דלג לתוכן

3 דברים שכדאי להכין לחורף של 2023

כל כך חם בקיץ, שקשה לנו להאמין שיגיע החורף... אבל הוא יגיע וכדאי להיערך לקראתו ולהכין את הבית בצורה מיטבית. הנה כמה נושאים חשובים שעל ידי הכנה מוקדמת, יעשו לכם חורף נעים ויבש בבית.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

1. בדיקת מכשירי החשמל

תקלות חשמל בחורף הן תופעה שכיחה, בדיקה של מכשירי החשמל לפני החורף יכולה לגלות בעיות מבעוד מועד, וכך אפשר לתקן את מה שצריך ולהגיע לחורף מוכנים. ניקוי הפילטר של המזגן יעזור למזגן להתמודד עם שעות החימום הרבות שיידרשו ממנו בחורף. שקעים שחורים או שבורים עלולים להוות סכנת התחשמלות וכדאי להחליפם מראש לשקעים תקינים, כך גם כבלים ותקעים חשופים או שבורים. שימו לב לא להסתכן, יש מקרים בהם נכון יותר להיעזר בחשמלאי מוסמך. מייבש הכביסה צריך להיות מאוורר וצינור פליטת האוויר שלו פתוח ונקי. מאוד חשוב לבדוק את דוד השמש שעל הגג, בו לא השתמשנו חודשים ארוכים. צריך לוודא שהדוד מותקן באופן יציב, שהוא נקי, להפעילו לזמן קצר ולראות שפועל כשורה. 

2. איטום גג לחורף

נעים מאוד לשמוע בחורף את הגשם מטפטף בחוץ, אבל לא כל כך נעים לראות את הגשם מטפטף אלינו לתוך הבית, וטיפול בנזילות בחורף הוא בעייתי כי יותר קשה לתקן ופחות אפשרות לייבוש. לכן מומלץ מאוד להתכונן מראש ולהכין את איטום גג הבית לפני תחילת הגשמים. ישנן שיטות שונות לאיטום הגג, החל ממריחת זפת שזו השיטה הזולה ביותר, ועד כיסוי ביריעות מיוחדות שעולות יותר, וזה כמובן תלוי גם בגודל הגג אותו רוצים לאטום. לוקח לגג מספר ימים להתייבש אחרי איטום שלוקח מספר שעות. בנושא האיטום צריך לזכור גם את פתחי החלונות מהם יכולים להיכנס מים. ישנם פסי איטום מגומי שניתן להתקין עצמאית סביב החלונות. טיפול בנזילות שקורות בחורף הוא תמיד דחוף ולכן סיכוי שיעלה הרבה יותר וחבל...

3. פתיחת מרזבים 

המרזבים המותקנים בקירות החיצונים של הבתים, נועדו להעביר דרכם את מי הגשמים ולשמור על הבית יבש. בחודשי הקיץ המרזבים מתמלאים באבק, עלים ולכלוך ועלולים להיסתם. כשמתחיל החורף, סתימה במרזב עלולה להביא לרטיבות בקירות הבית ואף להגיע לחוטי החשמל הפנימיים העוברים בהם וזו סכנה. כשמגלים את הרטיבות בקירות, סימן שכבר נדרש תיקון רציני שיכול להימנע על ידי בדיקת המרזבים לפני החורף. בנוסף מומלץ מאוד לבדוק את כל פתחי הניקוז הקיימים בשטח הבית והגינה בעיקר בבתים פרטיים.

נכתב בשיתוף עם אתר https://www.itum1.co.il/