טסים לחו"ל? ככה תבחרו חבילת סלולר משתלמת!

איך תדברו ותגלשו בחינם? האם עדיף לקחת חבילת שיחות וגלישה מספק הסלולר שלכם או סים מחברה אחרת, או אולי בכלל סים מקומי? אספנו בשבילכם את כל פתרונות התקשורת שיעזרו לכם להחליט איך לשמור על קשר. טיסה נעימה!

 

יולי 2018, רונית רוזנאי אבן הר מערכת "כמהזה?"

* כל הנתונים בסקירה זו נכונים ליולי 2018

חופשה בחו"ל זה זמן נפלא להתנתק מהלחץ, מהעבודה, מעבודות הבית ובכלל מהשגרה, אבל לא מהחברים ומהמשפחה (אולי בעצם טיפ-טיפה) ובטח שלא מהאינטרנט וממקורות המידע שכבר מזמן הפכו לכלי הכרחי בכל טיול. לא ברור איך הסתדרנו בעבר בחו"ל בלי שיחות וגלישה, אבל היום כמעט בלתי אפשרי לטייל בלי חבילת תקשורת שתחבר אותנו למגוון שירותים חיוניים למטייל הממוצע: ניווט, הזמנת מלונות, מסעדות וכרטיסים לאטרקציות, שעות פתיחה, מסלולי טיולים, שיחון ועוד. 

אם תחליטו שאתם מעוניינים לערוך השוואה בין חבילות התקשורת לחו"ל, מהר מאוד תגלו שזוהי משימה כמעט בלתי אפשרית שכן לכל חבילה תוקף שונה - מיום אחד בודד ועד חצי שנה וכן הטבות ותנאים משתנים. 

אלו חלק מההטבות אשר מציעות חברות התקשורת במסגרת רכישת חבילת חו"ל - שימו לב שלכל חברה הטבות שונות ויש לברר מה הן, מול החברה ממנה רכשתם את החבילה:
- שיחות נכנסות מהארץ ומהעולם בחינם וללא הגבלה.
- גלישה חופשית באפליקציית הניווט WAZE וברשתות חברתיות נבחרות. 
- חבילות משפחתיות מוזלות.
- תשלום מראש למניעת חריגת שימוש.
- חבילות גלישה במודל של "לא גלשת לא שילמת".
- שיחות מקומיות בחינם.

לפני הרכישה, חשוב לשים לב לתנאי החבילות הבאים:
- האם החבילה במודל של "מחיר הידוע מראש" וכוללת דקות שיחה/SMS (בהגבלה כמובן).
- האם החבילה ללא הגבלת זמן שיחה/SMS ותחויבו עבור כל דקת שיחה בתעריף מוזל. 
- האם בחבילה שרכשתם יש הקצבה יומית של נפח הגלישה.
- בחבילות שתיקחו ממפעיל הסלולר, תעריף שיחה מקומית במדינת היעד יקר משמעותית משיחה לארץ. 
- מה קורה בחריגה מהחבילה והאם יש אופציה להרחבה או שתאלצו לרכוש חבילה נוספת.

בסקירה שלפניכם ריכזנו את כל אפשרויות התקשורת בחו"ל, היתרונות והחסרונות של כל אופציה ואת השאלות החשובות שכדאי לכם לשאול לפני רכישת החבילה.

להשוואת מחירי חבילות שיחות וגלישה מחו"ל

מסלול הכל כלול – גם בארץ, גם בחו"ל

תחרות הסלולר בין 13 מפעילות הסלולר הישראליות, מתחילה לגלוש גם לתחום השיחות מחו"ל וכבר עכשיו ניתן למצוא חבילות סלולר המציעות גם חבילת גלישה ושיחות מחו"ל, כלולה בחבילת הסלולר החודשית. חבילות אלו מצוינות עבור אלו אשר מרבים לצאת מהארץ - כך הם לא צריכים לרכוש חבילה נפרדת בכל נסיעה.

