דלג לתוכן

עצים להסקה למכירה - והיתרונות שלהם

בשנים האחרונות ישראלים רבים גילו את הקמין והחליטו כי זו האופציה המיטבית כדי לחמם את החלל המרכזי בביתם. בדרך זו הם נהנים מחום שהוא נעים ביותר ומתאים מאד למקום שבו בדרך כלל נפגשים כל בני הבית בשעות הערב. מעבר לכך יש סוגים רבים של קמינים והם הפכו להיות פריט עיצובי במרכז הבית. מעצב הפנים מתאים את הרעיון לנראות הכללית של חלל הבית ומנצל נישות, פינות ועמודים כדי למקם את הקמין במיקום האופטימלי ובגודל המתאים ביותר. עבור הפעלת הקמין רוכשים בני הבית עצים להסקה לשימוש שוטף לאורך כל ימי החורף הקרים.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

נובמבר 2022

עצים להסקה 

קיימים סוגים שונים של עצים להסקה והלקוחות מנסים סוגים שונים כדי לקבל החלטה על סוג העץ שהוא המתאים ביותר עבורם. המגמה היא שיהיה זה עץ איכותי שנשרף כיאות לאורך זמן ואינו יוצר תופעות כמו גיצים או עשן. לקוחות רבים בוחנים כמה וכמה אופציות בתחילת הדרך עד שהם מתבייתים על סוג מסוים של עצים ובהתאם לכך הם מבצעים את ההזמנות מעת לעת. בעלי הניסיון מודעים לכמות הממוצעת של עצי ההסקה שהם צורכים במהלך כל החורף ובהתאם לכך הם מזמינים כמות גדולה של עצים. הם בוחנים את העלויות אצל הספקים ובדרך כלל כאשר ההזמנה היא גדולה, העלויות לקוב יורדות ולכן זו רכישה מאד כדאית.

עצי הסקה לכל בית 

סוג העץ האהוד ביותר של עצי הסקה הוא עץ אלון וזאת לאור ההתאמה המיטבית שלו למטרה זו. קיימים כמה מאות סוגים של עצי אלון. האופציה המיטבית היא לרכוש עצי אלון מבוקעים אשר חתכו אותם לאחר שחטבו אותם. השלב הבא עבורם הוא תהליך של ייבוש באוויר או בתנור לאורך כשבועיים. כיוון שבמקרים רבים עדיין יש בהם לחות והמגמה היא שכמות הלחות תהיה קטנה כלל האפשר, הם עוברים תהליך ייבוש נוסף והפעם באוויר או לחלופין בתנור כבשן שהוא ייעודי למטרה זו. לאחר ביצוע כל השלבים האלו, אפשר לרכוש עצי אלון מבוקעים שהם דחוסים וקשיחים, שגודלם הוא 33-30 ס"מ והקוטר שלהם הוא 16-8 ס"מ לצריכה של כשנתיים והם יהיו יעילים לאורך כל התקופה הזו.

ריחות נהדרים של עצי אלון 

אחד היתרונות הגדולים בעת רכישת עצי אלון מבוקעים וביצוע כל תהליך העבודה איתם, הוא הארומה הנפלאה שמריחים. יש ריחות שהם פירותיים, אורניים או אגוזיים וזה נהדר להרגיש את הקרבה לטבע לאורכו של תהליך העברת העצים לקמין. 

עצי ליבנה – איירון ווד

העץ הנכון ביותר עבור חימום ביתי הוא עץ הליבנה – איירון ווד. עצי הסקה שלו הם ברמת לחות נמוכה לאחר שעברו הליך של ייבוש באוויר או בתנור כבשן. לאור איכותם הגבוהה הם אטומים לחדירה של מים או גשמים והם בעלי ריח משכר לימוני או פירותי.

יתרונות נוספים של עצי ליבנה הם שבמקרים רבים אין צורך לבקוע אותם ולאחר השהייה בקמין הם יוצרים גחלים בטיב מעולה.