דלג לתוכן

מדריך לבחירת אוזניות אלחוטיות

אם הגעתם לכאן, סימן שגם אתם זקוקים לאוזניות ומבולבלים מההיצע. בשוק יש מגוון רחב מאוד של אוזניות, ובין היתר של אוזניות אלחוטיות שללא ספק משדרגות לנו את החיים. בין אם אתם זקוקים לאוזניות כדי לשמוע מוסיקה או פודקאסטים ובין אם האוזניות משמשות תכם בעיקר כדי לשוחח בטלפון בנוחות – לפניכם מדריך לבחירת אוזניות אלחוטיות שיבטיח לכם רכישה מוצלחת שתואמת לצרכים שלכם.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מה בודקים? 

הבדיקות העיקריות שנעשה לאוזניות שנרצה לרכוש יתמקדו באיכות השמיעה ובאיכות הדיבור, כלומר איך אנחנו שומעים באוזניות ואיך שומעים אותנו. מלבד זאת, לאורך החיים של הסוללה יש חשיבות וכן מומלץ לעשות בדיקה לאיכות החומר כדי לוודא שלא מדובר בפלסטיק זול שיתפרק לנו בתיק בתוך מספר ימים. 

מה הצורך שלנו מהאוזניות?

אם האוזניות מיועדות בעיקר כדי שנוכל לשמוע מוסיקה, למשל מוסיקה באימון, אז נצטרך אוזניות אלחוטיות שהשמע שלהן איכותי. אם נרצה אוזניות שמשמשות אותנו לדיבור, לדוגמה בזמן נהיגה, נצטרך אוזניות שכשאנחנו נדבר – ישמעו אותנו היטב, ולא פחות חשוב – שאנחנו נוכל לשמוע את מי שמשוחח איתנו.  אם נרצה אוזניות שלא יצאו לנו מהאוזן, למשל בזמן פעילות ספורט או משחק מחשב, כדאי לחפש אוזניות קשת.

סוגי אוזניות נפוצות

  • אוזניות קשת – אוזניות קשת הן אוזניות גדולות, שביניהן פס פלסטיק שיושב על הראש. האוזניות גדולות ועוטפות את האוזן באופן מלא, אך היתרון העיקרי שלהן הוא האחיזה הטובה. עם אוזניות קשת קל לעשות ספורט, ובפרט ריצה או פעילות אחרת שדורשת קפיצות, בלי שהאוזניות יפלו. 
  • אוזניות בתוך האוזן – אוזניות בתוך האוזן הן אוזניות סטנדרטיות שמוכנסות לתוך האוזן. בדרך כלל הן מעניקות איכות שמע מדויקת יותר. עם זאת, כדי ליהנות מאוזניות בתוך האוזן, מומלץ שהן יהיו עשויות באיכות טובה ובהתאם למבנה הארגונומי של האוזן, אחרת הן עלולות להכאיב ואף לפצוע את פנים האוזן.

סאונד

כפי שנכתב, איכות הסאונד היא הפרמטר החשוב ביותר. בפרט עבור מי שמשתמש באוזניות לצורכי עבודה. לפני הקנייה, מומלץ לבדוק המלצות על האוזניות שמעניינות אתכם, ואם ניתן גם לנסות אותן במעמד הקנייה. 

חיי סוללה 

חיי הסוללה הם פרק הזמן מרגע סיום הטעינה ועד לטעינה הבאה. באוזניות זולות, פרק הזמן יהיה קצר מאוד. באוזניות זולות מאוד – אפילו מספר דקות עד חצי שעה. ככל שהאוזניות איכותיות יותר, כך הסוללה יכולה להחזיק מעמד לשעות של האזנה. כמו בעניין הסאונד – אם האוזניות משרתות אתכם באופן קבוע ולצורכי עבודה, הכרחי לבחור באוזניות עם חיי סוללה מעולים כפרמטר עיקרי. 

עמידות למים

עמידות למים היא צורך של מי שאוהב לשמוע מוסיקה בסביבה של מים או של מי שעובד בסביבת מים, לדוגמה – מי שמעוניין לשחות תוך כדי האזנה למוסיקה או מי שעובד באזור של מים ומפחד ששפריצים של מים יהרסו לו את האוזניות. רובנו נשתמש באוזניות ביבשה, אך אם אתם עתידים להשתמש באוזניות באזור רטוב – בחרו באוזניות עמידות למים. 

מותג ואחריות

אנשים של מותגים? בשוק יש מספר חברות בולטות, שהלוגו שלהן מציץ על גבי האוזניות ומהווה סמל סטטוס לטעם טוב ואפילו ליכולת כלכלית. בדרך כלל, אוזניות מבית מותגים יהיו איכותיות ועמידות מאוד, אך גם אוזניות שאינן ממותגות יהיו בהחלט מצוינות.  

אחריות

ככל שתהיו עתידים להשתמש באוזניות בתדירות גבוהה יותר, כך ייווצר בלאי טבעי או תתעורר בעיה בעקבות שימוש תכוף. לחלופין, ככל שהאוזניות יקרות יותר, כך מקובל לרכוש אותן עם אחריות כיוון שללא אחריות, כל חלק וכל תיקון יהיה בעלות גבוהה.