דלג לתוכן

טיפים לצמצום הוצאות הדלק

הרבה אנשים מתייחסים להוצאות הדלק החודשיות הכבדות כגזרה משמיים ומתעלמים ממגוון האפשרויות והשיטות שיכולות לעזור לחסוך אלפי שקלים בשנה. בסקירה הבאה טיפים שימושיים לחיסכון בהוצאות הדלק.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

השוואת מחירי דלק - לפני הכל כדאי לקנות דלק זול. ולא, הכוונה היא לא לדלק שהוברח מהרשות הפלסטינית, או דלק מהול בשמנים ואתנול, אלא פשוט לתדלק בתחנת הדלק הזולה יותר. הרבה אנשים מתעצלים לנסוע עוד 100 מטר ולשנות הרגלים, ובכך מונעים מעצמם חיסכון מיידי של מאות שקלים. למשל, אם יש לנו רכב משפחתי ממוצע בעל נפח מיכל דלק של 40 ליטרואנו מתדלקים אחת לשבוע, ההפרש בין תדלוק בתחנה שנותנת הנחה של 13 אגורות לליטר לבין תחנה שנותנת 30 אגורות לליטר מסתכם ב-6.8 ש"ח לתדלוק וב-353.5 ש"ח בשנה. מדובר בחיסכון לרכב אחד המונע בבנזין.

תדלוק בשירות עצמי - תדלוק עצמי מקנה הנחה לכל ליטר דלק על פי חוק. ברוב תחנות הדלק בארץ גובים את מחיר המקסימום (ללא הנחה בכלל) עבור תדלוק בשירות מלא ובחלק גדול מתחנות הדלק אף גובים דמי שירות נוספים עבור שירות בשעות הלילה (22:00 בלילה עד 06:00 בבוקר), בשבתות ובחגים. חשוב מאוד לתדלק בשירות עצמי או לבחור בתחנה שמעניקה הנחה גם על תדלוק בשירות מלא.

מבצעים בתחנות דלק או "אין מתנות חינם"בתחנות דלק רבות מעניקים ללקוחות שמתדלקים כמות מסוימת של ליטרים הטבות כגון שטיפת רכב בחינם, עיתון במתנה ועוד. לעתים המבצע הופך את התדלוק בתחנה מסוימת לכדאי, ולעתים אנשים מתפתים לתדלק בתחנה יקרה בגלל המבצע. אם מצאתם תחנה שמעניקה הטבות בנוסף להנחה על הדלק - אתם בכיוון הנכון.

תחזוק הרכב-  שמירה על תקינות מכאנית של הרכב תשפר פלאים את יחס צריכת הדלק של רכבכם ותאפשר לכם לנסוע יותר קילומטרים על כל ליטר דלק. חשוב מאוד לשמור על לחץ אוויר תקין בצמיגים, איזון הצמיגים (כיוון פרונט), כמות מספקת של שמן במנוע, מסנן פיח תקין וכמובן, להסיר מהרכב משקל עודף מיותר (בינינו, מתי בפעם האחרונה השתמשת במנגל שיש לך בתא המטען).

נהיגה נכונה - על ידי נהיגה נכונה ניתן לשפר בצורה משמעותית את רמת צריכת הדלק של הרכב. יש להימנע מההאצות מהירות ומבלימות פתאומיות: השתדלו לבצע האצה הדרגתית על ידי לחיצה עדינה על הדוושה והסירו את הרגל מדוושת הגז כאשר אתם מתכוננים לעצירה (אם אתם בולמים ברגע האחרון- זה גם הורס את הבלמים). הישארו בהילוך המתאים לתנאי הנסיעה, תכננו מראש את מסלול הנסיעה ובאזורים בעיתיים (נו טוב, בתל-אביב) בדקו איפה ניתן לחנות.

הכתבה נעשתה על-ידי אתר האינטרנט www.FullTank.co.il,  אשר הוקם במטרה לסייע לציבור המתדלקים לחסוך בהוצאות הדלק ולעודד את התחרות בשוק הדלק. האתר הוקם ומופעל על ידי סטודנטים מהטכניון והמרכז הבינתחומי והשימוש בו חופשי וללא תשלום. באתר גולשים מדי חודש עשרות אלפי גולשים הנהנים מהכלים והמידע המופיעים באתר, כמו: מנגנון חכם לחיפוש תחנות דלק זולות, מבצעים והטבות בתחנות השונות, מחשבון חכם לחישוב עלות נסיעה, אפשרות לעדכון מחירי הדלק לתיבת הדואר האלקטרוני, עצות לחיסכון בדלק וכתבות וחדשות בתחום האנרגיה.