דלג לתוכן

איך לתכנן את תשתית התקשורת בדירה חדשה

בין כל הדברים שצריך לחשוב עליהם בדירה חדשה, חשוב להשקיע גם בתכנון תשתיות תקשורת יציבות ואיכותיות

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

כל דירה חדשה זקוקה לתשתיות תקשורת יציבות ואיכותיות. כדי לתכנן תשתיות מסוג זה מומלץ לשים לב למספר שיקולים:

א. כמות המחשבים בדירה – ככל שכמות המחשבים בדירה גדולה יותר, כך עולה הצורך בתשתית תקשורת מסיבית יותר שמסוגלת להתמודד עם העומס הכבד. את תשתית התקשורת יש להתאים לכמות המחשבים על פי המצב הנוכחי בבית תוך התייחסות לצרכים בעתיד. כמו כן, צריך להביא בחשבון את הפערים הקיימים בין השימוש במחשבים בין הורים וילדים.

ב. סוג הרשת – תשתיות תקשורת צריכות להכיל את כל התנועה והתעבורה באינטרנט. על מנת לעשות את זה צריך להתאימן לסוג הרשת. לקוחות פרטיים בוחרים בדרך כלל תשתית וספק אינטרנט לפי שיקולי מחיר אבל ישנם גם בתים ודירות שבהם הדגש הוא על קצב העברת הנתונים והמקצועיות, ואלה הם פרטים שתלויים ישירות בהתקנה ובתכנון של התשתית.

ג. אופי השימוש – בכל בית פרטי משתמשים ברשת האינטרנט באופן שונה. ישנם לקוחות פרטיים אשר גולשים ברשת על מנת לעקוב אחרי תכנים בלבד, ולעומתם אחרים שמבצעים הורדות והעלאות באופן אינטנסיבי ועל בסיס יומי. מומלץ שאופי השירות יתאים לסוג התשתית ולקבוע את ההשקעה הכלכלית והתכנון.

מי מתכנן תשתיות בבתים פרטיים?

לקוחות פרטיים לא יכולים לבצע לבד את התכנון של תשתיות תקשורת. הדבר כרוך בהתייחסות לפרמטרים רבים ומחייב מעורבות מקצועיות מן הרגע הראשון. ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע באשר לתכנון תשתית תקשורת עבור בית חדש, או להחליף את התשתית הקיימת בדירה שכורה. הרבה תלוי בלוח הזמנים שאותו הלקוח מציב ובדרישותיו. בכל מקרה, התקנה של התשתית דורשת גם התייחסות לשיקולי הבטיחות.

שירותי תכנון תשתיות תקשורת לבתים כוללים ביצוע של הפעולות הבאות:

חיבור של נקודות קצה
בניית ותכנון של ארון תקשורת לדירה או בית פרטי
בדיקות לסיבים אופטיים
התקנת ציוד הקצה וסוגי מחשבים
בנייה של רשתות אלחוטיות מאובטחות ומנוהלות

לסיכום , בעידן המודרני לא ניתן לוותר על תשתית תקשורת יציבה בתוך הבית. התשתית צריכה להיות מתוכננת מראש באופן מקצועי, תוך התייחסות מרבית לשיקולי המפתח.

נכתב באדיבות אתר www.onmap.co.il