דלג לתוכן

כמה עולה להשכיר משרד VS משרד משותף

בכל הנוגע למציאת שטחי משרד לעסק שלכם, אחד השיקולים החשובים ביותר הוא העלות. השכרת שטח משרדי יכולה להיות הוצאה לא מבוטלת, אך קיימות אפשרויות נוספות, כגון שטחי משרד משותפים. במאמר זה נבדוק את הבדלי העלויות בין השכרת משרד לחלל משרדים משותף וכיצד לקבוע איזו אפשרות מתאימה ביותר לעסק שלכם.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

השכרת משרד

השכרת שטח משרדי כרוכה בחתימה על הסכם שכירות לתקופת זמן מסוימת, בדרך כלל שנה עד שלוש שנים. עלות השכרת שטח משרדי עשויה להשתנות במידה רבה בהתאם למיקום, לגודל ולנוחיות של החלל. באופן כללי, השכרת שטח משרדי יקרה יותר מחלל משרדי משותף או אלטרנטיבה כגון משרד להשכרה יומית מכיוון שאתם אחראים לכל העלויות הכרוכות בתחזוקת השטח, לרבות שירותים, תחזוקה וניקיון.

שטח משרדי משותף

חללי משרדים משותפים, הידועים גם כחללי עבודה משותפים, הופכים פופולריים יותר ויותר בקרב עסקים קטנים ויזמים. חללי משרדים משותפים מושכרים בדרך כלל על בסיס חודשי או שעתי ומספקים לעסקים את כל השירותים של חלל משרדי מסורתי, כולל גישה לאינטרנט, ציוד משרדי וחדרי ישיבות. גם חללי משרדים משותפים ממוקמים בדרך כלל במקומות מעולים ומציעים סביבה מקצועית, שיתופית. במדינת סטארט אפים כמו ישראל, הביקוש לחללים כאלה גבוה במיוחד, כי כמות הסטארט אפים בארץ גדלה באופן עקבי כבר שנים רבות וגמישות זה הדבר שרובם הכי זקוקים לו בשנים הראשונות של קיום המיזמים.

השוואת עלויות

ההבדל בעלויות בין השכרת שטח משרדי למשרד משותף יכול להיות משמעותי. השכרת שטחי משרד יכולה לעלות בין 3,600 ל-9,100 שקלים למ"ר בשנה, בעוד ששטחי משרדים משותפים יכולים לעלות עד 730 שקלים לחודש עבור שולחן ייעודי. בנוסף לעלות החודשית הנמוכה יותר, שטחי משרדים משותפים מציעים לעסקים גם את הגמישות לשכור שטחים לפי הצורך, במקום להתחייב לשכירות לטווח ארוך.

איזו אפשרות מתאימה לעסק שלכם?

הקביעה האם השכרת שטח משרדי או שטח משרדי משותף מתאימה ביותר לעסק שלכם תלויה במגוון גורמים, כולל התקציב, הצרכים העסקיים ותוכניות הצמיחה שלכם. אם יש לכם צוות קטן ואתם זקוקים לחלל עבודה מקצועי על בסיס גמיש, חלל משרדי משותף עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר. אם יש לכם צוות גדול יותר ואתם זקוקים לחלל עבודה ייעודי עם שליטה רבה יותר על הסביבה, השכרת שטח משרדי עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר.

לסיכום, ההבדל בעלויות בין השכרת שטח משרדי למשרד משותף יכול להיות משמעותי. אמנם השכרת שטח משרדי מציעה שליטה רבה יותר על הסביבה, אך היא יכולה להיות גם הוצאה משמעותית. שטחי משרדים משותפים מציעים לעסקים פתרון חסכוני יותר, המספק את כל השירותים של חלל משרדי מסורתי.
על ידי בחינת הצרכים העסקיים שלכם ותוכניות הצמיחה שלכם, תוכלו לקבוע איזו אפשרות מתאימה ביותר לעסק שלכם.