דלג לתוכן

כך תבחרו חברה לבניית האתר שלכם

לפני שאתם בוחרים חברה שתבנה עבורכם את אתר האינטרנט שלכם חשוב שתדעו שבכדי שהאתר יהיה אפקטיבי, עליכם לבחור בחברה מקצועית ומנוסה שתדע כיצד לאפיין אותו, להתאימו לקהל היעד, ולהפוך את המוצר שלכם למותג נחשק ונחשב באמצעותו.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,


רבות דובר ונכתב על חשיבות אתר איכותי לקידום ושיווק חברות ועסקים, וכולם כבר הפנימו שלנוכחות משמעותית ברשת יש השפעה ישירה על כושר התחרות ועל סיכוייו של עסק לשרוד במציאות הכלכלית של ימינו. בכדי שהאתר יהיה אפקטיבי, עליכם לבחור בחברה מקצועית ומנוסה שתדע כיצד לאפיין את האתר, כיצד להתאימו לקהל היעד, וכיצד להפוך את המוצר שלכם למותג נחשק ונחשב באמצעותו. לפניכם עצות וטיפים לבחירה מושכלת של החברה שתבנה עבורכם אתר איכותי ויעיל.


הגדרות ומטרות

ראשית, לפני שאתם בוחנים מספר חברות שעוסקות בתחום בניית אתרים, הגדירו את מטרותיכם, את הצרכים שלכם, ואת התקציב שעומד לרשותכם. האם אתם זקוקים לחנות אינטרנטית, האם אתם רוצים להקים מועדון לקוחות, האם יש צורך בפורמט שיאפשר יצירת קשר בין העסק וקהל היעד, וכן הלאה. מה היעדים שאתם רוצים לממש בעזרת האתר, ומהו התקציב שאתם מקצים לצורך בניית האתר. כמו כן, יש להבהיר לעצמכם מראש, האם אתם זקוקים לאתר שיופעל על ידי גורם חיצוני, או שאתם רוצים להפעיל ולתחזק אותו בעצמכם. הקדישו מחשבה לנושא תפעול האתר, שכן מדובר במטבע בעל כמה צדדים: מצד אחד הכי נוח שמישהו אחר מטפל עבורכם באתר, מצד שני, אולי תעדיפו לקחת את השליטה באתר לידיים שלכם, אין כאן נכון או לא נכון, ולכל בחירה יתרונות וחסרונות משלה.

 

תיק עבודות

לאחר שהגדרתם מטרות וצרכים, חפשו חברות בניית אתרים המתמחות בבניית אתרים המתאימים לדרישותיכם, והתרשמו מעבודותיהן. בחרו בחברות שעבודותיהן מצאו חן בעיניכם. בנוסף, בחנו את רשימת הלקוחות של החברות, חברות גדולות ומבוססות יבחרו בחברות בניית אתרים בעלות רקורד איתן ומוניטין מוצדק, ואם אתם מוצאים חברות גדולות ברשימת הלקוחות, כנראה שמדובר בחברת בניית אתרים איכותית.

 

וותק וסל שירותים רחב

עדיף להתמקד בחברות וותיקות, שכן פירושו של דבר שמדובר בחברות יציבות, אחראיות ואמינות. בנוסף לכך, אתם רוצים לבחור בחברה שיכולה לספק לכם סל שירותים רחב הכולל את כל מה שתזדקקו לו בקשר לאתר כמו עיצוב גרפי, אחסון, תחזוקה, סקרי שוק למיקוד קהל היעד וכן הלאה.

 

השוואת מחירים

לאחר שגיבשתם רשימה של 3-5 חברות בניית אתרים מתאימות, בקשו הצעות מחירים ובצעו השוואת מחירים ביניהן. השתדלו להימנע ממי שנותנים לכם הצעה כללית, ולהעדיף הצעות מפורטות, המציינות תעריף מוגדר עבור כל שירות. הצעות יקרות או זולות באופן בוטה הוציאו מן הרשימה. כמו כן, צריך שההצעה תכלול את כל השירותים להם תזדקקו כמו תחזוקה של האתר, אחסון, עדכונים שוטפים וכן הלאה.

 

אינטראקציה

היפגשו עם נציגי החברות, שימו לב לתחושותיכם. בחרו במי שנעים לכם בחברתו, שהתקשורת שלכם נעימה וזורמת והוא משדר אמינות. כדי שהאתר שלכם יהיה מוצלח, על בוני האתר לתרגם את רצונותיכם לעיצוב וטקסטים מתאימים. כדי שיוכלו לעשות זאת, התקשורת ביניכם צריכה להיות טובה. תקשורת לא טובה עלולה להניב תוצאות שאינן משביעות רצון עבורכם.