דלג לתוכן

הוזלת עליות של שירותים דיגיטליים

השוואת מחירים של מוצרים דיגיטליים יכולה לחסוך לא מעט כסף בהיבט השנתי. כל המידע בכתבה הבאה

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הממשקים הדיגיטליים שהם חלק בלתי נפרד מחיינו מאלצים אותנו לבחור בין שירות כזה או אחר, לערוך השוואות מחירים ולקבל החלטה חכמה – שעונה על הצרכים האישיים שלנו. גם אם נדמה שעל מרבית השירותים נשלם מחיר פחות או יותר זהה, מפתיע לגלות שאפשר לחסוך במחיר של שירות מסוים, גם אם מדובר בחיסכון קטן. כאשר הוא מתורגם לחודשים ולשנים – ניתן לחסוך לא מעט. 

בחירת שירותי אחסון אתרים איכותיים

אחסון האתר הוא נקודה משמעותית בתהליך הקמת אתר, ואופן האחסון משפיע רבות על חוויית הגלישה כמו גם על מצבים בהם מתרחשת תקלה בשרתים שיכולה לגרום לפגיעה קשה באתר. 
בבחירת שירותי אחסון אתרים, כדאי לערוך השוואת מחירים בין מספר חברות. העובדה שיש כיום מגוון של חברות אחסון והתחרות רבה ביניהן, משחקת לטובתכם. כדי לעשות את זה חכם, ולשלם רק על מה שבאמת חשוב, ערכו השוואת מחירים כשהפרמטרים הבאים לנגד עינכם: 

  • תמיכה טכנית: האם החברה מציעה שירותי תמיכה? ועד כמה שירות הלקוחות הטכני זמין עבורכם במידה ומתרחשת תקלה. 
  • שירותי גיבוי: תקלות עלולות לקרות ללא קשר לחברת האחסון, ולכן אל תוותרו על שירותי גיבוי במצבים של תקלות המצריכות שחזור של האתר. במידה והחברה לא מציעה שירות כזה, האתר עלול להיפגע משמעותית בצורה בה לא תוכלו לשחזר אותו. 
  • מיקום השרתים: היכן ממוקמים שרתי החברה? מומלץ לבחור בחברה שהשרתים שלה ממוקמים בארץ. הדבר משפיע על איכות הגלישה באתר. 

לבחור נכון גם באינטרנט

בבחירת ספק אינטרנט ניתן להוזיל את התשלום ולחסוך. אל תתפשרו על שני פרמטרים: התמיכה הטכנית המוצעת – חשוב שהיא תהייה טובה וזמינה, ומהירות הגלישה – אל תתפתו לבחור בספק אינטרנט המציע מחיר נמוך, אך עבור מהירות גלישה נמוכה. הנה כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לחסוך בעלויות:

  • בעת ההרשמה: בידקו האם החברה מעניקה הטבה לנרשמים דרך אתר האינטרנט שלה, במקום להירשם דרך נציג טלפוני. 
  • בידקו את החשבונית: אל תתעצלו לעבור על החשבוניות שאתם מקבלים מספק האינטרנט. ייתכן ותגלו שאתם משלמים על שירותים נוספים שאינכם זקוקים להם ושאתם יכולים לקבל אותם ללא עלות. 
  • השוו מחירים: ניתן להשוות בקלות את המחיר שספקיות האינטרנט השונות מציעות, ולכן מפעם לפעם ערכו השוואה ובידקו האם המחיר שאתם משלמים הוא גבוה ביחס למהירות הגלישה שלכם. 

שירותי מוזיקה בסטרימינג

יותר ויותר שירותי סטרימינג נכנסים לחיינו בשנים האחרונות, גם את עלויות השימוש בהם ניתן להוזיל באמצעות השוואה נכונה.

השירותים השונים נבדלים בממשק שלהם, בכמות השירים שניתן לאחסן ואף באיכות הסאונד שלהם. איך נוזיל עלויות?

  • חודשי התנסות: בידקו אם שירות הסטרימינג מציע תקופת התנסות ללא עלות.
  • מנוי חינמי: שירותי מוזיקה שונים מציעים מנוי חינמי, שמציג גם פרסומות. אם אתם לא משתמשים "כבדים" בשירות והפרסומות לא מפריעות לכם, תוכלו להשתמש במנוי זה.