דלג לתוכן

כמה עולה לעצב אתר אינטרנט ייחודי?

איך תבחרו חברה לעיצוב האתר שלכם? מהן השאלות שכדאי לשאול טרם הבחירה? וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בכתבה הבאה

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

ינואר 2020

החלטתם לעצב לעצמכם אתר! זו בהחלט החלטה מוצלחת שיכולה להוביל אתכם להצלחה הרצויה. השלב הראשון בדרך הוא למצוא את החברה המתאימה לכך ולקבל הצעת מחיר. רגע לפני שאתם עושים זאת, ודאי תרצו לדעת מהו טווח המחירים המקובל, קל וחומר כאשר מדובר באתר ייחודי, ואילו גורמים משפיעים על המחיר? אנו כאן כדי לעשות לכם מעט סדר בדברים. 

מידת המקצועיות של החברה

אחד הגורמים שיותר ישפיעו על המחיר הוא החברה בה תבחרו לתפקיד. סטודיו לעיצוב אתרים מקצועי יגבה סכום גבוה יותר לשירותיו, בהשוואה לסטודיו מתחיל, וזאת בהתאם למוניטין שלו בתחום ולניסיון שהוא צבר. גם אם אתם חושבים לעשות זאת בעצמכם הדבר ייקח לכם זמן, במיוחד אם עליכם ללמוד את הכל מאפס. חברה מקצועית יכולה להקל עליכם, לחסוך מכם זמן יקר ולהעמיד בפניכם אפשרויות עיצוביות בלתי מוגבלות, כך שתוכלו לעצב אתר שנראה בדיוק כמו בחזון שלכם. 

סוג האתר

ישנם אתרים בסיסיים שמעוצבים על בסיס תבנית קיימת ויש אתרים שמעוצבים בהתאמה אישית לצרכים ורצונות. אתר ייחודי לרוב מעוצב בהתאמה אישית במטרה ליצור אפקט יותר ייחודי שלא רואים בשום מקום אחר. גם כאן ההבדלים יבאו לידי ביטוי במחירים, אתרים בסיסיים ופשוטים יותר יעלו פחות מאתרים יותר מורכבים. חשוב לוודא שהאתר שאתם בונים, בין אם הוא על תבנית קיימת או בעיצוב אישי, הוא אתר רספונסיבי שמתאים לחוויית גלישה הן במובייל והן בדסקטופ.

כדי להבין עלויות עליכם להיות מעט יותר ספציפיים

כמה עולה לעצב אתר אינטרנט ייחודי זו שאלה מאוד כללית, שמקבילה לשאלה כמה עולה רכב. כדי להבין כמה יעלה לכם השירות עליכם להיות יותר ספציפיים ולשאול את השאלות הנכונות כמו למשל:

  • איזה סוג אתר אתם צריכים?
  • מה ייחודי בו?
  • מה התקציב שעומד לרשותכם?
  • כמה זמן יידרש כדי להקים את האתר?
  • איזה ידע טכני נדרש כדי לעשות זאת?
  • מהם כישורי העיצוב הדרושים?
  • באיזו טכנולוגיה יעשה שימוש?
  • מה מידת האבטחה הרצויה? הגיבוי? האחסון? ועוד.

שאלות אלו ועוד ישפיעו על העלויות השונות של האתר ואם יש לכם תקציב מוגדר ודאו שאתם מנצלים אותו בחוכמה על ושוכרים סטודיו מקצועי לעיצוב אתרים. ככל שצוות הסטודיו יהיה מקצועי יותר כך הוא ידע להכין מלימון לימונדה, כך שגם עם תקציב מוגבל תוכלו לעצב אתר ייחודי שעונה על הצרכים שלכם בדיוק.

רגע לפני סיום, מה חשוב לקחת בחשבון?

אל תמעיטו בערכה של העבודה: עיצוב אתרים מקצועי זהו תהליך מורכב, עבודה שיכולה בקלות להגיע לעשרות אלפי שקלים אצל החברות המובילות בתחום. לכן היו מוכנים לגודל ההשקעה וזכרו שכגודל ההשקעה כך גם גודל ההצלחה. ככל שתשקיעו בעיצוב האתר ותמקסמו אותו, כך הוא ישרת את המטרות שלשמן הוקם בצורה אפקטיבית ולמשך זמן רב יותר.