דלג לתוכן

מהי ההשפעה הבריאותית של רצפה מחוממת

בעידן הטכנולוגי שלנו ניתן להתקין בביתנו רצפה מחוממת שתמיד תדאג שלכפות הרגליים שלנו (וגם לנו!) יהיה חם ונעים. אך לא רק, מכיוון שרצפה מחוממת לא רק מעניקה לנו נוחות, אלא גם יש לה יתרונות משמעותיים על הבריאות שלנו.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

עבור אנשים שסובלים מקור, זה מאוד חשוב לשמור על חום הגוף, ואולי אינכם יודעים זאת, אבל לכפות הרגליים שלנו יש השפעה עצומה על טמפרטורת הגוף שלנו. הסיבה לכך היא שעל ידי חימום כפות הרגליים שלנו אנו מגבירים את זרימת הדם שלנו, ומסייעים לכל הגוף להתחמם. יחד עם זאת, למרות שהפתרון הנפוץ הוא לגרוב גרביים, זה לא תמיד עושה את העבודה, והאמת? לא כולם אוהבים להסתובב בביתם עם גרביים מכיוון שזה גורם להם לחוסר נוחות, ואם לא נרגיש בנוחות מלאה בבית, אז איפה כן?

אך ראשית, מהי רצפה מחוממת?

חימום תת רצפתי פועל על ידי מערכת חימום של צינורות מים או לחילופין גופי חימום חשמליים המותקנים מתחת לריצוף הבית ובצמוד לריצוף כדי להעניק חום לרצפה. הטמפרטורה של הרצפה מנוטרת על ידי תרמוסטטים ומערכות חכמות השומרות על טמפרטורה נוחה הפרוסה בכל הבית. בעוד שבעבר השתמשו בגז R410 עבור משאבות החום, בימינו החברות המקצועיות ביותר משתמשות בגז R32 ירוק שהוא הרבה יותר יעיל, עמיד,  וידידותי לסביבה. לדוגמא, חברת כספי  מערכות חימום בע"מ הוותיקה, שמשתמשת במערכות חימום הפועלות על בסיס משאבות חום, צ'ילרים, סולר וגז לחימום תת רצפתי, עובדת כיום אך ורק עם הגז החדש (בהתאם לאמנה בינלאומית שעלייה ישראל חתומה ומתחייבת לעבוד רק עם R32).

יתרונות הבריאות של חימום תת רצפתי

לחימום תת רצפתי יש כמה וכמה השפעות חיוביות על הבריאות שלנו. למשל, רצפה חמה יכולה לגרום לזרימת דם גבוהה יותר בכפות הרגליים ולסייע בטיפול בבעיות רפואיות  הקשורות בכלי הדם. בנוסף לכך, חימום תת רצפתי מסייע למנוע זרימה משמעותית של  חלקיקי אבק שלא פעם גורמים לאלרגיות או מחלות, או מחמירים מצבים רפואיים כמו אסטמה ובעיות נשימה.  חשוב לומר שהרצפה המחוממת מעניקה סביבה נטולת קרדית אבק ועובש, דבר שהוא בריא יותר גם עבור אלו שאינם סובלים מרגישויות. כמו כן, חימום הרגליים מסייע לאנשים להירדם מהר יותר, ואף נעשו מחקרים שמעידים כי לאנשים עם כפות רגליים קרות יש בעיות במערכת החיסון מה שעלול להוביל למחלות וזיהומים. כך או כך, לחימום תת רצפתי יש יתרונות משמעותיים על הבריאות שלנו.

מתעניינים בחימום תת רצפתי?

כספי מערכות חימום בע"מ היא חברה הקיימת כבר חמישים שנה ומתמחה בתכנון, הקמה ושירות של התקנת חימום תת רצפתי ומים חמים המותאמות לסביבה בין אם מדובר בבתים, מוסדות, וארגונים. מעבר למקצועיות של החברה בהתקנת המערכות והתאמתן לביתכם, היא גם עוסקת ביבוא ושיווק של משאבות חום ונחשבת ליבואנית הבלעדית של סדרת משאבות חום אינוורטר בגדלים של עד ל-100 קילווט לישראל. אם הנכם שוקלים להתקין חימום תת רצפתי, כדאי שתעשו זאת עם הטובים ביותר, וכספי מערכות בע"מ היא בין המובילות בתחום שתמיד שמחה לייעץ ולהעניק את שירותיה המקצועיים.