דלג לתוכן

ככה תנקו ותשפרו את ביצועי הסמארטפון שלכם

גם את הטלפון הסלולרי שלנו צריך לתחזק, איך להעלות את מהירות הפלאפון? איך לפנות זיכרון? איך לנקות את המטמון? טיפים חשובים לשיפור הביצועים והארכת החיים של הסמארטפון

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

פברואר 2018, רונית רוזנאי אבן הר מערכת "כמהזה?"

האם ידעתם, שמדי יום הסמארטפון שלכם צובר "לכלוך" אשר מקשה עליו בגלישה, בעדכון התוכנות, בזיכרון ואפילו בפעולות פשוטות כמו חיפוש אנשי קשר? אל תתעלמו ממנו, גם ככה הוא עובד קשה כל היום.. בכמה פעולות פשוטות תוכלו לצחצח את הסמארטפון שלכם ולעזור לו לעבוד כמו חדש. נתחיל?

1. מטמון זה לא אפיקומן! לאורך זמן, המכשיר שלכם אוגר מטמונים ותאמינו לנו, שום אוצר לא מחכה במטמונים האלה. ההיפך הוא הנכון, המטמונים מכבידים על המכשיר. מה עושים? מתקינים אפליקציה אשר מנקה באפן אוטומטי את כל המטמונים.
2. את המנגינה הזו מוכרחים להפסיק. וגם את סרטוני הוידאו, התמונות, הוואטסאפים וכו'. עברו על התיקיות שלכם במחשב תתחילו למיין: מה שלא בשימוש, לפח! למשל שירים שכבר לא מאזינים להם, תמונות של האחיין מפורים שהגיעו בוואטסאפ, תמונות וסרטונים סתמיים שצילמתם. מה שתרצו לשמור, תעבירו לענן או למחשב. אגב, היום כדי לשמוע מוזיקה כבר לא חייבים להוריד שירים לזיכרון, בשביל זה המציאו את אפליקציות המוזיקה.
3. מתי בפעם האחרונה השתמשתם באפליקציה הזאת? כן, ההיא שתקועה לכם שם על מסך הבית ואתם כבר לא זוכרים איך היא מועילה לכם או למה בכלל הורדתם אותה. זה הזמן להעיף אותה! יותר מדי אפליקציות=פחות זיכרון=ירידה בביצועי המכשיר. 
4. לאספנים בלבד! אם ממש קשה לכם להיפטר ממאגרי המידע העצומים שאספתם, כן יש כאלה, מכירים כמה מהם אישית.. אין ברירה, התקינו כרטיס זיכרון נוסף והעבירו לשם את המחסן.
5. הישארו מעודכנים. אם ממתין לכן עדכון גרסה, אל תהססו להוריד אותו – אתם עוד תודו לנו על כך. כל עדכון גרסה מתקן לכם באגים ישנים ומשפר את ביצועי המכשיר.
6. פתרון יום הדין. כלום לא עזר, המכשיר מקרטע ונע בכבדות? אין מנוס, צריך לנקוט בפעולות החייאה. לפני שאתם פונים ללחוץ על "איפוס להגדרות יצרן", דאגו לגבות את כל המידע החשוב (רק החשוב כן?) שהצטבר במכשיר: שירים, תמונות, סרטונים, מספרי טלפון, יומן, תזכורות, פתקים, תכתובות. לאחר האיפוס, המכשיר שלכם יהיה כמו חדש.

 

תגובות