דלג לתוכן

סגירת מרפסת - והדרכים הנפוצות לסגירתן בישראל

בישראל כיום יש מעל 2,000,000 מרפסות כאשר רובן הגדול לא מנוצל בחלק גדול מימות השנה. וזאת בגלל חשיפה של חלל המרפסת למזג אוויר קיצוני, חרקים ואבק. סגירת מרפסת היא פתרון שתופס תאוצה רבה בשנים האחרונות ויכול להשמיש כל מרפסת לחדר נוסף בבית אותו ניתן לרהט, למזג ולהפוך לחלל שמיש בכל ימות השנה.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הבעיות מהן סובלים בעלי המרפסות בישראל

מרפסת היא דבר נהדר המאפשר לדיירים להנות מאוויר צח ושמש. אך למרות היתרונות הרבים של המרפסת ישנם גם חסרונות רבים אשר גורמות למרפסות רבות להיות מוזנחת בחלק גדול מימות השנה. להלן הגורמים מהן סובלים בעלי המרפסות בישראל ומונעות מהמרפסת להפוך לחלל שמיש:

  • רוחות עזות - בקומות גבוהות ובעיקר בהרי החוף ישנן רוחות עזות אשר מונעות מהדיירים לשבת במרפסת ולרהט את המרפסת.
  • קור - בחודשי החורף הטמפרטורה יורדת מתחת ל- 10 מעלות דבר שלא מאפשר ישיבה במרפסת
  • חום - בחודשי הקיץ החום והלחות לא מאפשרים לדיירים לשבת במרפסת
  • גשמים - בחודשי החורף הגשמים מונעים ישיבה ולא מאפשרים לרהט את המרפסת
  • חרקים - זבובים ויתושים הם אחד מהמטרדים הנפוצים לבעלי גינות ומרפסות
  • אבק - בעיית האבק נפוצה בעיקר בנגב במרפסות
  • רעש - דירות אשר ממוקמות על כבישים סואנים סובלות מהמולת הרחוב
  • פרטיות - כולנו אוהבים את הפרטיות שלנו ומרפסת לרוב הן לא דבר פרטי ניתן להציץ לתוכה ולבחון אותה.

הפתרון: סגירת מרפסת

כמו שאתם מבינים למרפסת פתוחה יש חסרונות רבים אבל מנגד גם פוטנציאל גדול. בעזרת סגירת מרפסת תוכלו להפוך את המרפסת שלכם לחלל סגור שאותו ניתן למזג, לרהט ולהשתמש בה כמו בכל חדר אחר בבית. תוכלו להפוך את המרפסת שלכם לאזור רביצה, סלון, חדר אוכל נוסף, חדר משחקים, אזור עבודה או מטבח ברביקיו עם פינת ישיבה ובר מפנק. כל אלו הם פתרונות ראלים שרבים מבעלי המרפסות בארץ כבר אימצו.

סיכום הדרכים הנפוצות לסגור מרפסת בישראל

ישנן מספר דרכים לבצע סגירה של מרפסת חלקם יעילים וחלקם יעילים פחות מה שצריך לעמוד אל מול עיניכם כאשר אתם בוחרים את הדרך שלכם לסגירת המרפסת הוא בראש ובראשונה התקציב והפעיה העיקרית אותה תרצו לפתור.

סגירת מרפסת עם ברזנט

זהו למעשה הפתרון הזול והפשוט ביותר לבצע סגירת מרפסת. בפתרון זה תופרים עבור המרפסת יריעות בד שמשונית או ברזנט בשילוב PVC שקוף המשמש כחלון ההתקנה נעשית לאורך התקרה והמעקה את הבזנט קושרים עם רצועות למעקה על מנת שלא יעוף ברוח.

יתרונות: זול, זמן התקנה והספקה קצר, מאפשר פתיחה מלאה של המרפסת.

חסרונות: לא יוקרתי, לא עמיד ברוחות עזות, לא אוטם את מרפסת מפני קור וחום ועושה רעשים.

מחיר: המחיר של סגירת מרפסת עם ברזנט בשוק נע בין 300 ש"ח - 400 ש"ח למטר

סגירת מרפסת עם תריסים

סגירת מרפסת זו היא אחת מהשיטות הותיקות המאפשרת הצללה והגנה על פרטיות המרפסת. בשיטה זאת אנשי המקצוע מתקינים תריסים במרפסת בין המעקה לתקרה או בין הרצפה לגג.

יתרונות: מחיר נמוך, עמידות לשנים רבות, הצללה, עמיד לרוחות עזות

חסרונות: לא יוקרתי, חוסם את הנוף, אין פתיחה מלאה של המערכת, מצריך גם סגירה עם חלון על מנת לצור סגירה הרמטית.

