דלג לתוכן

השוואת מחירים המדריך לחיסכון בהוצאות התקשורת

בכתבה הבאה אספנו עבורכם את ההדגשים החשובים ביותר שיש להתייחס אליהם בהשוואת מחירי תקשורת, כדי שתוכלו לבחור את החבילה המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם.

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

דצמבר 18

כשאנחנו באים להשוות מחירים, הדבר הראשון שנסתכל עליו הוא המחיר – כמה שיותר נמוך, יותר טוב! האומנם? לא מדויק ולפעמים אפילו רחוק מהאמת. 

הצעה משתלמת וכדאית, היא כזו שלוקחת בחשבון את כל הפרמטרים החשובים והנחוצים לנו כצרכנים, בנוסף לפרמטר המחיר. לכן כשאתם עושים השוואת מחירים של חבילות תקשורת באתר, יש לכם אפשרות לבחור את הפרמטרים החשובים לכם בסרגל ההשוואה החכם – למשל נפח הגלישה, מהירות אינטרנט, פופולאריות החבילה, חבילות לסטודנטים, למשפחות, לעסקים ועוד. כך יוצגו בפניכם אך ורק החבילות הרלוונטיות לכם, בסדר עולה – מהזולה ביותר ועד הכי יקרה. 

בכתבה הבאה אספנו עבורכם את ההדגשים החשובים ביותר שיש להתייחס אליהם בהשוואת מחירי תקשורת, כדי שתוכלו לבחור את החבילה המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם.

השוואת מחירים בתחום הסלולר

אולי יותר מכל תחום תקשורת אחר, הסלולר ידע את התהפוכות הגדולות ביותר בשנים האחרונות ומכל הבחינות - בירידת המחירים, בשיפור השירות ובהיצע השירותים המתקדמים. הסיבה לכך נעוצה גם בהתפתחות הטכנולוגית, אבל בעיקר בתחרות הצמודה בין הספקיות הרבות אשר פועלות בשטח. אחרי שנדמה שכבר אין לאן לרדת מבחינת מחיר, התחרות עברה מזירת המחירים לזירת השירותים. כך למשל ניתן למצוא חברות סלולר המנסות למשוך אליהן לקוחות באמצעות חבילות גלישה נכבדות, חבילות חו"ל כלולות במנוי החודשי, מסלולים מיוחדים למשפחות, לסטודנטים, שירותי תוכן מתנה, מחיר קבוע לתקופות ארוכות ועוד. 

נקודות למחשבה לפני השוואה:

 • הרגלי הצריכה. הגדירו את הצרכים שלכם בהתאם להרגלי השימוש האישיים שלכם: נפח הגלישה, חבילות שיחות בארץ/לחו"ל/מחו"ל, כיסוי קליטה.
 • הרגלי הגלישה. מי שמרבה לצרוך תכנים באמצעות הנייד, חשוב שיבחר חבילת סלולר הכוללת חבילת גלישה נכבדת ויבדוק האם יש הטבות גלישה נוספות כגון: גלישה ללא הגבלה באפליקציות נבחרות, תוספת ג'יגה מתנה ועוד.
 • בטחון ברשת. בררו האם לספק שבחרתם יש שירותי הגנה וסינון תכנים. חברות רבות מציעות שירותי הגנת סיייבר כלולים בחבילה כהטבה, או בתוספת תשלום סמלי. ישנן ספקיות המציעות הגנה סייבר וסינון תכנים לילדים בדרגות הגנה שונות וכמו כן, מסלולים כשרים לציבור הדתי.
 • תאריך תפוגה. לפעמים תתקלו במחיר אטרקטיבי במיוחד, אבל לזמן קצר שלאחריו מחיר החבילה קופץ ושוב תאלצו לצאת למסע חיפושים אחר החבילה הנחשקת. ביום תוכלו בקלות למצוא חבילות ארוכות טווח של שנתיים-שלוש ומעלה ולהוריד לעצמכם את הדאגה הזו מהראש.
 • מתנות משתלמות. מספר חבילות כוללות מתנות למצטרפים כגון: זיכוי כספי לרכישת אביזרים או לשופינג בכרטיס נטען, מנוי חינם לשירותי תוכן כמו אפל מיוזיק ועוד. ספקיות סלולר מסוימות יציעו לכם את כרטיס הסים בחינם ומשלוח חינם עד הבית. 
 • שירותי תוכן מוזלים. מספר חברות סלולר מציעות חבילות משולבות (בתוספת תשלום מופחת) הכוללות גם שירותי תוכן באמצעות אפליקציה לנייד, ביניהן תוכלו למצוא את נקסט טיוי המוצעת בחבילות הסלולר של הוט מובייל ונקסט מובייל, פלאפון בוקס להשאלת ספרים ועוד.
 • משפחות נהנות יותר. ילדים זו שימחה, אבל גם הוצאה לא קטנה. במרבית חברות הסלולר תוכלו למצוא מחיר מוזל לשני מנויים ומעלה מאותה המשפחה.

