דלג לתוכן

אינטרנט סלקום פייבר

תשתית הסיבים האופטיים של סלקום יוצאת לדרך. באוגוסט 2017 החלה חברת סלקום בניסוי חיבור תשתית האינטרנט באמצעות סיבים אופטיים ובתחילת 2018 השיקה את השירות לראשונה בפתח-תקווה

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

ינואר 2018, מערכת כמהזה

סלקום מעוניינת להתנתק מהתלות בחברות בזק והוט ולהציע ללקוחותיה תשתית מתקדמת עצמאית. לשם כך החלה בפריסת תשתית אינטרנט של סיבים אופטיים המאפשרת גלישה במהירויות גבוהות. במהלך ניסיוני, פרסה סלקום את התשתית בפתח תקווה בשנת 2017, ובתחילת שנת 2018 החלה בשיווק ובפרסום התשתית לתושבי העיר פ"ת. במקביל להרצת התשתית העצמאית, בוחנת סלקום את האפשרות לרכישת מיזם IBC של חברת החשמל.

יתרונות הסיבים האופטיים 
הסיבים האופטיים מאפשרים גלישה מהירה מאוד, העברת נתונים בקצב גבוה במיוחד – עד  1000Mbps. ובנוסף תשתית סיבים אופטיים מסוגלת לתמוך בעשרות מכשירים המחוברים במקביל (סלולאר, טלוויזיה, מחשב, מצלמות רשת ועוד). מדובר ביתרון גדול למי שמעוניין להתחבר לספק טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט.

חבילות סלקום פייבר

חבילות ומחירים

כל החבילות כוללות תשתית וספק אינטרנט של חברת סלקום, נתב אינטרנט ללא תוספת תשלום, התקנה חינם ושירות תמיכה טכנית 24/7.

חבילת סלקום Fiber עד 1Gb (ספק ותשתית סיבים אופטיים של סלקום)

אינטרנט סיבים אופטיים
מהירות הורדה עד 1Gb
מהירות העלאה עד 100Mbps
נתב - חודשיים ראשונים ללא עלות
חודשיים ראשונים חינם!
119.00 לחודש

פרטים נוספים:

  • הצטרפות לסיבים אופטיים בהתאם לציוד ובאזורי פריסת התשתית

חבילת סלקום Fiber עד 600Mb עם מהירות העלאה עד 100Mb (ספק ותשתית סיבים אופטיים של סלקום)

אינטרנט סיבים אופטיים
מהירות הורדה עד 600Mbps
מהירות העלאה עד 100Mbps
נתב- 25 ש"ח לחודש
3 חודשים ראשונים ב-99 ש״ח לחודש!
109.00 לחודש

פרטים נוספים:

  • הצטרפות לסיבים אופטיים בהתאם לציוד ובאזורי פריסת התשתית

כל מה שרציתם לדעת על פייבר סלקום 

מה זה בכלל סיב אופטי?
סיב אופטי למעשה הוא מעין חוט ממש דק, פחות מעובי שערה, שקוף ולרב עשוי מזכוכית. הסיב האופטי מעביר אור מקצה לקצה על פני מרחקים גדולים, מבלי לאבד מעוצמת האור ובשל כך מסוגל להעביר כמויות מידע דיגיטלי אדירות למרחקים גדולים ובמהירות האור (300 אלף ק"מ בשנייה).
היות וטכנולוגיית הסיביים האופטיים מתבססת על שליחת קרני אור, העברת המידע היא חד כיוונית ובשל כך, תשתית הסיבים האופטיים תמיד תגיע בזוגות - לשליחת מידע דו-כיווני.

אבל רגע, מדובר בהעברת מידע ולא בהעברת קרני אור
נכון מאוד. לכן בכל קצה של סיב, מותקנת יחידת המרה אשר הופכת אותות תקשורת חשמליים=מידע, לאותות אופטיים=אור.

מהי מהירות הגלישה באמצעות תשתית הסיבים האופטיים?
עד פי 10 מהטכנולוגיה הקיימת כיום ע"ג כבלים העשויים נחושת - עד 1000 מגה!

ולמה זה טוב?
או, להמון דברים: 
• גלישה מרובת מכשירים – עם רשת הסיבים האופטיים אין הגבלה במספר המכשירים המחוברים לרשת וניתן לגלוש במספר מכשירים במקביל מבלי שתהיה האטה במהירות הגלישה (סלולר, טלוויזיה, מחשב, מצלמות רשת, בית חכם ועוד).
• חווית צפייה משודרגת בטלוויזיה ומכל מכשיר  - יותר ויותר ספקיות טלוויזיה עוברים לשידור באמצעות האינטרנט. שידורי טלוויזיה על גבי תשתית סיבים אופטיים, תבטיח צפייה רציפה מבלי שתהיה מושפעת ממכשירים אחרים הנתמכים על אותה רשת.
• תשתית מושלמת לגיימרים – משחקי הרשת מחייבים תגובה מהירה ומיידית, ללא שהיות. תשתית הסיבים האופטיים מאפשרת חווית משחק סוחפת ומרגשת. 
• תשתית שיאנית בהעלאה ובהורדה של קבצים – תשכחו מהמתנה ארוכה ומורטת עצבים בזמן גיבוי בענן או בהורדת קבצים. עם תשתית הסיבים ניתן לגבות קבצים, להוריד מהרשת או להעלות לרשת במהירות של עד פי 10. כך למשל, תוכלו להוריד סרט באורך שעתיים באיכות HD למחשב בכ-30 שניות בלבד!
• שיחות וועידה ושיחות רשת קולחות – מכירים את זה שהתשובה מגיעה בשנייה איחור וכולם מדברים יחד? או שהתמונה והקול לא ממש מסונכרנים? אז עם תשתית הסיבים אופטיים תשכחו מזה, מובטחת לכם שיחה רציפה וזורמת כאילו נפגשתם פנים אל פנים.

איך ניתן להתחבר לתשתית סופר פייבר של סלקום?
חברת סלקום כבר החלה בפריסת הדרגתית של התשתית החדשה, תחילה בערים המרכזיות ומשם תמשיך לשאר היישובים בארץ. ניתן להתעדכן על מצב פריסת התשתית באתר החברה, או מול נציגי שירות לקוחות סלקום.

אילו חבילות אינטרנט יש על גבי התשתית החדשה?
סלקום מציעה חבילות אינטרנט הכוללות תשתית אופטית וספק במהירות גלישה של 500 או 1000 מגה, בנוסף מציעה חבילות טריפל וקוואטרו הכוללת שירותים נוספים כגון: טלוויזיה, טלפון קווי וסלולר. למידע נוסף על חבילות סלקום סופר פייבר.

שירות לקוחות סלקום שלום
שירות הלקוחות באמצעות הטלפון במספר 3031*, פועל בימים א-ה בשעות 08:00-18:00. בימי שישי וחג, בשעות 08:00-13:00.
שירות הצ'אט האוטומטי של סלקום מספק מענה לשאלות נפוצות ובמידה והצ'ט האוטומטי לא סיפק תשובה לשאלתכם, תועברו לנציג בצ'אט live. הצ'טים פועלים בימים א-ה בין השעות 08:00-17:45 ובימי שישי וחג בין השעות 08:00-12:45.

תגובות