דלג לתוכן

מצבר חדש VS משומש

איכשהו תמיד המצבר נגמר בזמן הכי פחות נוח ואז עולה השאלה האם כדאי לנו להחליף את המצבר במצבר חדש או משומש?

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

ינואר 2023

אי אפשר להסתדר בישראל ללא רכב וזו עובדה. אי אפשר לסמוך על התחבורה הציבורית, על אוטובוסים ורכבות מכיוון שהמסלולים שלהם לא תואמים לצרכים של הנוסעים, הם מאחרים וגם צפופים מאוד ולכן אנו חייבים לקנות רכב. העניין עם רכב שהוא גם יכול להתקלקל לעיתים והדוגמא הבולטת ביותר לכך היא כאשר נגמר לנו המצבר.

אם כן אם אתם שואלים אותנו תמיד אבל תמיד עדיף להחליף למצבר חדש גם הוא קצת יותר יקר. מצבר משומש יתקלקל מהר מאוד ואז מה עשינו בעצם ההחלפה ולמעשה ניתן לומר כי מצבר משומש זה זריקת כסף לפח ובזבוז זמן משווע וזמן שווה כסף ולכן לא כדאי להחליף למצבר משומש.

מה עלי לעשות אם נגמר לי המצבר?

חוק מרפי אומר כי המצבר יגמר תמיד בזמן הכי פחות נוח, לפני פגישה חשובה למשל או נסיעה לחו"ל ואז עולה ביתר שאת השאלה מה עלינו לעשות אם נגמר לנו המצבר? אם כן אתם צריכים להבין כי התנעה עצמאית של המצבר לא תעזור לכם מכיוון שכאשר תפסיקו את הנסיעה המצבר עוד פעם יגמר.

לצד זאת יש גם לציין כי התנעה עצמאית של מצבר מחייבת ידע ואם אתם לא מתניעים כמו שצריך הרכב שלכם ייהרס לגמרי. על רקע זה אנו ממליצים לכם להזמין מצבר עד הבית. זו הדרך הטובה ביותר להחליף מצבר והמהירה ביותר ולכן גם המשתלמת ביותר להחלפת מצבר.

האם תחזוקה של רכב מבטיחה שהמצבר יעבוד יותר זמן?

עולה השאלה האם יש דרך שבה נרחיק את הסוף של המצבר? האם בתחזוקה נכונה אצל מוסך טוב נוכל להבטיח כי המצבר לא יתקלקל או שהוא יתקלקל עוד זמן רב? אם כן אנו חייבים לציין כי אי אפשר לבחון מתי המצבר נגמר אך בהחלט אפשר לציין כי בתחזוקה נכונה אפשר להרחיק את הסוף של המצבר.

עליכם להבין ולדעת כי ככל שהמוסך שלכם יתחזק את המצבר יותר טוב כך הסיכוי שהוא יתקלקל ילך ויתרחק. לכן כדאי לכם לבחור בפינצטה את המוסך המטפל בכם ובמצבר שלכם ולעשות כל כמה חודשים טיפול למצבר שלכם וכך ירחק היום בו המצבר שלכם יגמר וזה יחסוך לכם גם כסף אך לא פחות חשוב מכך כאב ראש גדול.

מדוע חובה לקבל אחריות על מצבר לפני שאנו קונים אותו?

אם אתם קונים מצבר חדש כדאי לכם לוודא כי יש עליו אחריות (בדרך כלל לשנה) וזאת מכיוון שגם מצברים חדשים יכולים להתקלקל ואז כדאי לוודא כי נקבל מצבר חדש ללא עלות נוספת כל עוד אנו נמצאים במסגרת האחריות על המצבר הישן.