השוואת מחירים בתחום האינטרנט

ישנן שתי אפשרויות להתחבר לשירותי האינטרנט ולכן יש שתי דרכים שונות להשוואת מחירי אינטרנט:
1. להשוות ולבחור ספקית אינטרנט בנפרד מתשתית האינטרנט.
2. לבחור ספק ותשתית במסגרת חבילה משולבת – דאבל או בנדל.

אז לפני שאתם ניגשים למלאכת השוואת המחירים, תבחרו באיזו מהדרכים אתם מעוניינים לקבל את שירותי האינטרנט שלכם – האם מכל ספק בנפרד או במסגרת חבילת דאבל/בנדל.

חשוב לזכור! אם החלטתם לקחת ספק ותשתית בנפרד, תוודאו ששתי החבילות במהירות זהה, אחרת תגלשו במהירות הנמוכה מבין השתיים.

נקודות למחשבה לפני השוואה:

 • הרגלי הגלישה היקף השימוש שלכם ברשת האינטרנט ואופן השימוש, משמעותיים לסוג החבילה שתבחרו. אם ברשותכם מכשירים רבים אשר נתמכים ברשת כגון שידורי טלוויזיה, טאבלטים, מחשבים אישיים וטלפונים ניידים, תצטרכו חבילה עם מהירות גבוהה ונתב מתקדם אשר מסוגל להתמודד עם ריבוי מכשירים. 
 • ציוד קצה והתקנה יש חברות שישאילו לכם את ציוד הקצה בחינם לכל התקופה או לחלק ממנה, חלק ייגבו דמי שכירות חודשיים ובמקרים אחרים תאלצו לרכוש את הציוד. כמו כן יש חברות שיתקינו את התשתית בחינם ובאחרות תאלצו לשלם. 
 • תשתית חזקה לתשתית האינטרנט משמעות קריטית בקיבולת המידע שזורם אליכם למשל בשירותי הטלוויזיה בסטרימינג (בפרט באיכות גבוהה של HD ו-4K) אבל בעיקר בהזרמת המידע מכם החוצה, למשל בשליחת קבצים גדולים, בשיחות ווידאו ובמשחקי רשת. לחלק מספקיות האינטרנט קיימות תשתיות סיבים אופטיים (באזורים מוגבלים), המאפשרות הזרמה וקיבולת מידע בנפחים גבוהים ובמהירויות הנעות בין  200Mb-1000Mb. 
 • תאריך תפוגה כאשר אתם עורכים השוואת מחירים, זכרו שהמחיר שקיבלתם הוא למצטרפים חדשים ותוקפו בדרך כלל לשנה עד שלוש ויש גם למספר חודשים בודדים.
 • בנדל או דאבל? אם החלטתם לקחת ספק ותשתית מחברה אחת, תוכלו לעשות זאת באחת משתי דרכים: באמצעות חבילת דאבל מאחת מספקיות האינטרנט ואז תוכלו להתנהל באופן קבוע מול ספקית האינטרנט בלבד. או באמצעות בנדל מאחת מחברות התשתית, אבל אז לאחר השנה הראשונה החבילה "מתפרקת" והתשלום מתפצל לשתי חברות – תשלום אחד לספק והשני לתשתית. 
 • זו זכות לתת שירות! אם היינו חיים בעולם מושלם, האינטרנט היה עובד מהר, רצוף וללא תקלות. אבל אנחנו לא, עד אז כדאי שלחברה שתבחרו יהיה מרכז שירות טכני יעיל, זמין ואדיב.
 • שדרוגים, הרחבות ומתנות בררו עם ספק האינטרנט אילו הרחבות לשירות תוכלו לקבל, למשל: שירותי גיבוי בענן, שירותי הגנת סייבר ואנטי וירוס, שירותי הגנת ילדים ברשת, אנטי ספאם, תיבת דוא"ל וכד'. לכל אילו משמעות גדולה באיכות השירות ובטיב החבילה, גם אם זה כרוך בתוספת של מספר שקלים לחבילה.

