דלג לתוכן

עבודות ניסור בטון פרטיות

ניסור בטון זוהי פעולה נדרשת בסיטואציות רבות. כמעט בכל שיפוץ שתרצו לערוך בבית, אתם תמצאו את עצמכם נאלצים לנסר קירות בטון. אם זה כשתרצו לחלק מחדש את החלל בבית ואם זה כשתרצו להסיר תקרה, גרם מדרגות או מסתור כביסה. לא ממש משנה מהי המטרה. בכל מקרה חיתוך של בטון זוהי משימה מורכבת שחייבת להיעשות באמצעות הכלים הנכונים.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

נובמבר 2022

איך מנסרים בטון?

קיר הבטון הוא קיר חזק מאוד ואם הוא מכיל גם פלדה הרי שהוא עוצמתי ועבה באופן מיוחד.

כדי לחתוך את קיר הבטון יש צורך בכלים מיוחדים המתאימים לכך. אי אפשר לקחת כלי ניסור רגילים ולנסות להתגבר באמצעותם על הבטון. תוצאות של ניסיונות כאלו עשויים לנחול כישלון של ממש. הניסור לא יהיה ממוקד, לא יהיה מדויק וייווצרו סדקים או שברים בשאר חלקי הקיר. הניסור עלול לפגוע בתשתיות העוברות בתוך הקיר ואף לפגוע ביסודות של המבנה כולו.

זו הסיבה שכל ניסור של בטון מחייב היערכות והכנה מראש כמו גם בדיקה יסודית של הקיר על כל מה שהוא מכיל. 

רק לאחר בדיקה מקצועית כי מדובר אכן בקיר שאפשר לבצע בו את הניסור אפשר להתקדם הלאה.

ניסור יהלום

המסור שבעזרתו מבצעים את הניסור מכונה מסור יהלום.

מסור יהלום זהו מסור מיוחד העשוי מנוע חזק מאוד כאשר הלהב של המסור מצופה שבבי יהלום. היהלום הוא חומר חזק מאוד ויש מי שטוען שזהו החומר הכי חזק שיש בטבע. היהלום החזק, כאשר הוא בא במגע עם הבטון הוא מצליח לחתוך אותו בדיוק על פי התוכנית בצורה מדויקת וממוקדת ממש.

מסור יהלום יכול להיות מסור ידני והא גם יכול להיות מוסר אוטומטי. הבחירה לרוב נעשית בהתאם לאופי עבודה ולהיקפים שלה.

מהי העלות של עבודות ניסור בטון?

מחיר ניסור בטון נקבע בהתחשב למספר נתונים. אלו קובעים כמה יעלה בסופו של דבר השירות בפועל.

אורך הניסור – האורך של הניסור הוא פרמטר משמעותי ביותר שמשפיע יתר מכל על העלות לכל מטר ניסור. ככל שיהיה זה ניוסר ארוך יותר הרי שהמחיר לכל מטר ירד בהתאם.

עובי הבטון – ככל שמדובר בבטון עבה יותר הרי שהמחיר יעלה בהתאם. המכשור הנדרש יהיה שונה ועל כן זה יובא לידי ביטוי גם בעלויות.

הגישה למקום העבודה – לא תמיד יש גישה קלה ונוחה למקום שם יש את הצורך לביצוע הניסור. אם מדובר בגישה בעייתית המסכנת את העובדים, ברור שהמחיר יהיה גבוה יותר בהתאם לסיכונים.

הציוד הנחוץ לצורך הביצוע – ניסור בטון עשוי לדרוש מעבר למסור הבטון גם מנוף, טרקטורון, מחפרון או כל ציוד נוסף אחר לשם כך. ברור כי ככל שמדובר יהיה בציוד מתקדם יותר ויקר יותר, הרי שזה גם כן יבוא לידי ביטוי בעלויות.