מחיר: המחיר של סגירת מרפסת עם תריסים נע בין 600 ש"ח ל- 800 ש"ח

סגירת מרפסת עם חלונות אלומיניום

פתרון נפוץ המאפשר סגירה הרמטית של המרפסת בצורה פרקטית. בשיטה זאת מתקינים חלונות הזזה בין המעקה לתקרה או בין הרצפה לתקרה החלונות נעות על מסילות אלומיניום אותן ניתן להזיז לצידי המרפסת.

יתרונות: מחיר, אטימה הרמטית של המרפסת לרוחות וגשמים, עמיד בכל מזג אוויר, ניתן לראות נוף בצורה חלקית כאשר החלונות סגורים.

חסרונות: אין פתיחה מלאה של החלל במצב פתוח, מגושם, פרופילי אלומיניום חוסמים חלק מהנוף.

מחיר: המחיר של סגירת מרפסת עם חלונות אלומיניום נע בין 700 ש"ח ל 1,000 ש"ח

סגירת מרפסת עם מסכי זיפ

בשיטה זאת מתקינים פרופילי אלומיניום בין התקרה לרצפה או למעקה במרחק של עד 4 מטר אחד מהשני ומותחים בינהם בד PVC עמיד המשמש גם כמסך הצללה אשר שומר על פרטיות המרפסת וגם כמחסום מפני רוחות וגשמים. המערכת היא חשמלית כאשר במצב פתוח המסך נגלל כלפי מעלה למחסנית המותקנת בחלק העליון צמוד לתקרה ונשמר שם. במצב פתוח המסך יורד עד לרצפה או למעקה וסוגר את המרפסת.

יתרונות: עמיד לרוחות, הצללה מפני שמש, פרטיות, פתיחה מלאה כלפי מעלה

חסרונות: חוסם את הנוף

מחיר: המחיר של סגירת מרפסת עם מסכי זיפ נע בין 700 ש"ח ל 1,000 ש"ח

סגירת מרפסת עם זכוכיות מתקפלות - וילון זכוכית

סגירת מרפסת עם זכוכית הזז מתקפלות המכונה גם וילון זכוכית הוא למעשה הפתרון היוקרתי והפרקטי ביותר לסגירה של המרפסת. בשיטה זאת אנו מתקינים לוחות זכוכית (שנעות על גלגלים) בין התקרה למעקה או לרצפה. המערכת מאפשרת שמירה על נוף פנורמי מלא ללא פרופילים של אלומיניום כמו בחלונות רגילים. בנוסף המערכת עמידה בפני רוחות עזות ומאפשרת אטימה מלאה מפני גשמים ורוחות.

יתרונות: עמידות בכל מזג אוויר, פתיחה מלאה של המרפסת, שמירה על נוף פנורמי מלא, יוקרתי

חסרונות: חוץ מהמחיר הגבוהה יחסית לא מצאנו חסרונות לשיטה זאת

מחיר: המחיר של סגירת מרפסת זכוכית נע בין 700 ש"ח ל 1,000 ש"ח

האם צריך אישור לסגירת מרפסת?

על פי חוק סגירת מרפסת היא תוספת שטח עיקרי לבניה ולכן על מנת לבצע סגירת מרפסת אנו צריכים לנצל את זכויות הבניה שלא מומשו ע"י ביצוע הליך רישוי לתוספת בניה. בפועל רשויות רבות בוחרות להתעלם מנושא זה ובעלי נכסים רבים בוחרים לבצע סגירה של המרפסת ללא קבלת היתר. על מנת לקבל מידע עדכני ויעוץ מקצועי בנושא זה אנו ממליצים לפנות לאדריכל או מהנדס אשר מתמחה בתחום זה.

לסיכום

סגירת מרפסת יכולה להפוך את המרפסת שלכם מחלל פרוץ לרוחות וגשמים. אשר לא מנוצל ברוב ימות השנה לחדר סגור, מרוהט וממוזג אותו ניתן לרהט ולהשמיש לדיירי הבית. העלות של סגירת מרפסת ממוצעת 10 מ"ר יכולה לנוע בין 3,000 ש"ח עד 12,000 ש"ח. הפתרון היעיל ביותר כיום לסגירת מרפסת הוא "וילון הזכוכית" המאפשר שמירה על נוף פנורמי מלא והגנה מלאה של המרפסת מפני רוחות וגשמים.


הכתבה סופקה ע"י צל וילון המתמחה בייצור שיווק והתקנה של מערכות זכוכית לסגירת מרפסות בישראל.