דלג לתוכן

מה עדיף לעסק קטן? חלל עבודה משותף או משרד קטן

עבור עסקים קטנים, הבחירה בין חלל עבודה משותף לבין משרד קטן היא צומת החלטה חשוב מאוד. לשתי האפשרויות הללו יתרונות שניגע בהם בסקירה ושכדאי לקחת בחשבון

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הדגשים שמופיעים בכל אפשרות (חלל משותף/ משרד קטן) יעזרו לכם, כבעלי עסקים או יזמים, לבצע בחירה מושכלת. בין אם שקלתם בעבר רכישת משרד להשקעה ובין אם לאו, הדברים הבאים יעשו לכם סדר. 

היתרונות של סביבת עבודה משותפת

לעבודה בחלל עבודה משותף יש כמה וכמה יתרונות:

  • חללי עבודה משותפים ידועים בכך שהם מקנים דרך מוזלת ביחס לרכישה או השכרת משרד. חללים משותפים מגלמים בתוכם את היתרון של שיתוף בהוצאות כמו שכר דירה, שירותים עסקיים ותחזוקה. זה מאפשר להפחית את עלויות התפעול וכן מועיל במיוחד עבור סטארט אפים ועסקים קטנים בעלי תקציבים מוגבלים.
  • חללים משותפים מגיעים בדרך כלל כשהם מאובזרים בצורה כזאת או אחרת, עם פתרונות  נחוצים כגון שולחנות עבודה, כיסאות, גישה לאינטרנט, מדפסות ועוד. פתרון זה מועיל עבור עסקים או פרילנסרים שאינם רוצים להשקיע כסף רב בתשתית משרדית וציוד היקפי.
  • סביבות עבודה משותפות מספקות סביבה ייחודית, שמתאימה לשיתוף פעולה ולעבודה במאפיינים של רשת (קשרים חברתיים ועסקיים). עיצוב החלל הפתוח המשותף מקל על עמיתים ושכנים לעבודה לקיים אינטראקציה, לשתף רעיונות ולבנות שותפויות חזקות ומועילות.
  • אחד היתרונות המרכזיים של חללי עבודה משותפים הוא הגמישות. לעתים הם כוללים תנאי שכירות גמישים, אפשרות להקטין או להגדיל את השטח לעסקים בעלי צרכים משתנים. זה מאפשר לבעלי עסקים קטנים לשכור את השטח הרצוי בגמישות, אפילו לשנות מדי חודש או לפי צרכיהם.

יתרונות העבודה במשרד קטן

לא לכולם מתאים לעבוד בחלל עבודה משותף או במשרד ביתי. הנה כמה יתרונות לעבודה במשרד קטן: 

  • משרד קטן מסייע בשמירה על הפרדה בריאה ויעילה בין חיי העבודה לבית. זו דרך ליהנות מסביבה נפרדת ושונה, דבר שעשוי לסייע לרווחה רגשית ופרודוקטיביות גם יחד.
  • השכרת משרד קטן הולכת יד ביד עם סטנדרטים גבוהים בשירותים נלווים. משרדים קטנים מושכרים לעיתים בשילוב ריהוט ארגונומי וציוד חיוני, רשת אינטרנט מובנית וכדומה.
  • משרדים קטנים מספקים פרטיות, ללא הסחות דעת כפי שעלול לקרות בחללי עבודה משותפים או במשרדים ביתיים.  
  • חלל משרדי ייעודי משפר את התדמית המקצועית של העסק. משרד קטן מספק סביבה מתאימה לפגישה עם לקוחות, ובנוסף בחלק מבנייני המשרדים יש לובי ומקום לפקידת קבלה, מה שמוסיף לחזות המקצועית של העסק.
  • משרד קטן מביא עימו יותר פרטיות ואבטחה, דברים כאלה חיוניים לעסקים המטפלים במידע רגיש או בלקוחות אקסקלוסיביים. משרד קטן ופרטי מאפשר לבעלי עסקים לקבל שליטה מלאה על סביבת העבודה. 

עבור עסקים שנותנים עדיפות ליחס עלות תועלת, הזדמנויות ליצירת קשרים וגמישות, סביבת עבודה משותפת היא אפשרות טובה. לעומת זאת אם פרטיות, סביבה נטולת הסחות דעת ותדמית מקצועית חשובים יותר, משרד קטן עשוי להיות הבחירה המתאימה.