דלג לתוכן

כיצד להשוות בין ספקי סליקה לעסק

סליקה, בהקשר עסקי, מתייחסת לתהליך של קבלת תמורה כספית תוך שימוש בפלטפורמה טכנולוגית מסוגים שונים. זהו היבט בעל משמעות רבה, במיוחד עבור עסקים העוסקים במסחר או בביצוע עסקאות פיננסיות.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

סליקה היא בעצם שמו של שירות שמבטיח את ביצוע ההעברה בפועל של כספים מהצד המשלם (הקונה), לצד של הספק או נותן השירות (המוכר). תפקיד הסליקה הוא בעל חשיבות עליונה בעולם העסקי ובסביבה הטכנולוגית. מערכות איכותיות ואמינות מפחיתות את הסיכון לאובדן תקבולים. פתרון איכותי מספק שקיפות ושומר על זמינות, אבטחה ומהירות, מה שתורם למוניטין העסקי. 

קריטריונים להשוואת ספקי סליקה

בהשוואת בין ספקי סליקה לעסק, שימו לב למאפייני הספק וחוזקותיו, בעיקר בנקודות המרכזיות הבאות (קראו בעיון כדי שתוכלו לעשות זאת נכון): 

  • יציבות פיננסית ומוניטין עסקי – דבר ראשון, בדקו היטב את היציבות הפיננסית והמוניטין של ספק הסליקה. ספק עם איתנות פיננסית נאותה ומוניטין טוב יכול להבטיח ראש שקט ללקוחותיו העסקיים. 
  • טכנולוגיה ותשתיות – חשוב להתרשם מהיכולות הטכנולוגיות של הספק. היעילות, המהירות והחוסן של המערכות שלו הם הדברים שישפיעו באופן יום יומי ומתמשך על ביצוע עסקאות והתשלומים. העדיפו ספקים בעלי תשתית טכנולוגית מתקדמת, ותמיכת לקוחות מותאמת. 
  • עלויות ותוכניות תשלום – לפני התקשרות עם ספק כזה או אחר, חשוב להבין את מכלול העלויות של השימוש בשירותים של הספק. השוו בין סוגי העמלות, שכוללות למשל עמלות עסקה, עמלות אחזקת חשבון סליקה וכן עלויות נלוות אחרות. בחרו ספק המציע תעריפים תחרותיים ומשתלמים, כמובן מבלי להתפשר על איכות השירות המגיע לכם.
  • מגוון השירותים והמוצרים – ספקי סליקה עשויים להציע סוגים והיקפים משתנים של שירותים. חלקם יכולים לספק שירותים מיוחדים או שירותים משלימים, שעשויים להתאים לשוק שבו אתם פועלים (מקומי, בין לאומי, לקוחות מיוחדים, תיירים ועוד). 
  • תמיכת לקוחות ורמת השירות - שירות לקוחות ברמה גבוהה יכול להיות חיוני, בכל עניין שבו עלולות לצוץ בעיות ונדרש סיוע מהיר. שימו לב למוניטין ולזמינות של שירות הלקוחות שלהם, האם השירות ניתן 24/7 ומה קורה אם יש תקלה.
  • רישוי – ודאו שהספק הרצוי לכם עומד בכל הדרישות הרגולטוריות, פועל כחוק ובאופן מורשה. בכל נושא עסקי כספי, רק גורם מורשה שפועל כחוק יוכל ללוות אתכם נאמנה, תוך הקניית שקט נפשי וביטחון עסקי. 
  • ניהול סיכונים ופתרונות אבטחה – מכיוון שמדובר בפתרון פיננסי עסקי, חשוב לבדוק את מדיניות ניהול הסיכונים ואמצעי האבטחה שעליהם מקפיד הספק. צורת ניהול הסיכונים יכולה לשמור עליכם במקרים של ניסיונות להונאה, ניסיונות פריצה, אובדן נתונים וכדומה. 

בשורה התחתונה, בחירת ספק הסליקה המתאים זו החלטה שיכולה להשפיע מאוד על ההיבט התפעולי הפיננסי שלכם בעסק. בדיקת ספקים שונים לפי הקריטריונים שתיארנו תעזור לכם לבחור ספק סליקה אמין, איכותי, מאובטח ואפקטיבי.