דלג לתוכן

מחירי ההובלה בישראל

מידע וטיפים על הובלת דירות - מה בעצם הם המרכיבים של מחיר ההובלה? כיצד קובעות החברות השונות והמובילים את המחיר הניתן לנו בטלפון? לפניכם מספר נקודות אשר מרכיבות את מחיר ההובלה הניתן לכם על ידי חברת הובלות, אשר יסייעו לכם להתמקח על המחיר.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

במדינת ישראל, ישנן עשרות חברות הובלה המציעות את שירותיהן לבעלי עסקים וללקוחות פרטיים. מחירי ההובלה משתנים בין חברה לחברה, מבלי שיהיה יחס ישיר בין השירות לבין נותן השירות. אם נבקש הצעות מחיר מעשר חברות הובלה שונות, סביר מאוד להניח שנקבל עשרה מחירים שונים.

אם כן, מה בעצם הם המרכיבים של מחיר ההובלה? כיצד קובעות החברות השונות והמובילים את המחיר הניתן לנו בטלפון? האם מספר הארגזים וכמות הרהיטים בבית היא הקריטריון היחידי אשר  על פיו נגזר המחיר הסופי? לפניכם מספר נקודות אשר מרכיבות את מחיר ההובלה הניתן לכם על ידי חברת הובלות, אשר יסייעו לכם להתמקח על המחיר.

קודם כל - ריהוט ותכולה

הדבר הראשון והחשוב ביותר אשר מרכיב את מחיר ההובלה הוא כמות התכולה שאנו רוצים להעביר, ישנו הבדל מרכזי בין תכולת דירה שלושה חדרים לחמישה חדרים. מרכיב נוסף אשר יש לקחת בחשבון, הוא אופי וסוג התכולה אשר עלינו להעביר. תכולת דירה אשר דורשת פירוק והרכבה של ארונות ודלתות תעלה יותר מתכולה סטטית אשר לא דורשת עבודה נוספת. באופן כללי -  ככל שתכולת ההובלה תהיה קטנה, מצומצמת ופשוטה יותר כך המחיר ירד ולהיפך...

מספר הארגזים

אמנם אנו לא תמיד שמים לב לזה, אך כמות הארגזים אותה תארוז משפחה ממוצעת בעת הובלה של דירה היא גדולה למדי. לצורך העניין, משפחה עם ארבע נפשות תארוז לכל הפחות כעשרים ארגזים, ומשפחה גדולה יותר, תארוז כמות גדולה יותר של ארגזים. הכלל הוא שככל שמספר הארגזים יעלה, כך יגבו חברות הובלה מחיר גבוה יותר. ומה הסיבה לכך? ובכן, מספר הארגזים הוא אחד המשפיעים הישירים על כמות הסבלים הנדרשים בכדי לבצע הובלה בפרק זמן מסוים. היות ולוחות הזמנים של חברות הובלה צפוף מאוד, אם יש צורך להוסיף סבל בכדי לקצר את משך ההובלה, יעדיפו חברות הובלה להוסיף איש לצוות הסבלים, ולצמצם את השהות באתר הלקוח.

גמישות במועד ובחירת המועד המתאים

כבכל תחום, ישנן עונות שונות הנחשבות לעונות בוערות בתחום ההובלות. חברות ההובלה פעילות בעיקר בעונות הקיץ והאביב, ובחירה בעונות אלו דינן להשפעה לרעה כמובן על המחיר. ככל שנבחר עונה בוערת פחות לביצוע ההובלה, כך נוכל לזכות למחיר טוב יותר. לצורך הדוגמא ההבדל בעונת השנה יכול להגיע למאות ואפילו אלפי שקלים במקרים מסויימים, כך שעדיף לדחות את ההובלה לעונת החורף, כל עוד הדבר אפשרי כמובן.

ביטוח התכולה

תפקידו של ביטוח תכולה הוא לתת פיצוי ללקוח במקרה של גרימת נזק לציוד ולתכולה בזמן המעבר. לא פעם קורה שנשברת פלזמה במהלך ההובלה או שרהיט ישן בעל ערך נשרט ונפגע. על מנת למנוע מקרים אלו רצוי לדרוש מהחברה ביטוח תכולה על הציוד. כמובן שזה לא רלוונטי במקרה של הובלות קטנות של פריטים בודדים.

טיפ – גם למובילים מגיע

פרמטר נוסף הוא כמובן טיפ למובילים. במקרה זה תוכלו לתת טיפ למובילים לפי ראות עיניכם וכמובן לפי רמת השירות שקיבלתם, אך רצוי לקבוע מראש עם בעל החברה את גובה הטיפ ובכך למנוע בקשות מיותרות של בעל החברה לטיפ גבוה ומוגזם על העבודה שלהם.

השתמשו במחירונים

על מנת לברר את טווח המחירים הממוצע בשוק באופן הקל ביותר, פשוט היכנסו לאתרי הובלות אשר מספקים מחירון הובלות, שם תוכלו למצוא מגוון רחב של מידע אודות מחירים ועלויות בעבור שירותים רבים, ניתן לבדוק את מחירון הובלות זה אשר מוצע בחינם ומתעדכן באופן שוטף.