דלג לתוכן

איך להשוות בין תווי המתנה לעובדים השונים לחגים

תווי מתנה הפכו לדרך הפופולרית עבור מעסיקים בארץ, להביע הערכה לעובדיהם בתקופת החגים, מאמר זה נועד להדריך אתכם בתהליך ההשוואה בין סוגים שונים של תווי מתנה לעובדים.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

כאשר נותנים לעובדים תווים בתור מתנות לפסח או לכל חג אחר, שביעות הרצון עולה משום שכל עובד יכול להמיר את התוו במוצרים או שירותים שהוא מעדיף. בעזרת תווי המתנה ניתן לרכוש מגוון רחב של מוצרים ושירותים, בהתאם לסוג התווים ולערך הנקוב. כמעסיקים, בחירת תוו המתנה המתאים לעובדים יכולה להיות דרך מצוינת להעלות את המורל ולהראות את הערכתכם לעבודתם. הנה כמה קריטריונים ששווה לסמן בתהליך הבחירה:

גמישות בשימוש

תחילה רצוי לבדוק עד כמה ישנה גמישות בשימוש בשובר המתנה. האם ניתן להשתמש בו מול מספר רחב של ספקים או שהוא מוגבל לחנות ספציפית או למותג ספציפי. שובר מתנה גמיש יותר הוא בדרך כלל מועדף ואטרקטיבי יותר. 

ערך כספי

בדקו את הערך הכספי של שובר המתנה ביחס לעלות השובר. ישנם שוברים שמספקים יותר ערך למקבל ויש שוברים שניתן לממש בחנויות מסוימות בפחות מאשר הערך הנקוב. אגב, שוברים בעלי ערב גבוה במיוחד עשויים להתאים לעובדים בכירים או לאלה שתרמו תרומות משמעותיות מעל ומעבר, במהלך השנה.

תאריך תפוגה

בדקו את תאריך התפוגה של תווי המתנה. תוקף ארוך יותר מציע לעובדים נוחות רבה יותר ומפחית את הלחץ להשתמש בתוך פרק זמן קצר. 

אפשרויות התאמה אישית

בדקו אם ניתן להוסיף מגע אישי לתווי המתנה. הוספת מגע אישי, כמו למשל הוספת שם העובד או הודעת תודה בניסוח אישי, יכולה לגרום למתנה להרגיש מתחשבת ואישית יותר.

קלות ונוחות השימוש

העריכו כמה קל יהיה לעובדים לממש את התווים. למשל, האם הם דיגיטליים או פיזיים – כלומר תווי נייר בלבד. האם ניתן להשתמש בהם בקלות באינטרנט או בחנויות. ככל שתהליך השימוש קל ופחות מסובך, כך החוויה תהיה מהנה יותר עבור העובדים.

להשתמש נכון בתווי שי

וכעת, כמה דברים על שימוש יעיל בתווי מתנה. ראשית, חשוב להבין את התנאים וההגבלות של כל תוו, כגון תאריך התפוגה והחנויות או השירותים הרלוונטיים. רצוי לתכנן את הרכישות כך שלא נקלעים ללחץ של זמן לפני שהתו פג תוקף. שוברים רב גוניים יכולים לשמש למשל לארוחת ערב מושקעת, קניית מזון בסופר, רכישת ספרים, אופנה ועוד. שקלו היטב מה נחוץ והאם מעדיפים פינוק או רכישה של מוצרי צריכה.

אם יש אפשרות למימוש מקוון, ודאו שיש לכם את האפליקציות הדרושות. חשבו היטב האם תרצו להשתמש בשובר כדי לפנק את עצמכם ופשוט ליהנות. זה מעולה לאנשים שמרגישים שנחוץ להם פינוק או משהו מרגיע בחיים. אם יש בבית כמה וכמה סוגי תווים, עקבו אחר התווים של כל בני הבית, על ידי אחסונם במקום ייעודי או רישומם בתוכנת עזר, כדי לוודא שנעשה בהם שימוש לפני התפוגה.