דלג לתוכן

3 דברים שכל מתגייס חייב להכין לפני גיוס

האם אתם מוכנים לגיוס? לפני שאתם עונים, הרשו לנו להציג בפניכם 3 דברים שכל מתגייס חייב להכין מראש.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

יולי 19

עומדים לפני גיוס? אין ספק שמדובר בתקופה מאתגרת, ובשינוי משמעותי שישפיע על חייכם רבות, ואין ויכוח על כך שכדי שהתהליך יעבור בדרך הטובה והנוחה ביותר, כדאי שתתכוננו היטב. האם אתם מוכנים לגיוס? לפני שאתם עונים, הרשו לנו להציג בפניכם 3 דברים שכל מתגייס חייב להכין מראש. הרשימה שנביא היא חלקית, ובחרנו שלא לציין את הדברים הברורים מאליהם כמו בגדים תחתונים, פנס, ואמצעי היגיינה, וכמובן שלכל אחד יש גם צרכים ייחודיים משלו.

לשמור על קשר

הימים הראשונים מחוץ לבית ההורים הם קשים ומאתגרים, ובשעות קשות, אין כמו שיחה עם אימא ואבא, או עם חבר טוב, כדי להשיב לכם את הביטחון העצמי והשמחה. משום כך, יש לרכוש מראש חבילת תקשורת מתאימה לחייל, הכוללת טלפון, גלישה, ושיחות ללא הגבלה, או מספר רב של דקות שיחה, כך שתוכלו לדבר כמה שתצטרכו. חבילת תקשורת לחייל היא חיונית גם עבור ההורים, שירצו לשמור איתכם על קשר ולדעת מה קורה איתכם בכל רגע.

כיסוי מעוצב לחוגר

קשה לשמור על אינדיבידואליות בעת השירות הצבאי, ועבור רוב המתגייסים הצורך בביטוי אישי הוא גדול. כיסוי מעוצב אישית לחוגר הצבאי מהווה מתנה מושלמת לגיוס ויאפשר לכם לתת אמירה וביטוי אישי גם במהלך שנת השירות הצבאי. תוכלו לבחור את עיצוב החוגר מתוך מבחר דגמים נאים וצבעוניים, וכמו כן תוכלו לעצב אותו בעצמכם בעזרת כל תמונה, טקסט או לוגו שאתם אוהבים. כיסוי מעוצב אישית לחוגר יאפשר לכם לזהות את החוגר שלכם בין עשרות חוגרים אחרים, ולמצוא אותו בקלות בכל תיק וארנק.

תיק גדול וסט מנעולים

אמנם מקבלים קיטבג בבקום, אבל כדאי לכם להגיע עם תיק גדול נוח ואיכותי שרכשתם מראש. סמנו את התיק, ורכשו שניים שלושה מנעולים איתם תוכלו לנעול את התיק או חלקים ממנו. חשוב שהתיק יהיה איכותי, כך שישרת אתכם במהלך השירות הצבאי כולו ואולי גם אחריו, והמנעולים צריכים להיות קטנים אך איכותיים.

להיות מוכנים

השירות הצבאי הוא תקופה מאתגרת ומרגשת, בה תיפרדו מחבריכם בבית הספר ותרכשו חברים המגיעים מחלקים שונים של הפסיפס החברתי הישראלי המגוון. היציאה מבית ההורים מסמלת עוד שלב בהתבגרותכם, ואף על פי שעדיין לא מדובר ביציאה עצמאית וחופשית לעולם הרחב, מחכים לכם הרבה אתגרים וחוויות. במהלך השירות תוכלו לרכוש מיומנויות חדשות לבצע תפקידים מרתקים, ולהרחיב את יכולותיכם וכישוריכם, והזיכרונות שתצברו במהלך השירות הצבאי ילוו אתכם כל חייכם. לא כל רגעי השירות יהיו נעימים, ומן הסתם תחוו קשיים ומשברים, אולם הכנה מוקדמת והצטיידות במספר פריטים יעזרו לכם לעבור את השירות כמה שיותר בקלות. זה הזמן להשלים את ההכנות, לעצב לעצמכם כיסוי אישי לחוגר, לוודא שיש לכם חבילת תקשורת מתאימה, ולהכין תיק איכותי ומנעולים.