דלג לתוכן

5 טיפים שיעזרו לכם לעבור דירה בקלי קלות

בשעה טובה החלטתם לעבור דירה, לפניכם תקופה מאתגרת בה יש לשים לב להרבה מאוד דברים, קבלו 5 טיפים שיעזרו לכם לעבור דירה בקלי קלות ולדעת שהצלחתם במשימה.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

טיפ 1 - בדיקת סיב אופטי

החיים בעידן המודרני מתבססים על העברת מידע מהירה מאוד, והרבה מאתנו כבר עובדים חלקית מהבית או לומדים מהבית, ולכן מהירות הגלישה באינטרנט מהבית היא קריטריון חשוב ביותר שמשפיע על חיי היומיום שלנו. לפני שעוברים דירה, כדאי לבדוק האם הדירה מחוברת לתשתית של סיבים אופטיים. אם לא, זה יכול להיות חיסרון משמעותי.

את בדיקת סיבים אופטיים לפי כתובת תוכלו לבצע באתר, בקלות ובמהירות. בהתאם תוכלו לראות גם את החברות שפועלות באזור וגם את החבילות שכל חברה מציעה. 

טיפ 2 – עדכון כתובת

כשעוברים דירה לתקופה ממושכת, כדאי לשנות את כתובת המגורים כי ישנן הרבה זכויות שניתנות לפי כתובת המגורים המעודכנת, כגון הנחה לתושבים בשירותים שונים, זיכוי מס הכנסה, תווי חנייה מקומיים ועוד. כמו כן חשוב לזכור שבחירות ארציות או לרשויות מקומיות, קורות בתדירות משתנה, כך שאם חשוב לכם להשפיע, לא תוכלו להצביע במקום מגוריכם ללא כתובת מעודכנת בתעודת הזהות. את הכתובת ניתן לשנות גם דרך האינטרנט. 

טיפ 3 – העברת חשבונות

אף אחד מאתנו לא רוצה לשלם על שירות שלא קיבל, לכן חשוב לתעד ולסגור את כל חשבונות הצריכה בדירה שעוזבים, ביום העזיבה. חשבונות חשמל, מים, גז, ארנונה ותקשורת. כדאי לדעת איפה ממוקם כל מונה, מהו החשבון האחרון שהתקבל ומה קריאת המונה העכשווית. נכון לצלם כל מונה בנוכחות בעלי הבית או הדיירים החדשים, כדי למנוע ויכוחים בהמשך וליצור קשר עם כל חברה שנותנת שירות כדי לעדכן אותה על המעבר.

תוכלו גם לבדוק האם מותקן בבית החדש מונה חשמל חכם וכך להשוות מחירים של חברות חשמל שונות ולראות אם כדאי לעבור לחברה אחרת. אם ברצונכם לקרוא עוד על רפורמת החשמל ומחירי החשמל, לחצו כאן

טיפ 4 – בדיקת מוסדות לימוד

במידה ויש לכם ילדים ואתם לקראת מעבר דירה, ייתכן והדירה החדשה היא ברשות מקומית אחרת ויש לפנות כמה שיותר מוקדם לרשות המקומית כדי להודיע על הצורך במסגרות חינוך מתאימות לילדיכם. יש צורך גם באישור הרשות השולחת, וקבלת אישור משרד החינוך למעבר. 

טיפ 5 – בחירת חברת הובלה

לעבור דירה ותוך כדי המעבר לאבד דברים חשובים, זה ממש מעצבן. לכן נכון לחפש מראש חברת הובלות מקצועית ומומלצת על ידי מכרים או מהרשת. לוודא שפנויים ביום המעבר המיועד ושהעלות סבירה, לבקש מראש ארגזים ולארוז בצורה חכמה שתקל את הפריקה בדירה החדשה. חפצי ערך כדאי כמובן להעביר אתכם ולא בהובלה...

נכתב בשיתוף https://www.moving-israel.co.il/