דלג לתוכן

החידושים הצפויים בעולם הרכב בשנת 2022

למרות הקורונה והקשיים והעיכובים שבאו בעקבותיה ולא פסחו על תעשיית הרכב, שבה התעשייה לפעול במלוא המרץ, ושנת 2022 צפויה להיות מלאה חידושים ומרעננת.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

יולי 21

בדקנו עבורכם מהם החידושים הצפויים בשנה שתבוא עלינו לטובה, ולפניכם כמה מהמסעירים שבהם. לא מכולם נוכל ליהנות מיידית, בשל בעיות בירוקרטיות ורגולטוריות שונות, אך הטכנולוגיה כבר קיימת ברכבים וברגע שחידוש כזה יאושר, ניתן יהיה להפעילו. 

סייעת אישית קולית

לאור הצלחתן של סירי של אפל, אלקסה של אמאזון וקורטנה של מיקרוסופט, אשר צרכנים רבים ברחבי העולם כבר נהנים משירותיהן, החלו גם יצרני רכב להתקין "סייעות קוליות" בדגמים מתקדמים. כשחושבים על כך, זהו שדרוג מתבקש עד כדי כך שמפתיע שלא חשבו על זה קודם. סייעת קולית המבצעת פעולות כמו שינוי טמפרטורת המזגן, ניווט ליעדים שונים או השמעת המוזיקה האהובה על הנהג, משחררת את הנהג מהפניית תשומת לבו לפעולות אלו, וכך הוא פנוי להתרכז בנעשה בכביש. סייעת קולית ברכב מסייעת לנהיגה בטוחה , חלקה ונעימה יותר. רוב החברות עדיין לא מייצרות מערכות סיוע קוליות דוברות עברית, אך לאחר שמרצדס כבר השיקה סייעת קולית דוברת עברית, סביר להניח שיצריות הרכב ימהרו לעשות זאת גם כן, כדי לעמוד בתחרות.

רכב אוטונומי

העתיד כבר כאן, בכך אין ספק, ובשנת 2022  אנו אמורים להכיר רכבים עם אפשרות של נהיגה אוטונומית. רעיון הרכב האוטונומי נזנח בעקבות הקורונה, אולם חברת טסלה שאימצה את הרעיון, השיבה אותו לחים. טסלה הכריזה שהיא מתכוונת לשחרר לשוק רכבים אוטונומיים כבר בשנת 2022, ובעקבותיה חברות נוספות שבו להשקיע בתחום. 

עדכוני תוכנה ישירות לרכב

דגמי הרכב המודרניים מתאפיינים במערכות ממוחשבות, אשר ככל מחשב, דורשות עדכוני תוכנה מעת לעת. הצורך בעדכוני תוכנה ברכבים הוא רב, כיוון שרכב ממוצע אמור לנוע על הכביש לפחות 15 שנה, במהלכן יידרשו עדכוני תוכנה רבים. עד היום, בכדי לבצע עדכון תוכנה, נאלץ בעל הרכב להגיע אל מוסך מורשה או אל יבואני הרכב. ב - 2022 ניתן יהיה לרכוש דגמי רכב בהם ניתן לבצע עדכון תכנה לרכב בבית, כמו שאנו מבצעים היום עדכוני תוכנה לטלפון. לא כל יבואני הרכב ישמחו לאפשר לבעלי רכבים לבצע עדכונים בעצמם, כמו כן קיימות מספר סוגיות משפטיות בנוגע לעדכון תוכנת רכב מרחוק. יחד עם זאת, את הקדמה לא ניתן לעצור לנצח, כך שגם אם אפשרות העדכון לא תהיה זמינה לכם במעמד הרכישה, במוקדם או במאוחר יפתחו לנהגים את האופציה להשתמש בה.

מקרר לרכב

סטייל וסגנון משחקים תפקיד ראשי בתעשיית הרכב, אחד הפריטים המפנקים שעתיד להיחשב כאביזר חובה אצל כל בעל רכב שמעריך סגנון ואיכות חיים הוא מקרר לרכב. מקרר לרכב מאפשר לנהג ולנוסעים ליהנות משתייה קרה בכל מקום ובכל שעה, פותר אתכם מהצורך להיסחב עם צידנית לכל מקום, ומשדרג את חוויית הנסיעה.