דלג לתוכן

מדריך בחירת שולחן לעבודה וכתיבה

כמה שולחנות יש לכם בבית? כמה פעמים ביום אתם מתיישבים על יד שולחן?בעצם, השאלה הנכונה היא איך באמת בוחרים את שולחן העבודה או שולחן הכתיבה? כדי לגלות המשיכו לסקירה

כותב: מערכת כמהזה,

פברואר 2023

מסתבר שלשולחן בבית, בעבודה, במסעדה או במשרד יש חשיבות רבה וגם תפקידים רבים. עם זאת חשוב לדעת כי לבחירה הנכונה בשולחן שיתאים למטרה ישנה משמעות מכריעה לגבי השימוש במוצר והתועלת שתוכלו להפיק ממנו.

איך בוחרים את השולחן המושלם?

יש דבר כזה שולחן מושלם? מסתבר שברגע שדייקנו את עצמנו מול המטרות שלנו, מול הצרכים שלנו והתחשבנו גם בממדים של החלל העומד לרשותנו, אנחנו אכן יכולים ליהנות משולחן שיעניק לנו את המענה המושלם. יש כמה וכמה פרמטרים בהם אנחנו צריכים להתחשב כשאנחנו באים לבחור את השולחן שלנו:

  • החומר ממנו מיוצר השולחן– שולחנות יכולים להיות עשויים עץ משובח וחזק אך כמובן שיש גם שולחנות עשויים מחומרים הרבה פחות איכותיים. כך יש לנו גם שולחנות מתכת או אפילו שולחנות זכוכית. ברור שהבחירה שלנו חייבת להיעשות מתוך התאמה למטרה של השולחן כדי שהוא אכן יוכיח את עצמו בשטח.
  • הצורה שלו– לכל מטרה יש לנו שולחן עם הצורה הייחודיות המאפיינת אותו. שולחן סלון לא יהיה כמו שולחן של פינת האוכל. כך גם שולחן כתיבה לא יהיה כמו השולחן שעומד בדלפק הקבלה. חשוב תמיד לזכור את המטרה של השולחן ובהתאם לכך גם לבחור במבנה הנכון של השולחן ובצורה שלו.
  • הגודל שלו– הגודל של השולחן נגזר לרוב בהתחשב בשימוש העתידי בשולחן והמטרות אשר לשמן אנחנו קונים אותם. מעבר לכך אסור לשכוח. שולחן גדול תופס מקום גדול. חשוב לבחור נכון את השולחן שאכן ייתן את המענה הן מבחינה שימושית אך גם מבחינה עיצובית כאשר יש לוודא כי אכן יש לנו את השטח להציב שולחן כזה בחלל הנתון.
  • הגובה שלו– לא תמיד אנחנו משים לב אך לא כל השולחנות באים באותו גובה. למרות שיש את הגובה הסטנדרטי של השולחנות, עדיין יש לעיתים קלים בין הדגמים השונים ובמקרים רבים יש להבדלים הללו משמעות רבה בשטח.
  • התוספות השונות– שולחן כידוע לא חייב להיות רק שולחן. יש שולחנות רבים שיש בהם תוספות שונות. מדף לאחסון, הדום לרגליים, גלגלים, מגירות או אפילו כוורת מדפים המחוברת מעל. ברור שאת כל אלו צריך לתכנן בהתאם לשימוש בשולחן וכמובן במקום המיועד לו.

שולחן לסופר סת"ם

שולחן של סופר סת"ם זה כבר משהו אחר לגמרי. הוא שולחן שיש לו פרמטרים ייחודיים משלו כדי שהוא אכן יוכל לתת את המענה הרצוי והמדויק. הבסיס שלו משופע ויש בו תוספות שונות שנועדו כולם להקל על עבודתו של הסופר. כשאתם באים לשאול כמה עולה שולחן סופרים, עליכם לדייק את הבחירה בהתחשב בכל הפרמטרים שמנינו לעיל כדי שאכן תקבלו את ההערכה הריאלית לגבי העלויות.