דלג לתוכן

אילו סוגי נעלי כדורגל קיימים וכיצד לבחור

אוהבים לשחק כדורגל? אתם בטח יודעים שלנעליים מקצועיות יש השפעה ענקית על איכות המשחק, בריאות כף הרגל וההנאה שלכם. אז אמנם מדובר משחק הכי שכונתי שיש, כשכל מה שצריך זה לקחת את הכדור ולקרוא לחברים – כדי למנוע פגיעה בביצועים, חוסר נוחות וכמובן פציעה, אנחנו ממליצים לבחור נעלי כדורגל בצורה חכמה. בואו להכיר את הסוגים הנפוצים של נעלי כדורגל, ואיך לבחור את הנעליים הבאות שלכם.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

סוגים פופולריים של נעלי כדורגל

  • נעלי פקקים – נעלי פקקים הן נעלי כדורגל מקצועיות. הפקקים נועדו למנוע החלקה, על ידי זה שהם "נתקעים" מעט על כר הדשא והאדמה ולמעשה תופסים את האדמה. מסיבה זו הם מתאימים יותר למשחקים בחוץ. הפקקים בנעלי פקקים נראים ממש כמו ניטים ובולטים מאוד החוצה.
  • נעלי קטרגל – נעלי קטרגל הם נעליים עם פקקים קטנים יותר, ולכן נקראים "פקקונים". קטרגל משחקים באולם סגור ברצפה קשיחה, עם סכנת החלקה משמעותית יותר, ולא רק זאת – עם סכנת פציעה בגלל סוג הרצפה. לכן אנחנו צריכים שהנעל שלנו תמנע החלקה. נעליים עם פקקים עדינים, כפי שיש בנעלי קטרגל, יתאימו למשימה.  
  • נעלי סוליית דבש – נעלי סוליית דבש הם נעליים עם סוליה קשיחה ויציבה מאוד שנועדה למשחקים על גבי רצפה קשיחה, בעיקר פרקט וגומי. שמה של הסוליה ניתן לה לא רק בגלל צבעה שדומה לדבש, אלא בגלל שהיא ממש "מדביקה" אותנו לקרקע. נעליים מסוג זה מתאימים לא רק למשחקי כדורגל אלא לענפי ספורט מגוונים למניעה של החלקה. 

כיצד לבחור נעלי כדורגל?

  • נוחות והתאמה למבנה כף הרגל – נוחות והתאמה למבנה כף הרגל הם הפרמטרים החשובים ביותר בבחירה של נעלי כדורגל ונעליים בכלל. כדי לוודא התאמה, מומלץ להגיע לחנות ולמדוד נעליים לפני הרכישה. כדאי לקחת בחשבון שבשלבים הראשון הנעל החדשה עלולה להכאיב לנו בכף הרגל. זה עניין של מספר שעות עד ימים להתרגל. 
  • סוג המשטח עליו תדרכו – סוג המשטח, כפי שהבנו, יקבע את סוג הנעל. למשחק כדורגל על רצפת חול / דשא / אדמה קשיחה מומלץ לבחור נעלי פקקים, ולמשטחים קשיחים יותר, כדוגמת אספלט ואולמות ספורט, ניתן להסתפק בנעלי פקקונים / סוליית דבש.
  • מותג אהוב – אם אתם אוהבים מותג ספציפי, ובפרט אם אתם משחקים במסגרת מקצועית – ניתן להשקיע בנעליים ממותגות ולהתפנק. בדרך כלל, נעליים ממותגות יהיו איכותיות ומותאמות יותר לענף הספורט ולכן מלבד הרושם הן עדיפות לצורך שמירה על כף הרגל. 
  • תחזוקה – חלק מנעלי הכדורגל קלים לניקיון וכיבוס וחלק מורכבים יותר ומצריכים דרישות גבוהות כדי למנוע מהנעל להיהרס. בחרו בנעלי כדורגל בהתאם לשימוש. אם מדובר בשימוש יום-יומי, כדאי לבחור נעלי כדורגל קלות לניקיון. אם מדובר בנעליים שישמשו אתכם לצורך משחק כדורגל אחת לשבוע או יותר – תוכלו לקחת נעליים שמצריכות ניקיון משמעותי יותר לאחר השימוש. 

תגובות