דלג לתוכן

3 דברים שכדאי לדעת על בניית אתר לעסק

כל בעל עסק יודע שכדי שתהיה לו נוכחות ברשת הוא חייב שיהיה לו אתר מקצועי. הייעוד של אתר אינטרנט הוא להיות כרטיס הביקור של העסק אותו הוא מייצג. זהו המקום הראשון אליו מגיעים הגולשים והלקוחות הפוטנציאליים, לכן חשוב שהאתר יותיר רושם חיובי.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

דצמבר 2022

לפני שפונים לבנות אתר יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון, כדי לא לעשות טעויות ולקבל את החלטות הנכונות, כי בניית אתר לעסק זהו לא דבר של מה בכך. במאמר הבא נסקור שלושה דברים חשובים שכדאי לדעת על בניית אתר לעסק.  

חוויית גלישה

אחד הדברים החשובים ביותר שיכריעו אם הגולשים יישארו באתר או ימשיכו הלאה היא חוויית הגלישה. המרחב האינטרנטי שופע באתרים ובאופציות וחשוב שחוויית הגלישה תהיה מזמינה ונוחה. איך? האתר רספונסיבי, הווה אומר יותאם למכשיר ממנו מתבצעת הגלישה, מהיר ושהקטגוריות בו יהיו מסודרות בצורה טובה. כל אלו יגרמו לאינטראקציה איכותית של הגולש עם האתר ויגרמו לו להישאר בו ולחזור אליו.  

לשדר אמינות ומקצועיות

כאמור האתר הוא חלון הראווה של העסק וברוב המקרים הוא נקודת המפגש הראשונה של הגולשים איתו. לכן חשוב שהוא ישדר רצינות ואמינות ויעביר תחושה שהוא עסק מכובד ומקצועי, שאפשר לסמוך על המוצרים שהוא מוכר ועל השירות שהוא נותן. באמצעות הוספת מאמרים מקצועיים, טפסי לידים ואלמנטים שונים שיגרמו לגולשים וללקוחות לחזור שוב ושוב להשתמש במוצרי העסק באופן עקבי, ניתן ליצור תדמית רצינית ואמינה לאתר.

עיצוב האתר

כדאי שהחברה שבונה את האתר תהיה גם זו שמעצבת אותו. צוות יצירתי המעודכן במגמות העיצוב החדשניות ביותר ומקפיד על עיצובים מעודכנים ורעננים. חשו שהאתר יבלוט לעומת השאר אך כמובן שהעיצוב לא יבוא על חשבון נוחות הגלישה. 

עיצוב האתר חייב להיות מותאם לאפיון שלו ולהתבסס על קריטריונים שנקבעים על-פיו. האפיון מתאר את תכולת האתר, אילו עמודים יהיו בו, איזה תוכן וכל מה שהלקוח רוצה שהאתר יציג או יעשה לגולשים. 
 המעצבים מכינים סקיצה של האתר, מעבירים ללקוח שמקבל רושם ויזואלי ראשוני של האתר. העיצוב יוחזר לתיקונים והערות עד שיאושר על-ידי הלקוח.

לסיכום, כדי שהאתר יעמוד במטרות וביעדים של העסק יש לתת דגש בראש ובראשונה על הנושאים הללו. כששלוש הנקודות הללו מגובשות, ניתן לגשת לבניית אתר לעסק. צרכנים מצפים כי לכל עסק יהיה אתר המציג את פעילות העסק וכל מידע רלבנטי אשר נדרש עבורם.