דלג לתוכן

איך לבחור את ספק האינטרנט המתאים ביותר עבורכם?

התחרות בכל הקשור לספקי האינטרנט השונים גדולה מתמיד. בעוד בעבר היו רק מספר חברות גדולות ומצומצמות בכמותן שסיפקו את השירות, נראה שבשנים האחרונות הספקים צצים כפטריות אחרי הגשם. אז כיצד מומלץ לבחור ספק אינטרנט?

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

כשהאזרח בישראל מעוניין לשכור את שירותיה של חברה, לרוב הוא יעשה סקר שוק ברשת או יתקשר למספר חברות על מנת לברר פרטים ולקבל הצעות מספקי אינטרנט שונים כגון בזק בינלאומי אינטרנט או פרטנר אינטרנט. האפשרויות הנפוצות כוללות גם חבילה משולבת עם התשתית או חבילות דאבל וטריפל שאמורות לייעל תהליכים ולהוזיל את המחירים.

שירות ותמיכה זמינים ונגישים 

  • שירות לקוחות מורכב מפרמטרים רבים ושונים. לא מדובר רק בכמה אדיב הנציג בטלפון או אם הסכימו לתת לכם זיכוי כשביקשתם אותו. ניתן לחלק את כל הקשור לשירות ולתמיכה לפרמטרים הבאים:
  • האם קיימת האפשרות לערוך צ'אט עם נציג באתר?
  • עד כמה קל להגיע לנציג ברמת ממשק התפריט הטלפוני?
  • כמה ארוכים זמני ההמתנה?
  • האם קיימת תמיכה טכנית ברמת זמינות 24/7?
  • האם ניתן לבצע פעולות באופן עצמאי בטלפון ובאתר האינטרנט?
  • עד כמה מקיפה התמיכה הטכנית שמגיעה לכם בחבילה?

כל הפרמטרים חשובים ומספקים שירות, תמיכה ואחריות מצד החברה. עשו כמיטב יכולתכם על מנת לאמוד עד כמה השירות שהחברה מעניקה יהיה זמין עבורכם כשתצטרכו אותו. שירות הוא דבר שלרוב לא זקוקים לו, אך כשכן זקוקים לו, זה מתסכל, מייאש וגובה משאבים רבים כאשר צריך להמתין לו זמן רב. ככל שמערך השירות והתמיכה יעיל יותר, כך החבילה טובה יותר עבורכם. 

גלישה מהירה

וודאי שיש לבדוק מה המהירות שתקבלו, ויותר מכך – מה ההתחייבות למהירות גלישה מינימלית מצד החברה. במידה ואתם מבצעים גלישה בתדירות גבוהה, ונכנסים לאתרים רבים כגון אתרי תדמית למיניהם וחנויות וירטואליות – אתם רוצים לחסוך בזמן ולאפשר גלישה זורמת ומהירה. אם אתם מבצעים קניות ברשת, חנות אינטרנטית מהירה תקל עליכם באופן ניכר במהלך הרכישה. מעבר לכך, לא רק מהירות ההורדה חשובה, אלא גם מהירות ההעלאה, וזה דבר שאנשים רבים אינם מודעים אליו. 

שירותים נלווים

האם הספק מספק לכם לא רק גלישה, אלא גם שירותים נלווים כגון שירותי אנטי וירוס או שירות סינון אתרים? אם אלו דברים שחשובים לכם – חשוב שתבדקו אותם. שירותי סינון יכולים לעזור מאוד למי שיש לו ילדים בבית ורוצה לנטר ולהגביל את הגלישה שלהם. אנטי וירוס חשוב לכולם. קיימים שירותים נלווים אחרים שיכול להיות שתהיו זכאים לקבל כחלק מהחבילה, ובהחלט כדאי לבדוק את זה. 

נתב אינטרנט

במידה ומדובר בחבילת באנדל המשלבת בין ספק לתשתית, חשוב לבדוק איזה נתב תקבלו, מה איכותו, מה טווח הקליטה שלו ובאיזו מהירות גלישה מקסימלית הוא תומך. כמובן שאם אתם צריכים לשלם על נתב בנפרד או לרכוש אחד בעצמכם – גם בזה יש להתחשב. 

מחיר

המחירים היום מאוד אטרקטיביים ואינם גבוהים על פניו. שימו לב שניתן להתחבר לספק ותשתית בנפרד, או לשני השירותים יחד, דבר שלרוב מוזיל את העלות הכללית.

תגובות