דלג לתוכן

כמה עולה שירותים של עורך דין סגירת חובות?

התמודדות עם חובות היא מכריעה ומלחיצה. עבור רבים המוצא של פנייה אל עורך דין להסדר חובות היא האפשרות הטובה ביותר לצורך ניהול טוב יותר של החוב וחזרה למסלול הכלכלי התקין. עם זאת, אנשים רבים מתלבטים לגבי הבחירה בשירותים של עורך דין הסדר חובות. לא תמיד ברור איך למצוא את איש המקצוע המתאים. במאמר זה, נדון בכל מה שקשור לפנייה אל עורכי דין להסדר חובות, העלויות הצפויות וכן נספק טיפים כיצד לבחור נכון.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מה עולים שירותים של עורכי דין להסדר חובות?

עורכי דין להסדר חובות בדרך כלל גובים מלקוחות על בסיס עמלה קבועה. המשמעות היא שעורכי דין ייקחו אחוז מהסכום שהם חוסכים לכם בחובות שנקבעו. האחוז נע בין 15-25%, תלוי בעורך הדין ובתיק. עם זאת, מבנה שכר טרחה כרוך בסיכונים מסוימים מצד עורך הדין, במיוחד אם הם אינם יכולים להבטיח תוצאה משביעת רצון. 

שכר הטרחה יכול להיות נתון למשא ומתן, לכן חשוב לדון מראש בכל מה שקשור לתמחור מול עורך הדין שלכם.

כיצד לבחור את עורך הדין להסדר חובות נכון?

1. ניסיון
הסדר חובות יכול להיות תהליך מורכב ותובעני הדורש ידע ומומחיות מורכבים. לפיכך, חיוני לבחור בעורך דין בעל ניסיון בהסדר חובות. כמו כן, עורך הדין צריך להיות בעל ניסיון בהתמודדות עם נושים וניהול משא ומתן להסדרים. כדי לוודא את ניסיונו של עורך הדין, בדקו מה רמת הניסיון שלו ומספר השנים שלו בתחום, הרקורד שלו ורמות שביעות הרצון של לקוחותיו בעבר.

2. עמלות
כפי שצוין קודם לכן, שכר הטרחה לעורך דין הסדר חובות הוא לא חד משמעי וקבוע. וודאו שהתמחור סביר ומתאים לאפשרויות שלכם. הימנעו מפנייה אל עורכי דין שגובים עמלות גבוהות מראש או מבטיחים תוצאות לא מציאותיות.

3. ביקורות והמלצות
כדאי לקרוא ביקורות של לקוחות קודמים כדי להחליט האם עורך דין לסידור חובות הוא מוסמך ואמין. חפשו חוות דעת והמלצות של מכרים, התייעצו עם לקוחות לשעבר לגבי שביעות הרצון שלהם עם עורך הדין. 

4. הסמכות וכישורים
חשוב לבדוק שעורך הדין מחזיק באישורים וברישיונות המתאימים לפעול באזור שלכם. יתרה מכך, יש לוודא כי עורך הדין מתמחה בדיני הסדר חובות ולא בפרקטיקה משפטית כללית.

5. תקשורת בינאישית טובה
הסדר חוב יכול להיות תהליך מלחיץ וסוחט רגשית. לכן, חשוב לשכור עורך דין שמתקשר היטב עם הלקוחות, הוא בעל יחסי אנוש טובים ומבטיח אמינות לצד זמינות גבוהים. על עורך הדין להקדיש זמן להסביר לכם את האפשרויות העומדות לפניכם ולהבטיח זמינות.

עורך דין יוסף אוזנה עורך דין להסדר חובות, עם ניסיון, כישורים מקצועיים וכישורים בינאישיים גבוהים, מבטיח לכם ליווי מקצועי מלא בתהליכים של הסדר חובות.