דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט

גלישה בטוחה - סינון תכנים לילדים

סקירה של מבחר תוכנות סינון תכנים לילדים בעת גלישה באינטרנט ואפליקציות סינון תכנים לא הולמים והתראות להורים מהטלפון הסלולרי.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

מרץ 2019

רשת האינטרנט היא מרחב ענק ובלתי מוגבל של אפשרויות, תכנים, מידע ומקומות מפגש בין אנשים מסביבתנו הקרובה ומהמרחב הגלובאלי. כפי שכולנו יודעים, הילדים שלנו אוהבים מאוד לגלוש באינטרנט ולצד כל הדברים החיוביים שהם מפיקים בעת הגלישה, הם גם חשופים למגוון תכנים לא הולמים, הם עלולים להעביר מידע אישי ופרטים לגורמים לא תמימים, הם חשופים למפגש ואינטראקציה עם זרים ואף למפגשים שעשויים להיות פוגעניים ולא נעימים עם הסביבה הקרובה ואפילו בתוך קבוצת החברים.

על מנת לסייע בסינון התוכן ולאפשר גלישה בטוחה, ספקי האינטרנט בישראל מחויבים להציע ללקוחותיהם שירות סינון תכנים בסיסי ללא עלות. בנוסף לסינון החינמי, מציעות החברות שירות סינון תכנים מתקדם בתוספת תשלום חודשי כדוגמת פרטנר גארד של פרטנר, Cyber kids של בזק בינלאומי,  Safenet של 012, רשת ביטחון פלטינום של 018 ועוד. הסינון המתקדם מאפשר לנו לשלוט על רמת הסינון, לבחור תכנים לא להצגה, להגביל את זמן הגלישה היומי, לעקוב אחר הגלישה, לזהות מילים פוגעניות מסוימות ולתת להורים התראות בעת שימוש בהן ברשתות החברתיות ובהודעות באפליקציות מסרים.  

בנוסף ישנם ספקי אינטרנט שמציעים לנו שירות אינטרנט בטוח מסונן מראש, לדוגמא אינטרנט רימון אשר מיועד בעיקר לקהל דתי / חרדי ומאפשר לבחור מבין 6 רמות של סינון תכנים לפי בקשת הלקוח. דוגמא נוספת לאינטרנט מסונן מראש היא אינטרנט TOM שמספקת סינון תוכן המיועד בעיקר לילדים ומספקת הגנה על כל רשת ה- WiFi  בבית, הגנה באתרים מאובטחים כמו Facebook, You tube ו-Google, התראות להורים בפייסבוק במקרה של חרם חברתי והטרדות ועוד.

יחד עם הסינונים שמציעים לנו ספקי האינטרנט יש גם אפליקציות הגנה לגלישה בטוחה המיועדות לטלפונים הסלולארים שכידוע עיקר התקשורת של ילדנו עוברת דרכם. בין האפליקציות האלו בולטת Life 360 - אפליקציית איתור שמאפשרת לאחר הורדת האפליקציה להתווסף כחברים עם בני המשפחה וחברים שלייף 360 מותקנת אצלם בטלפון ובכך לראות היכן כל אחד נמצא בכל רגע נתון. בנוסף ניתן ללחוץ על אזעקת מצוקה שתשלח אות לכל החברים באפליקציה.

אפליקציה נוספת שמספקת לנו שירות הגנה שונה היא Keepers אשר עוקבת אחר ההודעות וההתכתבויות של הילדים בכל הרשתות החברתיות כגון Whatsapp, Snapchat, facebook ועוד. האפליקציה מנטרת הודעות בעלות תוכן פוגעני (פדופיליה, אלימות מילולית, חרם, סמים או גזענות וכד') ושולחת התראה בזמן אמת להורים. בנוסף Keeper מאפשרת איתור מיקום של הילד ודיווח על מצב הסוללה.

עוד אפליקציה דומה היא Bosco – פיתוח ישראלי, אפליקציה אשר מנטרת שינויים חריגים בשימוש של הילד בטלפון, תמונות בעייתיות שהילד מקבל או שולח, קבלה או דחייה של מספרי טלפון זרים, חריגה מהמסלול הקבוע בין הבית לבית הספר או המתנ"ס, הסרה של הילד כחבר על ידי אחרים מאפליקציות חברתיות ועוד ושולחת להורים התראה על כך. בוסקו היא אפליקציה מתונה שאינה מאפשרת להורים מעקב קבוע אחר כל תנועה והודעה בטלפון של הילד אלא רק מעקב על חריגות ומצבים הדורשים את התערבות ההורה. 

 

 
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט

תגובות