אינטרנט בישראל - כמוצר אחד!

רפורומה חדשה בתחום האינטרנט הביתי, ביטול הפיצול של האינטרנט הביתי לספק ותשתית ומכירות אינטרנט למגזר הפרטי כמוצר אחד. הרפורמה צפויה להכנס לפועל בשנת 2022.

אוקטובר 2020

משרד התקשורת מתכנן רפורמה חדשה בתחום האינטרנט הביתי, אינטרנט כמוצר אחד.

האינטרנט בישראל, כפי שאנו מכירים אותו כיום, ניתן לרכישה בשני חלקים: ספק ותשתית. חלק מהחברות מציעות את שירותי הספק ואחרות את התשתית. במשך שנים רבות היה אפשר לרכוש את שני השירותים בנפרד או בחבילת בנדל בה נותן השירות מוכר לנו את שני השירותים אך כעבור שנה החבילה היתה מתפצלת לשתי חברות. לפני כמה שנים יצאה לפועל רפורמת השוק הסיטונאי שלמעשה אפשרה לחברות למכור ספק ותשתית בחבילה אחת עם חשבונית אחת ללקוח. בפועל חברת הספק צריכה לרכוש את התשתית מחברת התשתית ולמכור אותה ללקוח, כלומר השירותים עדיין נפרדים.

הרפורמה החדשה אותה יוזם שר התקשורת יועז הנדל ועתידה לצאת לפועל בשנת 2022, תבטל את ההפרדה בין שני השירותים ותאפשר לחברות למכור אותן כחבילה אחת ושירות אחד.

היתרון הגדול לצרכנים הוא בתחום השירות. כל לקוח שנתקל אי פעם בבעיה באינטרנט הביתי מכיר את התופעה הבלתי נסבלת של זריקת האחריות בין חברת התשתית לחברת הספק המהווה תסכול ומקשה על פתרון מהיר ואיכותי יותר של תקלות. כך שכאשר תצא הרפורמה לפועל אנו צפויים לקבל שירות טוב משמעותית.

יתרונות נוספים הם הקלות שיהיה להשוות מחירי אינטרנט ביתי, וכמובן סיום עידן החיובים הכפולים בו לקוחות עוברים חברה אך ממשיכים לשלם לספקית הקודמת מבלי לשים לב.

עם זאת, יש לזכור שישנן מעט חברות יחסית שמספקות תשתית והרבה חברות שמחברות את הספק וייתכן שמהלך זה יצמצם את השחקניות בשוק ובכך יוכל לפגוע בתחרות ואולי אף להעלות את המחירים בתחום.

יש לשים לב כי השינוי לא יחול על המגזר העסקי והוא רלוונטי בשלב זה אך ורק למגזר הפרטי - אינטרנט ביתי.

שר התקשורת, יועז הנדל: "הרפורמה נועדה לתקן את מבנה שוק האינטרנט שהיה נכון לשעתו. אחרי 20 שנה הגיע העת לשים סוף לפיצול בין ספק לתשתית ויצירת מוצר אחד שנקרא "אינטרנט". כתובת אחת להתקנות ולפתרון תקלות, אחריות מקצה לקצה, ביטול תופעת המנויים כפולים"


חבילות ספק ותשתית

חברות אינטרנט ביתי

חבילות אינטרנט בזק: ספק + תשתית | הצטרפות לבזק

טריפל סי - ספק ותשתית אינטרנט

אינטרנט רימון - ספק ותשתית בלי תוכן לא רצוי

אינטרנט 012: מבצעים וחבילות

סלקום אינטרנט: הצטרפות, מחירים ומבצעים

019 מובייל: חבילות אינטרנט ספק ותשתית

בזק בינלאומי ספק + תשתית

HOT: חבילות אינטרנט תשתית וספק

HOTnet - חבילות באנדל ספק ותשתית

פרטנר: חבילות אינטרנט ביתי, ספק ותשתית

018 אקספון בחבילות ספק ותשתית משתלמות

תגובות