חבילות גלישה ושיחות 

מבין כל ההצעות המפורטות בסקירה, חבילה הכוללת גם גלישה וגם שיחות היא האופציה המקיפה ביותר, אך עלולה גם להיות יקרה יותר - כמובן שתלוי במספר הימים, במדינת היעד, בנפח החבילה ובדקות השיחה והמסרונים. מחירי החבילות נעים בין 19.90 לחבילת גלישה יומית ועד 359 ₪ עבור חבילה ל-30 יום. שימו לב שבחלק מהחבילות מספר הדקות והמסרונים קבוע מראש ובחלקן תשלמו את מחיר הבסיס ותחויבו בנפרד על כל שיחה והודעת SMS (בתעריף מוזל). 

חבילות שיחה ו-SMS בלבד

האופציה הזו מצוינת למי שנוסע למדינה/אזור בהם לא ניתן לגלוש על גבי הרשת הסלולרית המקומית, או לכאלה שמעדיפים לא להפעיל מצב גלישה ולהסתמך רק על רשת ה-WiFi. חברות סלולר מסוימות מציעות אופציית גלישה בנוסף, במודל של "לא גלשת, לא שילמת". חברות סלולר אחרות לא מאפשרות לרכוש חבילת שיחות בלבד, אלא בתנאי שרכשתם כבר חבילת גלישה.
שימו לב, ישנם שני מודלים של חבילות שיחה:
1. מחיר ידוע מראש - חבילות אשר כוללות במחיר את דקות השיחה והמסרונים (בהגבלה כמובן)
2. חבילות ללא הגבלת זמן שיחה או SMS, עם חיוב בתעריף מוזל עבור כל דקת שיחה/ SMS.

חבילות גלישה בלבד, או עם תוספת תעריף שיחות מוזל

היום כשבכל רשת חברתית ובוואטסאפ ניתן לבצע שיחות קוליות, אפשר להסתדר גם בלי חבילת שיחות – בטח ילדים ונוער שזוהי במילא דרך ההתקשרות המועדפת עליהם. אם החלטתם לרכוש חבילת גלישה בחו"ל בלבד, מומלץ לברר האם ישנה אופציה לרכוש בנוסף חבילת שיחות מצומצמת, או לבצע שיחות בתעריף מוזל - רק למקרה שתאלצו לבצע שיחות. 

רכישת כרטיס סים מקומי או בחו"ל

כרטיסי סים לחו"ל ניתן לרכוש מחברות סלולר ישראליות (כיום רק מפלאפון או 019), מחברות שיחות וגלישה ישראליות (אומניסים, סים זול, בי גלובל,  Telaway ועוד) או ממפעילות סלולר מקומיות בחו"ל. גם כאן, בדומה לחבילות חו"ל של חברות הסלולר, יש באפשרותכם להרכיב לעצמכם את החבילה לפי זמן הנסיעה, נפח הגלישה ודקות השיחה.
יתרונות: 
- לכרטיסי הסים מספר יתרונות שהבולט בהם הוא מחירם הזול יחסית. עם כרטיסי סים מסוימים, אף תוכלו ליהנות משיחות נכנסות חינם מהארץ ומשיחות יוצאות מקומיות בחינם.

- רכישת הכרטיס, אינה כרוכה בתשלום דמי מנוי ובהתחייבות לחברת הסלולר.
- ישנם כרטיסי סים טעונים בשיחות ובנפח גלישה, ללא הגבלת זמן, אשר ניתן לעשות בהם שימוש חוזר במספר נסיעות, עד לניצול הכרטיס. 
- במידה ואתם יוצאים לתקופה ארוכה ותבקרו במספר מדינות, מומלץ לרכוש כרטיס סים מקומי בכל אחת מהמדינות, סיכוי גבוה שהמחיר יהיה זול משמעותית מזה שתרכשו בארץ.
חסרונות:
ברכישת סים מחברות מסוימות, תאלצו להיפרד ממספר הטלפון שלכם באופן זמני ואם אנשי הקשר שלכם יושבים על גבי הסים, תצטרכו ל'שלוף' אותם באמצעות התקנת אפליקציה או באמצעות העברה לכרטיס הזיכרון של המכשיר. 
- חיסרון נוסף שפגשנו אצל חלק מהספקיות - לא ניתן להוות "נקודה חמה" לגולשים אחרים.
- פחות נוח - יש לאסוף את כרטיס הסים או להמתין לשליח ולאחר מכן להחליף את הכרטיס במכשירכם.

