דלג לתוכן

3 קרנות שאפשר לקבל מהם מענק לסטארט-אפ שלך

יש לך רעיון חדשני טכנולוגי מעולה שלא חשבו עליו קודם? רוצה להקים סטארט-אפ, לשכנע משקיעים ולצאת לדרך? נדרשת לך עזרה כדי לפתח את המוצר שלך ולהטמיע טכנולוגיה חדשנית? בדיוק בשביל זה יש קרנות ומסלולי תמיכה שונים שנועדו לעזור ליזמים וליזמיות בתחילת הדרך, לבדוק את הרעיון החדש או לקדם את העסק.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

תמיכת רשות החדשנות 

רשות החדשנות נותנת מענקי מדינה לפרויקטים בכל תחומי החדשנות הטכנולוגית. בעיקר למחקר ופיתוח טכנולוגיים בתחומי הייטק. יזמים וסטארט-אפים בתחילת הדרך, יכולים לפנות לבקש מענק על פי מסלולי סיוע שונים, שמותאמים לצורך ולפונים. מעבר למענקים כספיים, רשות החדשנות מאפשרת לסטארט-אפים צעירים להשתלב בחממות טכנולוגיות, בהן יוכלו לקבל מעטפת עסקית תומכת.

כמו כן, הרשות מחברת ויוצרת שיתופי פעולה עם חוקרים, שותפים, קהל מתאים לבדיקות היתכנות וכו'. המענקים ניתנים על פי מידת החדשנות הטכנולוגית ויש גם מסלולים ייעודיים לפי נושא שרוצים לקדם עם מטרת אחריות סביבתית או חברתית. במסלול קרן מחקר ופיתוח למשל, יינתן מימון של עד 75% מתקציב הפרויקט, על פי הגדרות וקריטריונים נוספים.

קרנות סיוע לעסקים

קרנות סיוע לעסקים הן קרנות בנקאיות שממומנות על ידי מקורות ציבורים, ממשלתיים ופרטיים ומטרתן לסייע ליזמים ועסקים חדשים. הקרנות הן בריבית נמוכה, פריסת החזר ההלוואה על תקופה ארוכה, והקלה בביטחונות הנדרשים. ישנם מסלולים שונים בהתאם לצורך וליכולת של היזם והחברה. הקרן לסיוע לעסקים קטנים בערבות המדינה נותנת מענק של עד 8,000,000 ₪ לעסקים קטנים ובינוניים לצורך פיתוח והרחבת פעילותם. אפשר גם להגיש בתהליך קצר יותר, בקשה להלוואה בגובה של 100,000 ₪.

קרן שמש מקבוצת עוגן

קרן שמש ליזמים צעירים היא כיום חלק מקבוצת עוגן להנגשת אשראי והעצמה פיננסית של אוכלוסיות פריפריה. זוהי קרן פילנתרופית לסיוע ליזמים ועסקים קטנים שמיועדת לתת מענקים בגובה של עד 90,000 ₪ לעסקים קיימים או חדשים, ללא ריבית והצמדה. בנוסף לסיוע הכלכלי, הקרן מחברת את היזמים למנטורים עסקיים מתנדבים שיכולים לתמוך בהם ולקדם אותם להשגת המטרות.

קרן פדרציית ניו יורק לישראל

קרן פדרציית ניו יורק לישראל מנוהלת על ידי הסוכנות היהודית ויכולה לתת מענקים עד גובה של 300,000 ₪ עם ריבית והצמדה. הקרן מיועדת לעולים חדשים, מגזר ערבי, מגזר חרדי ותושבי הגליל, שמקימים ויוזמים סטארט-אפ ועסקים ורוצים תמיכה התחלתית. המענה מתאים לעסקים בגליל או ליזמים מאחת מאוכלוסיות היעד של הקרן.