דלג לתוכן

כך תבחרו מסלול גלישה כשר

כיצד לבחור חבילת סלולר שתתאים הן לצורכי השימוש והן לאורח החיים הדתי הרצוי? כל העצות בכתבה הבאה.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

דצמבר 18

עבור הציבור החרדי, שימוש במכשיר טלפון סלולארי רגיל מהווה אתגר מבחינת ערכית ומוסרית, שכן טלפון סלולארי רגיל חושף את המשתמש לתכנים שאינם צנועים, כולל תמונות וסרטונים, ומאיים לגרום לחילול השבת. בכדי להימנע מאלו ועוד, מעדיפים חרדים ושומרי מצוות רבים להשתמש במכשירי טלפון סלולארי כשרים, שמסלול הגלישה שלהם מותאם לצרכיו של הלקוח החרדי. מאמרנו ידון בסוגיות על פיהן כדאי לבחור את מסלול הגלישה הסלולארית שלך.

חסימת  גלישה

הגלישה באינטרנט חושפת את המשתמש לאינספור מודעות ופרסומות, וגם אם כל עניינך הוא דברים שברומו של עולם, יוצגו בפניך אינספור פרסומות שאדם חרדי לא היה רוצה להיחשף אליהן. תנאי חשוב לבחירת מסלול סלולארי כשר הוא חסימת הגלישה. החסימה כוללת חסימת משחקים, חסימת מספרים של שירותים שונים שאינם צנועים, ועוד.

חסימת סמס

מסרוני סמס כוללים תמונות. ותמונות, כידוע, עלולות להכיל תכנים לא צנועים. מסיבה זו, כאשר באים לבחור מסלול גלישה כשר, בררו מה כולל המסלול מבחינת מסרוני סמס. אם אתם מעוניינים להימנע מכל אפשרות של חשיפה לתכנים לא הולמים, בחרו חבילה שבה מסרוני הסמס חסומים לחלוטין.

חסימת גלישה בשבת

שמירת השבת היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת מסלול הגלישה הכשר שלכם. חשוב לוודא שהגלישה בשבתות חסומה, ושלא ניתן יהיה להוציא או לקבל שיחות בשבתות מן המכשיר. לעתים חבילת גלישה כשרה אינה כוללת גלישה בעת כניסת שבת ועד לצאת שבת, אך ניתן להוציא ולקבל שיחות מן מהמכשיר בשבתות. ואז, בנוסף לחילול השבת, אתם עלולים למצוא עצמכם מחויבים בנוסף גם בסכומי כסף גבוהים במיוחד.

אישור ועדת הרבנים

זה כמעט מובן מאליו, ובכל זאת נציין, שבבואכם לבחור מסלול גלישה כשר, יש לוודא שהחבילה מאושרת על ידי ועדת הרבנים.

פרטים טכניים

בסוף דברינו, כמה עצות שימושיות:

  • ודאו שהסים הכשר מתאים למכשיר שלכם, חבל לרכוש חבילת גלישה כשרה, ולגלות בדיעבד שבכדי להשתמש בה יהיה עליכם לרכוש מכשיר טלפון חדש.
  • משך המסלול – כדאי לרכוש חבילה שאינה מוגבלת בזמן, ובכל מקרה, בדקו את תוקף המסלול. מסלול גלישה מוגבל בזמן מחייב אתכם לנקוט בפעולות על מנת שהטלפון שלכם ימשיך להיות כשר. זה יכול לעלות לכם בכסף ועוגמת נפש. 
  • עלויות – כמובן לבצע השוואת מחירים, לקבל כמה הצעות, ולבחור את המסלול המשתלם עבורכם ביותר.

להתקדם ולשמור על אורח חיים דתי

מהפיכת הסלולארי והאינטרנט שינתה את חיינו, והפכה כמעט כל מידע לזמין בכל מקום ובכל שעה. ככל דבר, לזמינות המידע יתרונות וחסרונות כאחד. עבור אדם חרדי, שטף הגירויים והמסרים המתקיפים את משתמשי הטלפון הסלולארי הוא בעייתי, מיותר, ונוגד את אורח החיים הצנוע אליו הוא מחויב. מסלול גלישה כשר מאפשר לחרדים להשתלב בעולם המודרני מחד, ולשמור על אורח חיים צנוע מאידך. האיזון בין אמונה, מסורת, אורח חיים צנוע, ובין השתלבות במרחב העסקי וצעידה עם הקדמה הטכנולוגית הוא משימה עדינה ומורכבת, שמסלול גלישה כשר הוא אחד מהפתרונות והכלים לעמוד בה בהצלחה.

תגובות