דלג לתוכן

טיפים לבחירה נכונה של ביטוח רכב

תאריך סיום הביטוח של הרכב שלנו עומד להסתיים, והנה עומדת לפנינו מטלה לא ממש אהובה – חידוש הביטוח או רכישה של ביטוח ראשון אם רק קיבלנו רישיון. מרבית האנשים בוחרים ביטוח רכב באופן כמעט אקראי, בלי להתעמק במה הם מקבלים ואפילו בלי לעשות השוואת מחירים. אך האמת היא שרכישה של ביטוח רכב צריכה להיות מחושבת ואחראית, גם משתלמת במחיר וגם עוזרת לנו ביום סגריר.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

ינואר 22

סוגי הביטוח שאנחנו צריכים להכיר

מבטחים את הרכב שלכם? יש שלושה סוגי ביטוח שאתם צריכים להכיר. ביטוח חובה הוא ביטוח בסיסי. אנחנו מקווים שידעתם, אבל הוא לא מבטח את הרכב שלכם אלא אתכם. כן, ממש אתכם, למקרה שתהיו מעורבים בתאונת דרכים עם פציעות גוף. לכן, הוא מוגדר כביטוח חובה על פי חוק. ביטוח צד ג' הוא ביטוח כלפי רכב אחר על הכביש. אם למשל תעשו תאונה עם רכב פרטי ובאופן מפתיע לא תצאו עם שריטה, ואילו הרכב השני דווקא יפגע, ביטוח צד ג' ישלם בשבילכם את התיקון שלו. ביטוח מסוג זה הוא לא חובה. ביטוח מקיף הוא הדובדבן שבקצפת, והוא כולל גם ביטוח צד ג' וגם ביטוח לרכב שלכם לכל נזק שייגרם כתוצאה משריפה, שיטפון, תאונה עצמית, גניבה, ניסיון פריצה ועוד. כמו שניתן להבין – מקיף אתכם מכל הכיוונים. 

גובה השתתפות עצמית

כולנו מקווים שלא נצטרך להפעיל את ביטוח הרכב, אבל לא תמיד התקוות שלנו נענות. ואם יש משהו לא נעים, חוץ מהתאונה עצמה, זה לגלות השתתפות עצמית גבוהה שמוציאה לנו את האוויר מהמפרשים. אל תזלזלו בגובה השתתפות עצמית ואל תתייחסו אליו כעל עוד מספר בחוזה הביטוח. זה חשוב. 

מוסכי הסדר

מוסכי הסדר הם מוסכים בהם תוכלו לטפל ברכב שלכם דרך חברת הביטוח. הם אמורים להיות אמינים ומקצועיים לא פחות מהמוסך המורשה של הרכב היקר ביותר. עם אילו מוסכים חברת הביטוח עובדת, ומה הפריסה שלהם בארץ? כדאי לבדוק מראש. 

כיסויים נלווים

אין ספק שככל שתקבלו כיסויים נלווים, כך המחיר יהיה מנופח יותר. אבל חברת ביטוח טובה היא חברה שתתן לכם אקסטרה כיסויים בלי להעלות את המחיר בצורה משמעותית, אם בכלל. 

קצת סטטיסטיקות 

סטטיסטיקה זה אמנם מקצוע מורכב, אבל כשמדובר בנתונים חשובים אודות חברת הביטוח, זה חשוב. כמה תביעות מוגשות לחברת הביטוח בשנה, וכמה מהן נסגרות לטובת הלקוח? מהו זמן הטיפול הממוצע בתביעה? נתונים אלה ועוד תוכלו לקבל מחברת הביטוח כדי לדעת אם כדאי לכם להתקדם איתה לעבר רכישת ביטוח רכב

השוואת מחירים

מחירים, רבותיי, מחירים. אין מנוס מהשוואת מחירים ברכישת ביטוח לרכב. כיצד תדעו מהו המחיר המומלץ? אספו מספר הצעות מחיר ועשו ממוצע. הצעה גבוהה מדי מהממוצע כדאי לשים בצד. הצעה נמוכה מדי מהממוצע – כדאי לבדוק מה חסר בה. 

ביטוח רכב המתאים לצרכים שלכם

למצוא ביטוח רכב שתפור למידותיכם זה לא דבר קל, כי כולנו נמצאים במסגרות. ככל שהביטוח מנופח וכולל תופסות שאתם לא צריכים, המחיר יהיה יקר יותר. חפשו את הביטוח שעונה לצרכים שלכם ברמה הכי טובה, בין אם זה ביטוח שכולל הכול מהכול, ובין אם זה ביטוח בסיסי במיוחד. 

תגובות