדריך זה נלווה אתכם לאורך השלבים לבחירה תוך התמקדות בשיקולים חשובים ומאירי עיניים. 

שלב 1: הגדירו את הפתרון הנחוץ למשרד שלכם

כשאתם בוחרים פרקט שיהיה מושלם למשרד שלכם, חשוב להתחיל בהגדרת המאפיינים החשובים. למשל, התחילו בשיקול של רמת התנועה במרחב המשרדי. במשרדים עם הרבה קהל או באזורים מרובי תנועה כמו מסדרונות או אזור הקבלה, העדיפו זני עץ חזקים שיכולים לעמוד היטב בפני בלאי. עבור משרדים פרטיים קטנים או חדרי ישיבות מפוארים, ניתן לבחור פרקט פחות עמיד, אבל  במראה מוצלח במיוחד.

בנוסף, הביאו בחשבון את אופי עיצוב המשרד. רצפות פרקט מגיעות בדוגמאות שונות. בחירת הדוגמה צריכה להשלים את עיצוב הפנים של המשרד וליצור אווירה הרמונית. הימנעו מדפוסי פרקט  מורכבים מדי, אם מדובר במשרדים קטנים שכן שזה יכול לגרום לחדר להיראות עמוס מדי. לאחר הגדרת צרכים תוכלו לחפש ברשת ספקים שמתמחים בפתרון הרצוי לכם. 

שלב 2: בחרו את העץ המתאים לצבע ולסגנון הרצוי

סוג העץ שתבחרו לרצפת הפרקט שלכם משפיע הן על מראה הרצפה והן על העמידות. סוגי עץ שונים נבדלים בעובי, עמידות ואסתטיקה. עץ אלון, למשל, ידוע בעמידותו. מלבד זאת יש לו דפוס מאוד קלאסי ונעים לעין, דבר שמוסיף אסתטיקה טבעית מרהיבה לחדר. מייפל, לעומת זאת, הוא עץ בהיר יותר עם טקסטורה חלקה. זו בחירה שמתאימה לעיצובים משרדיים עכשוויים. פרקט אגוז מתגאה בצבע עשיר וכהה וטקסטורה מגורענת. פרקט כזה אידיאלי ליצירת תחושה של יוקרה במשרדים יוקרתיים או חדרי מנהלים. שימו לב לכך שמינים מסוימים עשויים לדרוש תחזוקה תכופה יותר מאחרים כדי לשמור על יופיים. בבחירה, תוכלו להתרשם מאתרי ספקים וכן לאסוף המלצות באתרי השוואת מחירים. 

שלב 3: שימו לב לשיטות התקנה אפשריות

ניתן להתקין רצפת פרקט בשיטות שונות, והבחירה תלויה בצרכי המשרד שלכם וברצפה הקיימת. אחת משיטות ההתקנה היא טכניקת הדבקה. מדבקים את חלקי הפרקט ישירות לרצפה. שיטה זו מספקת יציבות ומפחיתה רעש. אפשרות נוספת היא התקנה צפה, הפרקט אינו מודבק אלא מורכב מעל שכבת הבסיס. שיטה זו מהירה יותר ועולה בהתאם. במידת הצורך הקפידו להתייעץ עם מתקין מקצועי כדי לקבוע את שיטת ההתקנה המתאימה ביותר לחלל המשרדי שלכם.

שלב 4: תקציב ותחזוקה

חשוב לקחת בחשבון את התקציב לרכישה ולהתקנה וכן את צרכי התחזוקה של סוג הפרקט.  פרקט יכול להיות השקעה נהדרת למשרד, הוא יכול לשלב עמידות ויוקרה. קחו בחשבון את עלות העץ, עלות ההתקנה והוצאות התחזוקה. כך תהיו מרוצים מהבחירה ומהתוצאה.