דלג לתוכן

כיצד לחסוך בעלויות הדברה לשטח משרדי גדול?

מזיקים וחרקים למיניהם יכולים להשפיע על סביבת העבודה בכל מקום. כשהעובדים מרגישים לא נעים בסביבת העבודה, גם העבודה לא תתבצע כמו שצריך, ולכן כמעסיק, נכון לטפל בכל בעיה כזו ולא מומלץ לחכות שתעבור מעצמה

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

אחד הדברים הכי מעצבנים, (ויש שיאמרו גם הכי לא נעימים), הוא חרקים ומזיקים למיניהם. בדרך כלל אין איך להיפטר מהם אלא על ידי הדברה ייעודית שמתאימה לסוג המזיק שנמצא. ישנם מדבירים מקצועיים שמתמחים בסוגים שונים ואפשר להיעזר בהם במקרה הצורך. זה נכון גם לבית הפרטי שלנו, וגם לבתי עסק ומשרדים בשטחים גדולים הרבה יותר. 

סוגי מזיקים במשרדים

מזיקים בשטחי משרד שונים לעיתים ממזיקים בבתים פרטיים. כמובן שחרקים שנמשכים לשאריות מזון קיימים גם במשרדים, כגון ג'וקים, נמלים, עכברים וחולדות. עם זאת, קיימים מזיקים כגון "דג כסף" שנמשך לניירת ונמצא בעיקר בקלסרים מאובקים וערמות ניירות. מה שכדאי לעשות הוא לשמור על כללי היגיינה במשרדים, לפרסם אותם לעובדים ולאכוף אותם, מה שיגרום לצמצום הופעת המזיקים. למשל איסור השארת אוכל במגירות ועל השולחנות, שטיפת כלים בכיור ופינוי שאריות מזון לפח, פינוי פחים באופן סדיר, שמירה על היגיינה וניקיון בחדרי השירותים, איבוק קלסרים ונעילתם בארונות סגורים ונקיים ועוד.

שיקולים בביצוע ההדברה

במשרדים בדרך כלל יושבים הרבה מאוד אנשים באותו החלל, לכן שימוש בחומרי הדברה שלא מתאימים עלול להיות מסוכן ולגרום לעובדים הרגשה פיזית לא טובה. חשוב ביותר להשתמש בחומרים מורשים שאינם רעילים לאדם וגם לא לסביבה, "הדברה ירוקה". מסיבה זאת, וגם על מנת לא להפסיד שעות עבודה יקרות, כדאי לבצע את ההדברה בשעות שאין עובדים במשרד כמו שעות הלילה או לקראת סוף שבוע ארוך בו המשרד ריק מאנשים. כמובן לקחת בחשבון זמן לאוורור והתפוגגות החומר לפני חזרת האנשים למשרד.

השוואת מחירים באינטרנט

מחיר הדברת שטח משרדי גדול מושפע מגודל המשרד (כמה מ"ר), שיטת ההדברה על פי סוג המזיקים שצריך להדביר ומומחיות חברת ההדברה. כדאי לבצע השוואת מחירים ולהיעזר בשירותים מקצועיים. מאחר וכל המידע נגיש באינטרנט, מומלץ לפנות לאתרים שמרכזים בעלי מקצוע מומלצים כגון "מידרג" או "המקצוענים", להשוות מחירים וגם לקרוא מה כותבים הממליצים שעבדו איתם. חפשו מדביר בעל ניסיון בהדברת שטח משרדי גדול, כדי שייתן פתרונות מתאימים למה שחשוב לכם וייתן שירות בשעות שנוחות לכם ולעבודת המשרד. כדאי לקבל מספר הצעות מחיר לפני שמחליטים, להשוות ביניהן בכל הפרמטרים ואז לבחור.

נכתב בשיתוף אתר https://www.ha-madbir.co.il/