דלג לתוכן

כמה עולה קידום אתרים אורגני?

אם אתם רוצים להגביר את הקצב, להגדיל את התנועה לאתר ולהגיע לכמה שיותר לקוחות, קידום אורגני זו אופציה שכדאי לכם לשקול. ברוב העסקים, אחד המשתנים שמשפיעים על ההחלטה ועוזרים להכריע לכאן או לכאן (האם לשכור את השירות או לא) הוא המחיר של השירות. כמה עולה קידום אורגני? מדוע זו השקעה כדאית וחשובה? מה כולל המחיר? ואיך מגיעים לחברה טובה?

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

קידום אורגני בכמה מילים

אם תרצו להגדיל את דירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש, SEO יאפשר לכם לעשות זאת. קידום אתרים אורגני זהו שירות שבמהלכו המקדמים מבצעים פעולות כאלו ואחרות שיעזרו לכם להשיג את המטרות שלשמן שכרתם אותם, כמו למשל: הוספת מילות מפתח לכותרות, כתובות האתרים, לתיאורי מטא ולתוכן באתר, עדכון התכנים על בסיס שוטף, ביצוע אופטימיזציה לרכיבים הטכניים של האתר, ייעול הניווט באתר, ושיפור חוויית השימוש באתר במידה משמעותית.   

מדוע קידום אורגני חשוב?

התשובה פשוטה: מכיוון ש- 75% מהאנשים אינם מסתכלים מעבר לדף הראשון של תוצאות החיפוש. כל מיקום שהוא לא בדף הראשון (ויותר נכון אפילו ב-5 התוצאות הראשונות) הופך את האתר שלכם, על השירותים והמוצרים שבו, לפחות רלוונטי. אם אתם רוצים להיות בתודעה ולגרום לכך שהלקוחות יגיעו אליכם, עליכם לקדם את האתר ולוודא שהוא מדורג גבוה בתוצאות החיפוש למילות מפתח וביטויים הקשורים לעסק. 

במה תלוי המחיר של קידום אתרים?

המחירים של קידום אתרים אורגני מושפעים מכמה וכמה משתנים, בין היתר במידת המקצועיות של החברה אליה אתם פונים ולעיתים בגודל העסק שלכם ובהיקף השירותים הנדרשים. קחו בחשבון שעבודה עם חברה מקצועית עשויה לעלות יותר בהשוואה לעבודה עם חברה חסרת ניסיון (כמו בכל תחום). בכל מקרה, כדאי לבחור באיכות על פני מחיר ולזכור שקידום אתרים איכותי דורש אסטרטגיה מתמשכת, רעננה, יצירתית וחדשנית.

אז כמה זה יעלה לי?

באופן כללי, טווח המחירים רחב ותלוי במורכבות של האתר ובאיכות החברה שמספקת את השירות. המחיר יכול להתחיל ב- 1,500 ₪ ולהגיע עד ל- 15,000 ₪, אולם בפועל הסכומים היותר נפוצים נעים בין 2,000 ₪ ל- 4,000 ₪ לחודש. היות ואין ממש תקנים שעוסקים בנושא או מגבילים את המחירים כל חברה רשאית לגבות סכום שהיא רואה לנכון בעבור שירותיה. אתם אלו שמחליטים כמה אתם מוכנים להשקיע בעבור השירות, על סמך התשואה לה אתם מצפים.

מה השירות כולל?

היקף השירות משתנה מחברה לחברה, התשלום הוא חודשי וכולל שירותים ספציפיים, ביניהם כתיבת ועדכון תכנים באתר, בניית קישורים לאתר, אופטימיזציה שוטפת לעמודים השונים באתר ועוד. למרות ההשקעה הנדרשת, קידום אורגני הוא תנאי חשוב להצלחה והנו בעל ערך רב. כאשר הוא מבוצע בחכמה ועל ידי מומחים לתחום הוא ימקם את האתר במקום הנכון, ויעזור לו להשיג את המטרות והתוצאות הרצויות. קחו בחשבון שקידום אורגני דורש עבודה של מספר חודשים ובתחומים מסוימים אפילו שנים כדי להביא תוצאות משמעותיות (תלוי בתחרות בתחום שלכם). אולם אם תהיו סבלניים, כאשר כן יופיעו תוצאות הן ישמרו לאורך זמן, כל עוד עבודת הקידום ממשיכה להתנהל ביד רמה. 

תגובות