דלג לתוכן

אילו הוצאות תקשורת בעסק הן הוצאה מוכרת?

הוצאות התקשורת של העסק יכולות להיות מוכרות במלואן או באופן חלקי, וחשוב שכל בעל עסק יכיר למי לפנות ואיך לקבל את החזר המס שמגיע לו.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הוצאה מוכרת בעסק היא הוצאה אשר העסק יכול לקבל עבורה החזר תשלומי מע"מ וקיזוז בתשלומי מס הכנסה. שלא כמו במקרה של שכיר בו מקום העבודה משלם מס שנקבע על פי גובה המשכורת, במקרה של עצמאיים, חישוב המס ותשלומי מס הכנסה הוא מורכב יותר וישנן הוצאות אשר יכולות להתקזז כיוון שהעסק אינו מרוויח את כל הכספים אשר נכנסים אליו, אלא רק לאחר ההוצאות הרבות שלו.

הוצאות התקשורת של העסק

הוצאות התקשורת של העסק יכולות להיות החזקת קו נייד, נייח ואינטרנט. חלק מההוצאות מוכרות במלואן וחלקן מוכרות רק באופן חלקי, וחשוב שכל בעל עסק – גם אחד שמתנהל עם רואה חשבון – יכיר למי לפנות ואיך לקבל את החזר המס שמגיע לו.

טלפון נייח – קו טלפון נייח בעסק מוכר במלואו לצורך חישוב ההוצאות. ההוצאה מוכרת הן לחישוב המע"מ והן לחישוב תשלומי מס הכנסה. 
קו טלפון נייד – אלא אם יש לעסק שני קווים, אחד שמשמש רק את העסק ואחד שמשמש את בעליו באופן אישי, אז החישוב יהיה חלקי בלבד. כאן, בשנת 2008 נכנסה הגמשה בעניין ועסק אשר אין לו קו טלפון נייח יוכל לבקש לקבל בעבור הקו הנייד החזר מלא.
אינטרנט – בכל עסק יש חיבור לאינטרנט, ואפילו לאחר רפורמת המחירים בשוק התקשורת מדובר בהוצאה כלכלית. זו הוצאה מוכרת ב-100% הן לצורך תשלומי המע"מ והן לצורך תשלומי מס הכנסה. 

מה לגבי עסקים הפועלים מהבית?

ישנם לא מעט עסקים אשר מתנהלים מהבית, ובאופן טבעי חלק מהתקשורת משמשת הן לעסק והן לשימוש ביתי רגיל. במקרה בו העסק אינו נפרד מהבית בצורה שניתנת להגדרה כמו בניית כניסה נפרדת וקיר שאינו מאפשר מעבר בין השניים, ההוצאות השונות ייחשבו כאלו שמשמשות גם עבור העסק וגם עבור שימוש אישי.
קו הטלפון הנייח שמשמש את העסק משמש לרוב גם את הבית, ולכן יוכר בחלקו לצורך זיכוי במס, וכך גם האינטרנט. כמובן, הטלפון הנייד יוכר בחלקו, כמו בכל עסק רגיל. חשוב לציין כי במקרה בו התקשורת משמשת רק את העסק וניתן להוכיח זאת, יש לפעול לקבלת זיכוי מלא כמו בכל עסק רגיל שאינו בתוך הבית.

בדקו מהם ההחזרים המגיעים לכם ואילו הוצאות הן מוכרות

כבעלי עסק אתם צריכים לדאוג לא רק לפעילות השוטפת שלו לרבות גיוס לקוחות, שיווק וביצוע העבודות השונות, אתם צריכים לדאוג גם לרווחיות. נושא המס וההכרות בהוצאות השונות נועד להגדיר כמה כסף העסק באמת מרוויח, כך שהוא ישלם מס רק על הרווחים. 

מומלץ כי כל עסק יכיר את ההוצאות אשר עליהן הוא יכול להזדכות, ובכל שאלה יפנה אל בעל מקצוע מומחה בתחום, אל רואה החשבון אשר יעזור לו לעשות סדר בהוצאות. כדי להימנע מתשלום מס שלא לצורך, כל שהעסק צריך לעשות הוא לשמור את החשבוניות המעידות על הוצאות התקשורת שלו.

תגובות