השוואת מחירים בתחום הטלוויזיה

עוד תחום שעבר מהפכות בשנים האחרונות משוק הנשלט ע"י שתי חברות, לשוק עם היצע גדול ומגוון של שירותי תוכן – הן בתכנים עצמם והן בטכנולוגיה שפרצה את גבולות הקופסא (מכשיר הטלוויזיה). לפני שתפנו להשוואת מחירי הטלוויזיה וחיפוש אחר הספק הנחשק, כדאי ללמוד קצת את התחום הדינאמי של הטלוויזיה ולהתעדכן תדירות בחידושים האחרונים ויש לא מעט כאלה.

נקודות למחשבה לפני השוואה

 • התוכן הוא המלך. בשלב הראשון הגדירו לעצמכם על אילו תוכניות וערוצים לא תוותרו בעד שום הון שבעולם. זהו השלב הראשון ואולי הכי משמעותי בבחירת ספק טלוויזיה - אין שום תועלת בחבילת טלוויזיה ממש זולה, אם בסופו של יום אין לכם במה לצפות.
 • הרגלי הצפייה. מכשירי הטלוויזיה הם עדיין אמצעי הצפייה הנפוץ והפופולארי ביותר, אבל במקביל נרשמת עלייה חדה באחוזי הצפייה במסכים הניידים ובמחשב באמצעות אפליקציות התוכן ויש לכך יתרונות כלכליים ברורים – חיסכון בהשכרה/רכישה של ממיר או סטרימר וחיסכון בדמי התקנה ושליחות. חלק מאפליקציות התוכן ניתנות לצפייה גם מטלוויזיה חכמה, ללא צורך בהתקנת ציוד קצה.
 • טלוויזיה זו לא חתונה. פעם כדי להתנתק מספק הטלוויזיה, היינו נאלצים להמתין על הקו, אח"כ לעבור מסע שכנועים ופיתויים של נציגי השירות ואם לא נכנענו ללחצים, השלב הבא הוא המתנה לטכנאי שיגיע לנתק את הציוד (בשעות העבודה כמובן). לכן יותר ויותר חברות טלוויזיה מאפשרות חיבור וניתוק עצמאיים ישירות מהאפליקציה בתהליך פשוט אשר לוקח לא יותר מעשר דקות.
 • מתנות והטבות משתלמות. כמעט לכל ספקית טלוויזיה, יש איזה שפן חמוד בכובע אשר גם לו ערך כספי שיש לקחת בחשבון. כמו למשל תקופת ניסיון חינם, חבילת תוכן נוספת בחינם, שירות הקלטות אוטומטי בענן, VOD חינם, אפליקציות תוכן לנייד, ממיר מתקדם, התקנה וציוד קצה בחינם ועוד.
 • מחיר למצטרפים חדשים או מחיר קבוע? דווקא בתחום הטלוויזיה ובעיקר אצל המפעילות הקטנות ושירותי אפליקציות התוכן, תוכלו למצוא מחיר אחיד לכל התקופה. חברות אחרות יציעו לכם מחיר מבצע למצטרפים חדשים וכאן יש לשים לב מתי המחיר עולה ובכמה.

השוואת מחירים בתחום הטריפל

למה להשוות ולחסוך בתחום אחד, כשאפשר את כולם יחד? חבילות הטריפל מציעות עסקה כוללת של שלושה או יותר משירות התקשורת הבאים: טלוויזיה, ספק ותשתית אינטרנט, טלפון קווי וסלולר. היתרון הגדול של חבילות הטריפל, הוא ריכוז השירותים והחשבוניות אצל ספק אחד בלבד.

נקודות למחשבה לפני השוואה:

 • עסקת חבילה לטוב ולרע.. חשוב לברר האם כל שירותי התקשורת המוצעים בחבילה, קולעים לטעם שלכם ועונים על הצרכים שלם. למשל מבחינת איכות קליטה ונפח גלישה בסלולר, תכנים בטלוויזיה, תשתית וציוד אינטרנט וכד'.
 • מצטרפים חדשים נהנים יותר. גם כאן יש לקחת בחשבון את מחיר ההמשך. כל חבילות הטריפל הקיימות היום, מציעות מחיר הראשוני לשנה הראשונה בלבד. חלק מהחברות יציעו גם את ציוד הקצה בחינם או בהנחה לתקופת ההצטרפות בלבד.

לסיכום ובנימה ממש אופטימית. אל תיבהלו משפע העצות והאזהרות, השוואת מחירים יכולה להיות תהליך ממש קצר ופשוט באתר. בזכות סרגל ההשוואות החכם שלנו תוכלו לבחור ולהשוות את הפרמטרים החשובים לכם ולקבל תוצאות השוואה מדויקות לדרישות שלכם.

כמה זה קל לחסוך!

תגובות