דלג לתוכן

מה שצריך לדעת על בית חכם

אם בעבר בית חכם היה פנטזיה שרק עשירים מופלגים יכלו להרשות לעצמם, הרי שכיום בית חכם הוא אפשרי כמעט לכל אחד ובישראל פועלות חברות רבות שישמחו לבצע את ההתקנה עבורכם. לפני שאתם פונים לחברה שתחכים לכם את הבית, כדאי להבין מה זה בדיוק אומר, מה היתרונות של בית חכם, ואיזו טכנולוגיה של בית חכם היא המתאימה עבורכם.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מה זה בית חכם

בית חכם הוא בית שבו מערכות הפועלות באמצעות חשמל ניתנות לשליטה, תכנות ובקרה מרחוק על פי רצונם, נוחותם והרגלי חייהם של דיירי הבית. מערכות בית חכם מאפשרות תכנון מראש ושליטה מרחוק על מיזוג אוויר, אזעקות ומצלמות בטיחות, תאורה, מדיה, הצללה, חימום המים ועוד. המשמעות של זה מבחינת הדיירים היא שכשאתם גרים בבית חכם, תוכלו לתכנת את מערכות מיזוג האוויר שיתחילו לפעול כחצי שעה לפני הגיעכם הביתה, כך שכאשר תיכנסו לבית הוא כבר יהיה בטמפרטורה הנכונה, שהמים בדוד יהיו מוכנים בשעה המתאימה, שהאורות בבית ידלקו ויכבו בשעות מסוימות, שהתריסים ייסגרו וייפתחו בהתאם לזווית השמש וכן הלאה. בזמן שהייתכם בבית, מערכות בית חכם מאפשרות לכם להפעיל מערכות שונות בחדרים שונים בעזרת שלט רחוק, מבלי לרדת מהספה.

טכנולוגיות בית חכם

קיימות מספר שיטות להתקנת מערכות בית חכם:

  • מערכות בית חכם קוויות - מערכות בית חכם קוויות הן איכותיות ומאריכות ימים, אך עלותן גבוהה יחסית, וניתן להתקינן בבית המצוי בתהליכי בנייה בלבד.
  • מערכות בית חכם על גב קווי החשמל - כאשר מדובר בבית מאוכלס, ניתן להתקין מערכות בית חכם על גב קווי החשמל. מערכות בית חכם היושבות על קווי החשמל הן זולות יחסית, אך עלולות להיות איטיות, והן רגישות לתנודות בעומס החשמל.  
  • מערכות בית חכם אלחוטיות - מערכות בית חכם אלחוטיות פועלות על גלי רדיו או על רשת אלחוטית, מדובר בפיתרון יעיל וזול, אם כי עלולות להיות הפרעות בקליטה. 

כדי להבטיח פעולה תקינה של מערכות בית חכם אלחוטיות חשוב שתהיה לכם חבילת תקשורת איכותית ותשתית אינטרנט יציבה.

התקנת מערכת בית חכם

כדי שתוכלו ליהנות מכל הטוב שבית חכם יכול להציע, חשוב שהתקנת המערכת תיעשה על ידי חשמלאי מומחה ומורשה, בעל ניסיון וידע בהתקנת מערכות מסוג זה. כמו כן, חשוב שהמתקין יהיה קשוב לצורכיכם, שידע להתאים את המערכת להרגלי החיים שלכם, ושיסביר לכם כיצד לבצע שינויים בתכנות במידה ויידרשו. 

לעדכן את הבית, לשדרג את החיים

דמיינו לרגע שאתם חוזרים הביתה מהעבודה ביום חורף קר, הבית מחומם לטמפרטורה הנוחה לכם, האורות דולקים, וברקע מתנגנת מוסיקה שבחרתם מראש. אתם נכנסים להתקלח והמים בדוד חמים ומחכים רק לכם. כאשר אתם הולכים לישון , חדר השינה חם ונעים, ובבוקר כשאתם קמים, החדר נעים כיוון שמערכות המיזוג בחדרי הבית תוכנתו מראש לפעול בהתאם לזמני השינה והיקיצה שלכם. נשמע מפנק? אלו יכולים להיות החיים שלכם, זה הזמן לעדכן את הבית שלכם, להופכו לבית חכם, ולשדרג את איכות החיים שלכם.

לעוד מידע, עברו לחשמלאים פלוס – https://electplus.co.il