דלג לתוכן

מה כדאי לדעת על בחירת עורך דין מומחה

שירותים משפטיים נדרשים במקרים רבים בחיינו. זה יכול להיות בקנייה או מכירה של נדל"ן, הקמת חברה, גירושין או אפילו כשאנחנו צריכים ייעוץ לגבי ירושה. אנחנו יכולים למצוא שירותים כאלה גם כאשר אנו מואשמים בפשע. אם אתה זקוק לעזרה משפטית, מוטב שיהיה לך עורך דין מתאים כי איכות ההגנה שלך יכולה להיות תלויה בכך.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מרץ 2022

אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לדעת בעת בחירת עורך דין הוא האם עורך הדין מתמחה בתחום המשפטי הרלוונטי או לא.

מעבר לנקודה החשובה במציאת עורך דין המתמחה בתחום שאנו צריכים,חשוב למצוא עורך דין המסוגל לתת מענה מהיר ומיידי לגבי ההתפתחויות המשפטיות בתיק. התעשייה המשפטית משתנה במהירות עם התקדמות טכנולוגית חדשה שמתפרסמת מדי יום.

לעורכי הדין קשה עוד יותר להתעדכן בשינויים המתמידים ולכן חשוב שעורך הדין יהיה מעודכן בכל ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחומנו.

כאשר בוחנים עורך דין, חשוב לשים לב כי תעבדו מולו תקופה ממושכת. מסיבה זו, חשוב להשקיע את הזמן הדרוש כדי למצוא מישהו שמבין את הצרכים שלך ושיש לו אותן מטרות ושאיפות כמוך.

כיצד לבחור עורך דין בעידן האינטרנט?

בחירת עורך דין היא החלטה חשובה. מדובר בהחלטה הנושאת איתה השלכות מרחיקות לכת, ולא משנה באיזה תחום החוק ניתן ייצוג.

בעידן האינטרנט, מומלץ וכדאי להיעזר ברשת כדי לקבל מידע על עורך-הדין אליו אתם מתעתדים לפנות. כדאי לשאול חברים, בני משפחה ואנשי מקצוע אחרים באזור על מי הם ימליצו.

כאשר מוצאים משרד עורכי דין, יש להסתכל באתר האינטרנט שלו כדי לראות אם הוא נראה מקצועי, אם יש בו תמונות של עורכי הדין שם ואיזה סוג מידע מתפרסם באתר שלהם.

בנוסף, קיימים ברשת האינטרנט פורומים משפטיים מקצועיים רבים. גלישה בפורומים אלו, היא אפשרות נוספת להתוודע לעורכי- דין מומחים בתחומים, ולהתרשם מהתשובות שהם עונים לגולשים, מרמת הידע שלהם,

דרך נוספת בה משתמשים היא לגלוש בפורומים משפטיים שונים באינטרנט כדי למצוא עורכי דין המתמחים בתחום הצורך שלך.

ומה לגבי התשלום?

טווח שכר הטרחה עבור עבודה משפטית יכול להיות מגוון כמו הנסיבות האופפות כל מקרה ומקרה. עורך דין רשאי לבקש מהלקוח כל סכום כסף לפי שיקול דעתו, אך ישנן גם נסיבות שבהן עורך הדין מוגבל על פי חוק באחוז שכר הטרחה שהוא רשאי לבקש מהלקוח, כגון במקרים הנוגעים לתאונת דרכים, פציעה וסיום שלא כדין.

בעולם שבו נראה שהכל הולך ונעשה זול יותר, השירות המשפטי הוא אחד היוצאים מן הכלל. זה לא נדיר שמשרדי עורכי דין גובים 200 דולר לשעה עבור השירותים שלהם, אין זה מפתיע שאנשים רבים מחפשים דרכים לחסוך בהוצאות משפט והשוואת מחירים באינטרנט היא אחת הדרכים לעשות זאת.

נכתב באדיבות עורך דין צבאי