דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי

הרפורמה בטלפון הקווי

משרד התקשורת מחייב את בזק להחכיר למתחרות קווי טלפון במחיר מוזל ומפוקח, כך שיוכלו להציע ללקוחותיהן קו טלפון הפועל על תשתית בזק.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

* כל הנתונים בסקירה זו נכונים ליולי 2017

17/7/17

עדכון: מועד כניסת הרפורמה לתוקף נדחה מעט והיא תכנס לתוקפה ב-30.7. ראשונה שהצהירה שתציע חבילות טלפון ביתי מוזלות היא חברת אקספון. החברה עוד לא פרסמה את המחירים שתציע לצרכנים, אך ההערכה היא שהם ינועו סביב ה- 30-35 קלים לחודש. ייתכן ובשלב הראשון ימכרו קווי הטלפון יחד עם חבילות האינטרנט שכבר נמכרות במסגרת השוק הסיטונאי (לקוחות קיימים יוכלו להוסיף את שירות הטלפון). בהמשך צפויות סלקום ופרטנר להציע את שירותי הטלפון כחלק מחבילות הטריפל שהן משווקות.

23/5/17

עדכון: משרד התקשורת פרסם את מחירון שירותי הטלפון של בזק במסגרת השוק הסיטונאי. המחירים: 16 ש"ח לקו, 1.6 אג' לדקת שיחה יוצאת. פעילות השוק הסיטונאי תחל בתאריך ה-17.7.17.

14/3/17

בדומה למהלך השוק הסיטונאי באינטרנט, אשר בעקבותיו יכולות ספקיות האינטרנט למכור לצרכנים חבילות אינטרנט הכוללת תשתית בזק וספק שלהן, גם פה משרד התקשורת מחייב את בזק להחכיר למתחרות קווי טלפון במחיר מוזל ומפוקח. משמעות הדבר היא, שמלבד העובדה שקו הטלפון הביתי יוזל באופן משמעותי, ספקיות האינטרנט יוכלו למכור חבילות המשלבות אינטרנט וטלפון ביתי המבוסס על תשתית בזק. חשוב לציין כי החברות הגדולות מוכרות כבר כיום חבילות טלפון קווי הפועלות על גבי תשתית האינטרנט (VOB) וכעת יוכלו להציע ללקוחותיהן גם קו על תשתית בזק.

למרות שנדמה כי אף אחד כבר לא מחזיק בקו טלפון ביתי, המציאות שונה. אמנם ניתן לראות ירידה בכמות המנויים בענף, אך מדובר בירידה מתונה יחסית ויש לא מעט משקי בית שעדיין מחזיקים בטלפון קווי. מלבד זאת, לטלפון הקווי יש ערך וחשיבות במגזר העסקי.

רק כדי לסבר את האוזן, בעקבות הרפורמה באינטרנט ניתן כיום לרכוש אינטרנט 100 מגה בפחות מ-70 שקלים, דבר המהווה הוזלה של עשרות אחוזים בהשוואה למחירים שהוצעו לפני הרפורמה. גם בענף הטלפון הקווי פוטנציאל החיסכון הוא גדול. לקוח ממוצע בבזק משלם היום 68 שקלים בחודש (פי 2 מעלות ממוצעת של קו סלולרי...), במסגרת הרפורמה בזק תמכור למתחרות קו בעלות של כ- 16 שקלים (מחיר לא סופי), ואלו ימכרו לצרכנים בכמה שקלים יותר.

הרפורמה כבר מוכנה ורק מחכה לחתימות אחרונות שאמורות להיעשות בימים הקרובים אם לא יהיו הפתעות.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי

תגובות