5G - רשת דור 5 בסלולר

דור 5G - רשת הסלולר החדשה. בעולם וגם בישראל נערכים לפריסת רשת דור 5 שתאפשר גלישה מהירה באופן משמעותי מהקיים כיום ותאפשר לבצע פרויקטים גדולים של ערים חכמות, טכנולוגיה, תעשייה ועוד. כל מה שחשוב לדעת על דור 5G.

עדכון: 09/2020 מערכת כמהזה

בתאריך ה-29 לספטמבר 2020 הופעלה לראשונה רשת דור 5 בישראל. משרד התקשרות העניק רשיונות להפעלת תדרים בטכנולוגיית 5G לחברות פלאפון, פרטנר והוט מובייל.

משרד התקשרות עוסק בשנתיים האחרונות בקידום כניסת טכנולוגיית דור 5G לישראל. המכרז שערך בין החברות הגיע בשנת 2020 לשיאו, כאשר החברות המשתתפות במכרז הן קבוצת סלקום - גולן טלקום - אקספון, קבוצת פרטנר - הוט מובייל, ופלאפון לבדה.

מה זה דור 5G

הדור החמישי הוא למעשה הדור הבא של רשתות הסלולר בארץ ובעולם. רשת דור 5 תהיה מהירה יותר באופן משמעותי ממה שאנחנו מכירים כיום בדור 3 ו-4. מדובר במהירות של עד פי 100 מהדור הרביעי אשר תאפשר חיבור רב של מכשירים לאינטרנט, חוויות גיימניג חדשות (לדוגמא במשחקי מציאות מדומה בין שני שחקנים עם מהירות תגובה בזמן אמת), חיבור ערים חכמות, וטכנולוגיות מתקדמות רבות. 

רשת דור 5G תאפשר ליהנות מצפייה בתכני לייב, סטרימינג, מוזיקה, הופעות חיות ואירועי ספורט במהירויות חדשות שישפרו משמעותית את החוויה. כמו כן היא תוכל לתמוך ביישומים מתקדמים מתחום הרכב, הרפואה, הביטחון, התעשייה והחינוך, ותוכל לרכז מגוון אפשרויות הקשורות לבית, לעסק ולמרחב הציבורי.

מתי היא תתחיל לפעול?

אמנם יידרשו לפחות עוד כארבע שנים לכיסוי כל המדינה ברשת דור 5, אך חברות הסלולר כבר נערכות למהלך. חברת פרטנר הצהירה בחודש הקודם כי היא מתקדמת עם פרויקט Partner 5G שכולל הקמת ליבת סלולר חדשה ומשודרגת ליכולות דור 5, וגם הוט מובייל יצאה בהצהרה דומה.

חברת פלאפון לקחה את זה צעד אחד קדימה והכריזה כי תפעיל את רשת דור 5G מיד עם קבלת התדר ממשרד התקשרות. בשלב הראשון יוכלו ליהנות מהרשת החדשה רק לקוחות עם ציוד קצה מתאים אשר נמצאים בקרבת אתר בו נפרשה רשת דור 5 של פלאפון. החברה סיימה לשדרג את ליבת הרשת באמצעות חברת אריקסון וכבר פרסה מספר אתרים בארץ התומכים בתדר החדש, אך כאמור מדובר בינתיים בפריסה חלקית בלבד.

גם סלקום כבר מכינה את הקרקע ומתכננת להשיק בקרוב חבילות בדור 5 וכבר מוכרת מכשירים תומכים.

לאיזה חבילות 5G כבר אפשר להצטרף?

פלאפון הראשונה שהשיקה חבילות 5G תחת המותג פלאפון+ | פלאפון פלוס. החבילות נעות בין 200 ל-500 ג'יגה וחלקן כוללות מוצרים נוספים כגון חבילת הסדרות של שירות הטלוויזיה  STINGTV by yes למובייל או ערכת גיימניג הכוללת: מקלדת, עכבר, רמקולים, אוזניות, פד לעכבר, מתאם אוזניות מסך מחשב ACER בגודל 24 אינץ.

הגלישה בדור 5G בפלאפון תהיה לסירוגין. כיוון ולא ידוע היכן פרוסות האנטנות התומכות בדור החמישי, לקוחות עם מכשירים מתאימים יגלשו רוב הזמן על דור 4 ולעיתים יעבור המכשיר באופן אוטומטי לדור 5.

במקביל להשקת החבילות, פלאפון כבר משווקת 3 מכשירים תומכי דור 5G של שיאומי ווואווי, ובקרוב תמכור גם מכשיר סמסונג התומך ברשת.

גם חברת פרטנר החלה בשיווק חבילות פרטנר 5G ומכשירי סלולר תומכים. חבילות פרטנר בדור 5 יכללו 500 ג'יגה או 1000 ג'יגה (1 טרה!) ותוספות נוספות כמו הגנת סייבר וגיבוי בענן (בהתאם לחבילה הנבחרת). כמו בפלאפון, גם כאן תדרשו ברכישת מכשיר מתאים ובהימצאות באיזור בו פרוסה תשתית 5G של החברה.

בקרוב תושק רשת דור 5 גם ב: סלקום 5G, הוט מובייל 5G


להשוואת מחירים

חבילות 5G בחברות הסלולר

הוט מובייל רשת דור 5 | HOT Mobile 5G

סלקום 5G | רשת סלולרית דור 5

פלאפון פלוס | 5G | פלאפון דור 5

פרטנר Partner 5G

הרשם לאתר כמהזה ותהנה ממערכת תזכורות לפני סיום מבצע וניוזלטר עם עדכוני מחירים

תגובות