בכל מקרה, אם החלטתם לרכוש כרטיס סים ואתם יוצאים לתקופה ארוכה, אל תשכחו להקפיא את מנוי הסלולר שלכם.

בלי חבילה (ובחינם)!

כן, יש גם את האופציה הזו והיא לא רעה בכלל. בעיקר אם במדינת היעד יש רשת WiFi זמינה וחינמית במרחבים הציבוריים והפרטיים. "חבילה" מומלצת בחום לילדים ולטיול ב"ערים חכמות". כל שעליכם לעשות לאתר את רשת הווי.פי הזמינה, לוודא שהיא חינמית ולהתחבר אליה. במקרה זה חשוב מאוד להעביר את המכשיר למצב טיסה, כי גם אם לא גלשתם או חייגתם עדיין תמשיכו לקבל הודעות SMS ושיחות נכנסות וללא חבילה תחויבו בתעריף חו"ל הגבוה.

אופס חרגתי, מה אז? 

גם כאן המדיניות משתנה מחברה לחברה וחשוב לבדוק מראש מול הספקית מה קורה במקרה של חריגה – האם השירות מפסיק מיידית? האם רק הגלישה מפסיקה או שמאטה? האם תחויבו בתעריפי השיחות והגלישה המלאים או שיש תעריפים מוזלים לרוכשים חבילה? האם יש אופציה לרכישת הרחבה או שתאלצו לרכוש חבילה חדשה? 

לסיכום

המלצה שלנו, לבדוק תחילה מול מפעילת הסלולר שלכם אילו חבילות מוצעות – הכי פשוט ומיידי להתחברות, יחסוך לכם הרבה זמן והתעסקויות עם איסוף/משלוח כרטיס הסים והחלפתו ושלא נדבר על החלפת מספר במקרים מסוימים. אם לא מצאתם אצל ספקית הסלולר שלכם את חבילה משתלמת או מתאימה לצרכים שלכם, תמשיכו הלאה. במקרה זה, חשוב שתצמצמו תחילה את האפשרויות ע"י הגדרת הצרכים שלכם והתנאים במדינת היעד - משך השהות, שימושים עיקריים, זמינות רשת ועוד.
טיפ נוסף מאיתנו... למרות שקשה להאריך מראש את היקף שימוש, מומלץ לקחת חבילה שתהיה קצת יותר גדולה ממה שאתה מעריכים על מנת שלא תתקעו ללא אמצעי תקשורת, או לחלופין לבחור חבילה עם אופציה להרחבה, או אופציה לחריגה במחיר מוזל. 
והכי חשוב.. סעו לשלום ותחזרו בשלום!

* כל הנתונים בסקירה זו נכונים ליולי 2018

להשוואת מחירי חבילות שיחות וגלישה מחו"ל


חברות כרטיסי סים מחו"ל

חבילות שיחה וגלישה מחו"ל

we4G חו"ל | we Fly חבילות גלישה בחו"ל

פלאפון חו"ל | גלובל סים | globalsim

פרטנר חו"ל: חבילות מחירים ומבצעים

גולן טלקום שיחות וגלישה בחו"ל: חבילות והטבות

019 מובייל שיחות מחו"ל: מבצעים והטבות

012Mobile שיחות וגלישה בחו"ל: חבילות ומבצעים

סלקום חו"ל: חבילות מבצעים והטבות

הוט מובייל חו"ל: חבילות, הטבות ומבצעים

012: כרטיסי חיוג מחו"ל לישראל

רמי לוי תקשורת בחו"ל: חבילות, מחירים והטבות

תגובות